Як правильно вибрати юриста.

4-11-2018

Знання законів, процедур та механізмів рішення проблем
У будь-якій ситуації, яка може у вас статися, необхідно знати закони, якими вирішується ваша проблема. Необхідно зрозуміти, як вирішити вашу ситуацію, і якою процедурою розглядається той чи інший спір, якщо він є. Якщо ви хочете гарного юриста, то рекомендую сайт юридичні послуги Київ

Для будь-якого освіченої людини сьогодні не є проблемою вивчити закон, самому розібратися в тому, як вирішується та чи інша конфліктна ситуація. Проблемою є розуміння того, в якій процедурі вирішується це питання. То це питання вирішується через систему судової влади, то це вирішується органами виконавчої влади або адміністративними органами.

Іншими словами кожна проблемна ситуація вирішується різними рівнями влади, в які ви повинні звернутися, яким задати той чи інший питання, або звернутися із заявою, позовною заявою в будь-якій формі, оформивши його. Не знаючи цієї процедури, ви можете опинитися в ситуації, коли ви не дозволите ні свої проблеми, ні конфлікти і залишитеся розчарованими.

Я вважаю, що в будь-якій конфліктній ситуації, у будь-якій спірній ситуації, доцільно звернутися до фахівця. Це — юрист, адвокат; це — будь-який освічений, досвідчений, знаючий чоловік. І, коли ви звертаєтеся до юриста, тоді ви реально розумієте, що ви хочете отримати консультацію, отримати роз’яснення про те, як необхідно вчинити.

Три шляхи вирішення проблем
Так от з досвіду своєї роботи, я можу сказати, що якщо, вивчивши вашу проблему, вам пропонується три можливі варіанти її вирішення, то ступінь довіри до даного юриста повинні бути досить високою. Чому? Тому що будь-яка конфліктна ситуація, що виникла, або вас цікавить проблема, вона може дозволятися трьома способами:

перший, це коли вам не доцільно звертатися ні в суд, ні в іншу інстанцію, тому що ті права, які ви вважаєте, що у вас є, їх просто немає, і закон не на вашому боці;
другий шлях, це коли є ситуація досить спірна, але разом з тим здійсненне, бо її можна регулювати до суду і мирним шляхом;
третій, природно, варіант, це тоді, коли ви звертаєтеся тільки в суд і допомога юриста необхідна, як мінімум, на рівні консультації.
Коли вам пояснюють, що є три варіанти вирішення проблеми, то вам простіше зорієнтуватися, яким же шляхом вам піти. Будь-яке звернення до суду пов’язане і з витратами, і, природно, з емоційними напруженнями, і тривалістю. Ви дуже довго перебуваєте у владі тієї проблеми, яка з’явилася.

Якщо ж ви звернулися до юриста, і він вам говорить, що ця проблема вирішується тільки в суді, і що він готовий вирішити цю проблему і його участь призведе до позитивного результату, на мій погляд, така консультація, такий підхід до вирішення спірної ситуації не вселяє довіри. Не вселяє довіри в силу того, що якщо в суді можливо вирішити вашу проблему і задовольнити ваші вимоги на сто відсотків, це означає закон повністю на вашому боці та іншого рішення бути не може.

Але в такому випадку, доцільно участь юриста в суді? Тому, що якщо у суду немає іншого варіанту прийняття рішення, чим тільки на вашу користь, то навіщо тоді залучати юриста? Грамотний, досвідчений, має досить високий рівень професіоналізму і клієнтів, він не побажає заробляти на вас як на клієнті. Ваша проблема повністю вирішується на вашу користь, тому участь юриста в суді, недоцільно і дорого коштує.

