Як перевірити сайт на унікальність?

267

Від автора: якщо ви цікавитеся тим, як перевірити сайт на унікальність, то сьогодні я покажу вам кілька способів масової перевірки контенту на ньому.

Як зазвичай перевіряють унікальність тексту?

Почнемо з того, що більшість програм і сервісів розраховані лише на перевірку тексту, який ви вставите в них, або на перевірку word-документа. Якщо на вашому сайті 3-5 сторінок, то ви можете піти саме таким шляхом і вручну перевірити текст кожної статті. Це займе не більше 10-20 хвилин, залежно від швидкості інтернет-з’єднання.

Як перевірити контент масово?

Як перевірити сайт на унікальність?

Але якщо вже публікацій на вашому сайті від 20-ти, ручна перевірка буде дуже виснажливим і не самим веселим проведенням часу. Що ж, у такому випадку вам можуть знадобитися наступні сервіси: Content-watch, Text.ru

А точніше один з них. Content-watch пропонує на вибір 3 варіанти аналізу:

Одна сторінка. Стандартний варіант, тільки вам не потрібно вставляти текст, а лише потрібно вставити посилання (url) на потрібну сторінку.

Сканування сайту. Зручно тим, що ви вводите лише адресу головної сторінки свого сайту, а далі сервіс сам знаходить всі інші. Звичайно, на це може піти, якщо їх багато. Також в підсумку така перевірка може бути не безкоштовною. Все залежить від кол-ва перевіряється контенту.

Пакетна перевірка. У цьому випадку ви самостійно вводите url-адреси потрібних сторінок. Це зручно, коли потрібно швидко і безкоштовно перевірити кілька місць.

Я особисто ніколи не робив перевірку абсолютно всіх публікацій свого сайту, так як не на кожній з них важливо мати абсолютно унікальною текст. Більш важливо перевірити цей показник у постів, які ви плануєте просувати в пошуку і у найбільш важливих статей.

Варто відзначити, що text.ru дозволяє швидко і якісно перевіряти великі обсяги тексту, але цей сервіс платний. Він призначений в основному для серйозних клієнтів, які готові трохи вкластися в таку справу. Послуга коштує, якщо мені не зраджує пам’ять, 50 копійок за 1000 символів. З одного боку трохи, а з іншого – 100 тисяч символів це вже 50 рублів, а у вас на сайті можуть бути мільйони символів. Так що цей варіант для малозабезпечених веб-майстрів не зовсім підходить.

Як безкоштовно перевірити унікальність сайту?

Але тут на допомогу може прийти програма Etxt Антиплагіат і її чудовий функціонал. Програма розроблена творцями біржі контенту etxt.ru. До речі, одна із самих великих текстових бірж.

На сайті etxt ви можете завантажити цю програму. За час її використання я вже неодноразово її оновлював, що говорить про те, що розробники всіляко намагаються поліпшувати її.

У меню програми вам потрібно буде перейти в Операції – Перевірка Сайту. Перед вами з’явиться вікно, в якій ви можете ввести адресу головної сторінки свого ресурсу. Також можна спробувати ввести адресу карти сайту. Загалом, з цієї сторінки програма повинна максимально легко знайти усі адреси.

Як перевірити сайт на унікальність?

Також дуже корисною я б назвав можливість налаштувати максимальну кількість сторінок, який буде закачано. Це корисно, якщо ви хочете оцінити якість і унікальність контенту на підставі невеликого числа текстів. Адже цілком імовірно, що у вас величезний ресурс з тисячами публікацій, в такому випадку провести аналіз усього буде не дуже просто.

Після того, як ви зробили ці маніпуляції, тиснемо на кнопку “Закачати”. Відмінно, вам залишається тільки чекати, поки програма знайде потрібні сторінки. Коли це буде зроблено, ви можете вручну зазначити, які сторінки перевіряти, а які ні. За замовчуванням будуть перевірятися всі. Також ви можете вибрати один з трьох способів перевірки: звичайний, глибокий і експрес.

Варто відзначити, що при глибокій перевірці великого кол-ва сторінок вам напевно доведеться чекати досить довго. Я раджу вибрати звичайний варіант перевірки або експрес, щоб скоротити час очікування. По її закінченню вам буде виданий список перевірених текстів з відсотком унікальності біля кожного.

Якою повинна бути унікальність тексту?

Ми розібрали кілька способів аналізу контенту на унікальність, але для чого все це взагалі потрібно? По-перше – унікальний сайт має перевагу у всіх сенсах. Звичайно, роль ще відіграє якість контенту, але той факт, що у вас на сайті написано унікальні тексти вже говорить про те, що сам проект повинен бути якісним.

Очевидно, що з копіпастом або дуже поганим рерайтом серйозно просунути позиції проекту в пошуковій системі не вийде. Відповідно, більшість веб-майстрів вважають оптимальним показник унікальності від 95%. І я теж так вважаю.

Але є одне але. Ваш текст може бути чудовим, але в нього можуть бути вставлені неунікальні фрагменти. Наприклад, цитата з Вікіпедії, невеликий уривок з статті іншого веб-майстра і т. д. Щоб не псувати унікальність тексту загалом, я раджу укладати такі фрагменти тексту теги noindex.

Наприклад, написав я нещодавно статейку. Інформацію ні з яких джерел не брав, чисто копірайт. Але от відсоток унікальності виявився всього 74%. А всьому виною що? Неунікальні фрагменти коду, які були присутні в моєму тексті. Подібні фрагменти можуть зіпсувати відсоток навіть у авторських текстів, тому раджу укладати їх в noindex.

Як перевірити сторінку сайту на унікальність?

Якщо ж вам потрібно перевірити всього 1 сторінку, або кілька, то можете спокійно йти в будь-сервіс, де це можна зробити. Наприклад, в той же text.ru або в програму Etxt Антиплагіат. Є два варіанти перевірки:

Або просто скопіюйте вміст сторінки і вставте його в поле

Або (у разі перевірки через Etxt або Content Watch), вкажіть url-адресу потрібної сторінки, щоб програма могла її перевірити і просканувати.

В обох випадках після перевірки ви побачите результат, але найголовніше, що вам також будуть підсвічені неунікальні фрагменти. Це дає можливість швидко і легко підняти показник унікальності, просто замінивши одні фрази на інші.