Як дізнатися шаблон WordPress

381

Від автора: вітаю вас, шановні читачі. У цій статті ми з вами подивимося, як дізнатися шаблон WordPress. Це допоможе нам знайти потрібний шаблон з тим, щоб можна було встановити його на наш сайт.

WordPress — це найпопулярніша CMS. Тому немає нічого дивного в тому, що під нього створюється безліч шаблонів і тим. Це можуть бути як безкоштовні, так і платні теми. Багато з них досить чудово, якісно виконані і можуть прикрасити будь-який сайт. Зізнайтеся, подорожуючи по безкрайніх просторах і відкривши новий сайт ви могли всередині вигукнути: «Вау! Гарний сайт! От би і мені такий… Хочу!». Найчастіше немає нічого неможливого і як дізнатися, який шаблон на сайті WordPress — цілком можна.

Тут варто відразу ж обумовити один момент: насправді ми можемо дуже легко визначити шаблон WordPress, і нижче ви побачите, як визначити тему WordPress… але варто розуміти, що дізнавшись назву, це аж ніяк не означатиме, що ми зможемо отримати точно таку ж тему для свого проекту. Справа в тому, що потрібний нам шаблон може бути платним або виконаним на замовлення. Простіше кажучи, це може бути унікальна тема, тобто зроблений в єдиному екземплярі. У цьому випадку назва нам мало що дасть.

Але якщо шаблон безкоштовний, то дізнавшись його назву, ми з великою часткою ймовірності зможемо знайти її в мережі і встановити на свій сайт.

ЯК ДІЗНАТИСЯ НАЗВУ ШАБЛОНУ WORDPRESS

Отже, як же дізнатися назву шаблону WordPress? Тут є два способи. Почнемо з першого — самого простого. Якщо ви вже знайомі з WordPress, то повинні знати, що всі теми лежать в одній папці, яка так і називається — themes. Думаю, ви вже здогадалися, що потрібно зробити, щоб визначити шаблон WordPress. Правильно — відкриваємо вихідний код сайту, для цього достатньо клікнути правою кнопкою миші по сторінці і в контекстному меню знайти пункт Вихідний код сторінки (в залежності від використовуваного браузера він може називатися по-різному) і відкрити вихідний код.

Як дізнатися шаблон WordPress

Відкривши вихідний код, запускаємо пошук за нього — для цього достатньо натиснути комбінацію двох клавіш Ctrl + F. Шукати ми будемо слово themes, як ви пам’ятаєте, саме в цій папці лежать всі теми. Вже одне з перших збігів нам підійде. Для прикладу я використав стандартну тему Twenty П’ятнадцять років, і саме її папку — twentyfifteen — ми і бачимо після шуканого слова themes.

Як дізнатися шаблон WordPress

Поки це, звичайно ж, не назву шаблону, а тільки назва папки з темою, але вже і по ній у багатьох випадках можна знайти інформацію про темі, загуглив запит «wordpress twentyfifteen».

Але давайте підемо трохи далі і скористаємося другим способом. Тут варто зробити невеликий екскурс в структуру теми WordPress. В будь-якій темі (іноді, звичайно, бувають і винятки) повинен бути файл стилів, який повинен мати цілком певну назву — style.css. Ось саме цей файл нам і потрібен. Саме з цього файлу WordPress бере всю інформацію про темі, щоб вивести її в адмінці. Чому б і нам не спробувати взяти інформацію звідти ж?

Знову відкриваємо вихідний код і запускаємо пошук по рядку «style.css. Один з варіантів повинен нам підійти, це практично завжди буде файл, який знаходиться в папці з темою. Відкриваємо цей файл, натиснувши на посилання в вихідному коді, і… вуаля — перед нами вся інформація про тему.

Як дізнатися шаблон WordPress

Тут і назва шаблону, яке ми шукаємо. Крім назви можемо знайти іншу корисну інформацію. Якщо пощастить, то тут буде і посилання, по якій можна скачати цей шаблон.

На цьому у мене все. Тепер ви знаєте, як визначити шаблон WordPress і навіть спробувати знайти його в мережі. Відповідно, тепер ви можете експериментувати із зовнішнім виглядом свого проекту, робити його кращим і привабливішим для відвідувачів. Якщо у вас виникли якісь питання- не соромтеся ставити їх, ми спробуємо відповісти на них.