Як купити деревину на електронних торгах?

12-23-2021

На сьогодні, купити якісну деревину з лісових господарств можна лише за допомогою електронних торгів. Це нововведення з’явилося на початку 2020 року й вже показало відмінні результати. Аукціони з продажу необробленої деревини проводяться у системі державних закупівель Прозорро. Отримати доступ до чинних електронних торгів можна, лише зареєструвавшись на офіційному акредитованому майданчику як Українська Універсальна Біржа. На сайті можна ознайомитися з різною корисною інформацією, зокрема, як купити деревину на електронних торгах https://www.ueex.com.ua/ueex/sections-council/representatives-electric-power/

Донедавна державне лісове агентство проводило реєстрацію пиломатеріалів в електронному вигляді. Половина обсягу йшла на електронні біржі, друга половина продавалася через прямі договори. У цій ситуації держава не могла контролювати весь обіг деревини. Продаж через прямі постачання мав свої недоліки: завищена вартість деревини, постійні системи «відкатів». Ці мінуси призвели до того, що лісоматеріали продавалися нижче за ринкову ціну, відповідно матеріальні кошти не надходили до державного бюджету.

Але ця ситуація виправилася на краще завдяки можливості покупки деревини на електронних торгах.

Процедура аукціону з продажу деревини

Головними перевагами електронних торгів є прозорі умови співпраці та справедливе ціноутворення. Покупці самостійно обирають електронний майданчик. Брати участь в аукціонах можуть як юридичні, так і фізичні особи, а також резиденти та нерезиденти України.

В електронних торгах завжди беруть участь три сторони:

  • організатор;
  • замовник;
  • учасник.

Аукціон проводиться на збільшення вартості, електронні торги для її зменшення. В електронній системі регулярно проходять електронні торги з продажу лісу – 1 раз на квартал. Державні лісові господарства роблять санітарну рубку дерев, колоди та цільні стовбури обов’язково поділяються на частини.

Відкриті торги дозволяють великій кількості користувачів купити якісну деревину за ринковою ціною. Для кожного учасника в аукціоні діють однакові умови. Кожен, хто бажає, має повне право спостерігати за ходом проведення торгів у реальному часі.

Продаж деревини на експорт

Обмежень із продажу деревини всередині країни немає. Але, якщо продавати пиломатеріали на експорт, обов’язково потрібно підписати контракт на доставлення та заплатити державне мито.

Також потрібно зібрати певний перелік документів. Варто враховувати, що не всі породи дерева можна доставляти до інших країн. Лісоматеріал на експорт обов’язково повинен мати маркування та певне пакування.

Якщо купувати деревину на експорт, потрібно пройти реєстрацію на акредитованому майданчику. Тільки після цього кроку відкриється повний доступ до списку аукціонів. Щоб брати участь в електронних торгах, потрібно заплатити гарантійний внесок і вибрати закупівлю, що цікавить. Варто звернути увагу, що кожен лот може відрізнятись обсягами.

Закупівля деревини через електронні торги – це проста та швидка процедура, що дозволяє придбати ліс за ринковою ціною.