Як додати сайт в вебмастер

106

Від автора: веб-майстер – це той, хто зайнятий веденням сайтів. А ще це сервіс, який допоможе вам управляти своїм інтернет-ресурсом з допомогою інструментів пошуковика. Це дуже корисно, тому давайте розглянемо, як додати сайт в вебмастер.

Під вебмайстром я маю на увазі Яндекс.Вебмастер. У рунеті саме з цієї пошукової системі приходить найбільше трафіку. Взагалі Яндекс.Вебмастер дуже функціональний і я б порадив вам негайно все відкласти і додати свої сайти в нього. Для цього вам потрібно:

Авторизуватися в Яндексі

Знайти там потрібний сервіс. Для цього на головній сторінці Яндекса потрібно натиснути: Ще – всі сервіси Яндекса – Вебмастер.

Натиснути на посилання «Додати сайт» і прописати адресу свого ресурсу.

Наступний крок розглянемо трохи докладніше.

Підтвердження прав

Звичайно, так просто веб-сайт ви вебмайстер не додасте, вам потрібно буде ще підтвердити, що ви маєте права на нього. В цілому, це робиться за 5 хвилин або навіть менше.

Тут сервіс пропонує на вибір аж 4 варіанти підтвердження прав. Я рекомендую використовувати один з трьох: за допомогою html-файлу, мета-тега або txt-файл. Спосіб dns краще не використовувати, оскільки він займе більше часу.

Стандартний спосіб – це завантажити унікальний html-файл з сервісу і залити його в кореневу папку. Так Яндекс зрозуміє, що ви є власником і права будуть підтверджені. Файл необов’язково скачувати, його можна створити вручну скопіювати назву і зміст. Дивіться тільки, щоб розширення файлу було html.

Загалом, дотримуйтесь інструкцій сервісу, вони максимально зрозумілі. Спосіб з txt-файл аналогічний. Нарешті, другий спосіб, на мій погляд, найбільш зручний, при ньому ви можете підтвердити права, навіть не входячи в панель управління сервером, і не з’єднуючись з сервером ftp.

Він полягає в тому, щоб розмістити в тегу head вашого сайту мета-тег, який надає сервіс. Це можна зробити прямо з адмінки движка. Наприклад, а wordpress для цього натисніть Зовнішній вигляд – Редактор і знайдіть файл header.php.

У ньому ви можете бачити код, який присутній в шапці сайту. Також там є тег head, в якому знаходиться інформація, що не відноситься безпосередньо до того, що виводиться на екран, але важлива для функціонування шаблону.

Власне, особливої різниці немає в тому, як саме ви будете підтверджувати права, яким саме способом. Тут є тільки одне важливе зауваження: після перевірки не видаляйте файл або код, який ви додали. Справа в тому, що періодично Яндекс буде перевіряти наявність підтверджуючих даних і якщо він їх не знайде, то одного разу попросить заново підтвердити права.

Я думаю, це зроблено з цілей безпеки. Уявіть, що якийсь зломщик отримав доступ до вашого ресурсу. В такому разі він може підтвердити на нього права в сервісі, але якщо через якийсь час справжній власник сайту зможе закрити доступ до сайту для хакера і видалить підтверджує файл. У підсумку зломщик втратить будь-який контроль над ресурсом.

Я от спочатку не знав і відразу після підтвердження прав видаляв файл, а потім дивувався, чому від мене знову вимагають підтвердити права? До речі, така ж ситуація з вебмайстром від Google Mail.ru.

Як бачите, в Яндекс.Вебмастер додати сайт нескладно, складніше буде розібратися з тим, які він вам дає можливості. Він у цьому плані компанія йде нам назустріч, випустивши навчальний курс по роботі з сервісом. Рекомендую всім його подивитися.

Додавання в інші сервіси

Крім Яндекс.Вебмастера я рекомендую додати проект інструменти пошукових систем Google. За бажанням можна додати Mail, Rambler і Bing, але особливого трафіку з цих пошукових систем чекати не варто. Хоча практика показує, що 2-6% від загального трафіку може припадати на пошуковик від Mail. До того ж там діє цікава система просування, завдяки якій ви можете гарантовано потрапляти на перші місця по потрібним вам запитам.

До речі, ось посилання на Гугл.Вебмайстер: https://www.google.com/webmasters/

Навіщо? Хіба Мало, раптом самі не знайдете. До речі, підтвердження прав там проходить так само, але функціонал відрізняється, що цілком зрозуміло.

Яка користь від такого додавання?

Насправді користь велика! По-перше, ви отримуєте доступ до інструментів, які дозволять вам поліпшити зовнішній вигляд вашого сайту в пошуку, прискорити індексацію сторінок, перевірити правильність robots.txt завантажити карту сайту і т. д.

Наприклад, в Гуглі є можливість швидко повідомити пошуковик про появу нової сторінки на вашому сайті, а з допомогою addurl можна трохи покращити індексацію в Яндексі. Також можна бачити кількість проіндексованих сторінок, а ще дізнатися, які вже потрапили в індекс, а які – ні. І це лише мала частина того, що вам буде доступно після додавання сайту.

Наприклад, в Яндекс.Вебмастере можна подивитися посилальну масу, налаштувати головне дзеркало і навіть дізнатися приблизні позиції, які займає ваш сайт на поточний момент в пошуку. Це здорово, що вся інформація зібрана в одному місці.

Висновок з цього один – сервіси від пошукачів покликані допомогти вам і нерозумно буде відкидати цю допомогу. Прямо зараз беріть і додавайте свої сайти в Яндекс і Google, а можливо і Mail. Інші можливості цих сервісів ви можете дізнатися вже при особистому знайомстві з ними. А на цьому я прощаюся з вами. Гарних вам відносин з пошуковими системами!