Як привязати домен до хостингу

242

Від автора: купили, нарешті, собі хостинг? Тепер треба якось пов’язати його з вашими доменними іменами. Питання, як прив’язати домен до хостингу, ми сьогодні розглянемо.

Дуже часто я помічаю, що люди вводять в пошуковик фрази типу “як прив’язати домен до хостингу джино” або будь-якому іншому. Але, по суті, яка різниця? Адже прив’язка здійснюється двома діями:

Зміною DNS-адрес домену

Додавання у вашого хостинг-провайдера цього домену

Ці дві дії виконуються практично однаково у будь-яких реєстраторів і провайдерів, навіть враховуючи різницю в інтерфейсах.

Зміна DNS

DNS-сервер – це сервер, на якому знаходиться ваш сайт. Він може бути різним, в залежності від того, у якого хостера ви купили послуги. Наприклад, у reg.ru такі сервера: ns1.reg.ru, ns2.reg.ru;

Це безкоштовні dns, які компанія надає вам. Приблизно також виглядають і інші. Швидше за все, після покупки послуг у конкретного хостера, ви будете знати ці dns-адреси, і вам залишиться тільки прописати їх. Зробити це можна у реєстратора в пункті управління доменом. Це найвизначніша налаштування, ви обов’язково знайдете її.

Як привязати домен до хостингу

Зазвичай dns-адреси виглядають так: пѕ1.имя-компании.ги, пѕ2.имя-компании.ги;

Можете уточнити у свого хостинг-провайдера. Зміна DNS не відбувається моментально, доведеться чекати деякий час. Як правило, від кількох годин до двох днів.

Створення домену на вашому акаунті у хостера

Здавалося б, навіщо створювати домен, адже він і так у мене є? Це потрібно для того, щоб зв’язати ваш хостинг і домен після того, як ви вказали dns-адреси. Створюється він дуже просто. В залежності від того, якою панеллю керування ви користуєтеся, потрібно знайти на головній сторінці вашої панелі пункт “Домени” або “www-домени” і створити там новий.

Як привязати домен до хостингу

Найголовніше, в якості адреси точно вказати ваше доменне ім’я. Всі інші налаштування, якщо вони є, можна відредагувати пізніше. Зокрема, створювати піддомени, кодування, стиснення та інші моменти. Як правило, біля кожної настройки є коротке пояснення того, що вона означає.

Після того, як домен буде створений, для нього також буде створена папка. Можете закинути в неї який-небудь html-файл, щоб при перевірці роботи сайту, його можна було побачити. У більшості випадків там вже буде автоматично вставлений index.html. При відкритті сайту ви побачите привітання і якесь оповіщення, на зразок цього:

Як привязати домен до хостингу

Звичайно, це відбудеться тільки тоді, коли будуть успішно змінено dns-адреси. Якщо ви виконаєте всі маніпуляції і відразу спробуєте відкрити сайт, швидше за все, ви там нічого не побачите, тому що потрібен час, щоб dns успішно змінилися.

Як правило, досить 24 годин, щоб це сталося. Якщо після цього часу ви відкриваєте сайт і бачите там сторінку привітання або html-файл, який ви самі закинули, це означає, що все працює. Можете видаляти файл і починати встановлювати движок (чи що ви там збиралися робити).

Заодно ми дізналися, як перевірити, прив’язаний домен до хостингу. Для цього просто додайте на сервері в папці домену index.html або закиньте туди файли движка. Якщо при заході за адресою доменного імені ви бачите перед собою файл або інсталятор движка, то все працює вірно. На цьому процес прив’язки домену можна вважати завершеним. Думаю, що ніяких проблем у вас не виникне.