Але чим повинен обмежуватися юрист? Досить юридичної консультації, підготувати Вас і документи до суду. У своїй роботі, ми готуючи матеріали до суду, позовні заяви, пояснюємо яким чином слід вести себе в суді, і на цьому закінчується наша участь. Звичайно ж, при такій консультації у вас є право вибору йти до суду самостійно або ж все-таки вдатися до допомоги фахівця. У такому випадку ваш вибір буде свідомим. Ви реально розумієте, що в цій ситуації закон на вашій стороні. І ви залучаєте спеціаліста, для того, щоб вам було спокійніше, і, щоб багато речей, які необхідні в суді викласти, за вас це зробить фахівець.

Особливості судової влади і прийняття рішень судами
Ці моменти важливі в силу того, що судові структури, судові влади, судові інстанції, це сьогодні не єдиний спосіб вирішення юридичної спроблемы. Розповідаючи вам про це, я коротко хочу сказати, що володіючи інформацією про те, як влаштована судова влада, як улаштовані органи прокуратури, як сьогодні існують органи слідства (слідчий комітет, слідчі управління, МВС), ви завжди зможете правильно орієнтуватися в тому, які проблеми і де вирішуються і як реагувати на виникнення тієї чи іншої ситуації.

Помилкове уявлення про роботу судів, найчастіше призводить до великого розчарування. Вважаючи, що районний суд, або суд першої інстанції арбітражного суду не виніс рішення на вашу користь, ви прямуючи своїми апеляційними, касаційними скаргами у вищестоящу інстанцію, майже впевнені, що ці інстанції вирішать спір на вашу користь.

Але ви отримуєте друге рішення, яке буде не на вашу користь, і прямуєте в третю інстанцію, але тим самим ви не задоволені тому, що третя інстанція також не завжди гарантовано і не завжди виносить рішення в вашу користь. Надалі ви сподіваєтеся тільки на Вищий Арбітражний суд або Верховний Суд, і вважаєте, що ці дві інстанції (найвищі), вони вправі розглядати взагалі все діло і прийняти рішення в вашу користь.

Таке помилкове уявлення про роботу судів спричинене тим, що основна маса людей не володіє інформацією про те, що всі рівні судів мають певну компетенцію і обмежені прийняттям тих чи інших рішень. Суди можуть не погоджуватися з доводами ваших скарг і пояснень не тому, що може бути вони не згодні, просто у них відсутня компетенція.

Тому, я зараз докладно на цьому зупинятися не буду, але мені хотілося б в подальшому, отримувати від Вас питання з цього приводу на наш сайт. Тоді б ми могли більш детально розповісти про те як працюють суди і які їхні повноваження, з якими юридичними проблемами і як варто працювати з органами судової влади.

Післямова
Чому я все-таки зачепила цю тем? Тому, що пройшовши всі інстанції, ви можете опинитися в стані повного розчарування і повною переконаністю в тому, що в нашій країні немає судів, немає справедливості, немає законів або ж вони не виконуються.

Якщо ви сьогодні робите висновки тільки на підставі своїх власних знань, або, скориставшись консультацією юриста, який вам не все розповів або не все пояснив, тоді звичайно це помилкова думка, і ваше розчарування безпідставно. Але, якщо ви знаєте про це на кожному етапі прийняття рішення, чи варто звертатися вище, витрачати час, гроші, свої емоції, ви завжди можете приймати самостійне рішення.

Розповідаючи вам про це, анітрохи не переслідую мети захищати судову систему, в більшій мірі сьогодні як юрист, що має великий досвід роботи, я розчарована роботою судової системи, і багато бачу тих вад, які мають місце бути. Багато бачу тих рішень, які приймаються і ігноруються закони. Бачу на скільки іноді не в повній компетенції працюють вищестоящі суди щоб виправити ці помилки.

Моя мета сьогодні – все-таки закликати вас до того, щоб ви задовго до суду розуміли, яка ваша проблеми і якими іншими способами крім суду проблема може бути вирішена. Безумовно, для цього, я однозначно стверджую, необхідно вибрати досвідчених, грамотних, хороших юристів, до яких потрібно звернутися.