Як отримати грант на навчання за кордоном: 4 кроки

5-22-2018

Хтось вважає, що отримати стипендію або гранти на навчання за кордоном легко. Хтось- що «для звичайних людей» це неможливо. Оптимісти вже навчалися або навчаються в Європі, а песимісти навіть не починали готувати заявку на отримання стипендії, оскільки вважають, що «звичайним людям» отримати грант неможливо. Рекомендую изучение английского языка в Чехии

Більше 75 % студентів з Росії, яких я зустріла в Європі, отримали стипендію для навчання з першого разу. Що їх об’єднувало? Велике бажання навчатися в Європі, оптимізм і посмішки, з усіма було приємно і цікаво спілкуватися (відмінниками були далеко не всі), цілеспрямованість, пристрасть до подорожей, невисокі доходи сім’ї. Навіть англійською на високому рівні, так, щоб з американським або англійською вимовою і оригінальними мовними зворотами, володіли небагато.

Скільки пунктів з перерахованих Ви можете віднести до себе? Мінімально необхідно: сильне бажання — burning desire і цілеспрямованість. Якщо вони є, то готувати заявку на стипендію Вам буде не тільки легко, а приємно! І буде ще один хвилюючий момент – коли Ви дізнаєтеся, що отримувати гранти на навчання за кордоном!

Як відбувається підготовка успішної заявки на стипендію, як отримати грант на навчання та подача документів?

1 етап. Вибрати стипендіальні програми навчання за кордоном та внз. Не в кожному європейському вузі можна вчитися зі стипендією, тому вибір краще почати з вибору стипендіальної програми, а після подивитися на які вузи вона поширюється, де є напрямок, за яким Ви хочете навчатися і т. д. Для громадян Росії і країн СНД доступні 3 групи стипендій для навчання, виконання досліджень і підвищення кваліфікації у вузах Європи: 1. стипендії Європейської Комісії для навчання у вузах на території країн-членів Європейського Союзу; 2. стипендії для іноземних студентів, які виділяються урядами і різними національними фондами країн; 3. стипендії внз, місцевих компаній і фондів, що виділяються в залежності від результатів навчання і інших академічних досягнень студента (не всі країни).

2 етап. Оцінити свої навички з точки зору критеріїв відбору програми і спланувати «заповнення прогалин» або «підвищення конкурентоспроможності». Вашої особистої, порівняно з іншими претендентами. Наприклад: скласти TOEFL чи IELTS на більш високий бал, почати вчити мову країни, виступити на конференції або написати і здати статтю до друку (Вам цілком підійде навіть збірник рідного вузу), щоб повніше охарактеризувати Вашу «сферу наукових інтересів» і, заодно, продемонструвати цілеспрямованість і здатність доводити розпочате до кінця.

3 етап. Підготувати та надіслати заявку. Звичайно заявка на стипендію (грант на навчання) включає в себе:

Анкету
CV — curriculum vitae, або по-російськи — резюме
Переклад диплома (або виписки деканату про те, студентом якого напрямку і курсу Ви є, що Ваші результати і т. д. та атестата
Мотиваційний лист
Рекомендації від викладачів
Підтвердження знання іноземної мови
Деякі програми (як правило, це стосується тільки стипендій на навчання в європейському вузі протягом 1-2 семестрів без отримання диплому) вимагають підготовки learning agreement.

До підготовки успішної заявки на стипендіальні програми навчання за кордоном необхідно підійти дуже творчо і акуратно. Ми готові Вам допомогти!

Подача заявок за всіма програмами виконується on-line, часто необхідно додатково відправити оригінали документів експрес-поштою.

4 етап. Іспити. Для того, щоб вчитися в Європі, іспити потрібно здавати НЕ завжди. Але якщо Ви вступаєте у внз для повного навчання за програмою бакалаврату, магістратури або підготовки PhD, то Вам, ймовірно, все ж таки доведеться це зробити. Коли здавати іспити: до, після подачі заявки на стипендію або одночасно, — залежить від вузу і умов програми.

Заключний етап: ЧЕКАТИ… З 200%-й вірою в успіх! Не забуваючи, що наші мрії, думки і бажання матеріалізуються…

PS: Якщо втрутилися Злі Сили і Ви опинилися в числі тих 25%, хто отримав стипендію не з першого разу, — засмучуватися не сильно! А знайти іншу стипендіальну програму, переписати заявку за вимогами, удосконалити і отримати стипендію!