Як прибрати посилання в WordPress

326

Від автора: вітаю Вас, шановні читачі сайту WebForMyself. Перед написанням цієї статті я довго сумнівався, чи потрібна вона, але все ж зважився написати її, оскільки вже дуже багато подібних питань бачив в мережі взагалі та у нас зокрема. Отже, сьогодні ми поговоримо про те, як прибрати посилання в WordPress.

Ви можете запитати: в чому полягали сумніви і що може зупиняти від написання даної статті? Відповідь проста — повага авторського праці. Адже часто хтось скачав преміум тему для WordPress і хоче видалити заважає йому копірайт. З цим питанням і йде на десятки форумів. А адже автор вклав у створення цієї теми десятки годин свого часу і праці. І це посилання із зазначенням на авторство — єдина подяку за його працю. В цьому випадку я не схвалюю видалення даної посилання і залишаю це дійство цілком і повністю на совісті видаляє посилання з теми WordPress.

Однак може бути й інший варіант. Тема куплена, а там стоїть зовнішнє посилання на сайт автора. В цьому випадку ми маємо повне право її видалити. Можна, звичайно, звернутися до автора теми з відповідним проханням і попросити його видалити посилання або запитати, як це можна зробити самому. Однак випадки бувають різні: автор може бути недоступний, або просто не хоче надавати підтримку. У такій ситуації доведеться самому розбиратися в питанні, як прибрати зовнішні посилання з сайту WordPress.

Отже, давайте спробуємо розібратися, тим більше що в більшості випадків зробити це досить просто. У якості «піддослідного» я використовую першу-ліпшу тему з сайту WP-Templates — це буде тема Gently. Скачаємо і встановимо обрану тему WordPress.

Як правило, усі зовнішні посилання в шаблоні WordPress розташовуються в підвалі (футері) — наша тема не виняток, в підвалі сайту ми бачимо відразу два посилання.

Як прибрати посилання в WordPress

Оскільки посилання розташовані в підвалі, то очевидно, що їхній пошук можна почати з шаблону footer.php, який присутній практично в будь-якій темі. Отже, відкриємо даний шаблон і спробуємо знайти там текст першої посилання — Теми wordpress.

Як прибрати посилання в WordPress

Як бачимо, нічого подібного там немає. Ну що ж, ніхто й не думав, що все буде настільки просто Як прибрати посилання в WordPress

Спробуємо інший варіант. Заглянемо у вихідний код сторінки і знайдемо код ці посилань. Бачимо, що вони обгорнуті у div з класом site-info.

Як прибрати посилання в WordPress

Скопіюємо даний клас і спробуємо знайти його в тому ж шаблоні foter.php, який відповідає за підвал сайту. Тепер пошук буде більш вдалим і ми знайдемо даний блок в коді.

Як прибрати посилання в WordPress

Власне, задача вже вирішена: ми можемо прибрати з цього блоку код PHP і помістити туди свій код або прибрати весь блок цілком, якщо нам нічого не потрібно виводити. Давайте заради інтересу помістимо туди свій копірайт.

Як прибрати посилання в WordPress

Збережемо файл і подивимося зміни на сайті. Замість зовнішніх посилань тепер стоїть наш код.

Як прибрати посилання в WordPress

Ось і все, проблема вирішена. Це була досить проста тема і прибрати зовнішні посилання з неї не склало особливих труднощів. Однак бувають теми, в яких посилання «зариті» десь глибоко в коді. Де в цьому випадку шукати — адже файлів в темі може бути багато? У цій ситуації скористаємося можливостями редактора і включимо пошук файлів. Наприклад, в редакторі Sublime Text це можна зробити з меню Find — Find Files in…

В результаті внизу редактора відкриється панель, де необхідно буде ввести пошуковий запит і вказати папку з файлами, де необхідно провести пошук. Після закінчення пошуку буде видана сторінка з його результатами. Залишиться відкрити файли і внести зміни.

У найбільш складних випадках можливий варіант, коли зовнішні посилання закодовані в шаблоні теми. Це вже, на жаль, індивідуальні випадки, кожен з яких потрібно розглядати окремо, тобто універсального рішення тут немає.
Ну а на цьому я з вами прощаюся. Хочу нагадати тезу, озвучену на початку статті — поважайте авторський працю! До речі, якщо ви хочете самі навчитися створювати теми для WordPress, тоді обов’язково познайомтеся з нашим курсом, він як раз присвячений створенню різних тем для WordPress.