Як оновити PHP і отримати в подарунок синього слоника

228

Від автора: вчора племінник (12 років народження) вперше за рік приїхав у село. Так його рідна бабуся відразу й не впізнала, на поріг будинку спочатку не хотіла пускати: так змінився внучок Як оновити PHP і отримати в подарунок синього слоника . Це у людей всі метаморфози відбуваються «автоматично». А з програмним забезпеченням все набагато складніше. Сьогодні ми дізнаємося, як оновити PHP і не злякатися наслідків апдейта.

Трохи про версіях

Я завжди вважав PHP одним з найбільш «розумних» мов програмування. Ну, ось і ще один доказ цього. Ядро мови включає в себе вбудовану функцію, за допомогою якої можна легко дізнатися версію PHP. Здавалося б, дрібниця, але дрібниця часом дуже потрібна.

Синтаксис функції phpversion(): string phpversion ([ string $версія розширення ] );

Необов’язковий параметр в квадратних дужках дозволяє отримати інформацію про версії зазначеного розширення мови. Якщо викликати функцію без параметрів, то вона поверне лише рядок з версією PHP. Приклад використання:

echo ‘Ваша версія мови ‘.phpversion();

Як оновити PHP і отримати в подарунок синього слоника

Більш детальну інформацію про поточної конфігурації PHP можна отримати, використовую іншу функцію – phpinfo(). Наприклад:

phpinfo();

Як оновити PHP і отримати в подарунок синього слоника

Все це повчально і цікаво, але навіщо потрібна ця інформація? І для чого взагалі здійснювати апдейт мови? Давайте розберемося з усіма «непонятками» ще до того, як оновити версію PHP.

Трохи про великодніх яйцях

Знаю, що Пасха вже давно пройшла і що всі «крашанки» вже з’їли Як оновити PHP і отримати в подарунок синього слоника . Я завжди говорив, що PHP – це не тільки «розумний» мову, але ще й з почуттям гумору. А ось і докази.

Під «великодніми яйцями» я маю на увазі кілька вбудованих «жартів» від авторів PHP. Наприклад, щоб вивести прізвища та імена всіх розробників мови, потрібно після імені програмного файлу (з розширенням .php) з допомогою методу GET передати ядру PHP певне значення:

Як оновити PHP і отримати в подарунок синього слоника

А якщо переслати ядру значення PHPE9568F36-D428-11d2-A769-00AA001ACF42, то в залежності від версії мови можна побачити таксу, кролика, тер’єра, спотворений логотип PHP або навіть слоника. На жаль, мені дістався лише спотворена іконка мови, яка виводиться у версії ядра 5.2.

Як оновити PHP і отримати в подарунок синього слоника

Отже, панове, стало на душі образливо! Ось чому іншим означає собачку або слоника, а мені всього лише спотворений логотип? Звичайно, все це лише «великодні яйця», але оновлювати версію ядра потрібно.

З кожним оновленням додається щось нове (функції, їх параметри), а також видаляє застарілі. В результаті чого, якщо довго не «апдейтится», можна «спіткнутися» про те, що якась з функцій не підтримується вашою версією мови.

З такою ситуацією я зіткнувся особисто, коли готував приклади до однієї з статей з MySQL.Ну, а якщо ви впритул займаєтеся веб-розробки на PHP, то на такі «граблі» будете натикатися набагато частіше. Так що давайте оновлюватися Як оновити PHP і отримати в подарунок синього слоника .

Оновлюємося в Denwer

Розглянемо, як можна оновити PHP в Денвері. Це робиться шляхом оновлення версії «джентльменського» набору. Його апдейти виходять украй рідко, але, тим не менш, остання версія Денвера поставляється з більш свіжим пакетом PHP. І з його допомогою я зможу отримати довгоочікуваного слоника!

Як оновити PHP і отримати в подарунок синього слоника

Оновлюємося:

Спочатку зупиняємо сервер.

Створюємо копію директорії, де стоїть Денвер.

Викачуємо дистрибутив.

Запускаємо на виконання «инсталляху».

При вдалій установці вставляємо в папку home файли з копії. А також всі БД з каталогу data (Webserver\usr\local\mysql-5.5\data). Легше всього просто видалити всю папку і замість неї вставити копію старої версії.

Тепер перевіряємо, чи отримав я в подарунок свого «слоника». Отримав!

Як оновити PHP і отримати в подарунок синього слоника

Оновлюємося ще вище

У цьому розділі ми розберемося, як оновлюється PHP на сервері. Тут варіантів безліч: все залежить від використовуваної ОС і адмінки. Але опису всього цього треба присвятити окремий цикл, тому наведу лише кілька рекомендацій.

Краще не використовувати ручні методи налаштування на серверах. Безпечніше й ефективніше (збережете нерви і час) застосовувати автоматичні засоби, які реалізовані в більшості версій адміністративних панелей. Наприклад, такий інструмент входить до складу ISPmanager 5.

Якщо вам «пощастило» стати власником власного сервера, то для свого ресурсу ви орендуєте віртуальні площі на хостингу. Тут картина з апдейдами складається дещо по-іншому. Точніше, від вас просто нічого не залежить, тому що хостер вирішує сам, коли йому оновитися до наступної версії мови.

На щастя, велика частина провайдерів завжди тримає руку «на пульсі» часу, і дорожить своїми «орендарями». В деяких випадках навіть надає їм на вибір 2-3 версії мови. Ось як оновлюється PHP на хостингу.

На цьому все! Ви отримали цінну для себе інформацію, а я – слоника і оновлену версію PHP. Ось такі метаморфози виходять!