ЯК ПРОЧИСТИТИ ЗАСМІЧЕННЯ КАНАЛІЗАЦІЇ В КВАРТИРІ І ПРИВАТНОМУ БУДИНКУ

5-25-2018

Всі, хто не користується спеціальними пристроями у вигляді подрібнювачів побутових відходів, час від часу стикаються з такою проблемою, як засмічення каналізації. Відбутися це може як в квартирі, так і в приватному будинку. Багато усувають цю проблему за допомогою фахівців. Але що ж робити, якщо це сталося, наприклад, на свято. Звичайно ж, існує дуже мала ймовірність того, що майстер все-таки відреагує на виклик. Саме тому необхідно вміти впоратися з цією ситуацією самостійно. У цій статті ми перерахуємо кілька дієвих і перевірених способів, як прочистити засмічення каналізації в квартирі і приватному будинку без допомоги професіоналів. Рекомендую купити по хорошій ціні комплект инсталляции

ПРИЧИНИ УТВОРЕННЯ ЗАСМІЧЕННЯ КАНАЛІЗАЦІЇ
Зазвичай каналізація засмічується в самий невідповідний момент. Найчастіше це трапляється з мешканцями квартир зі старими комунікаціями. Особливо якщо мова йде про старих чавунних трубах. Ця неприємність, пов’язана як з особливостями будови самої каналізаційної системи, так і з людським фактором. Першим провісником майбутньої проблеми стане повільний злив води і, можливо, поява неприємного запаху з зливного отвору. Можна виділити п’ять основних факторів, що сприяють забивання труб:

Жирові засмічення – становлять 70-80% всіх неприємних випадків. Найбільша кількість жирових засмічень постачають в каналізаційну систему пральні і посудомийні машини, а також кухонна мийка. Цей випадок актуальне як для жителів багатоповерхівок, так і для власників приватних котеджів. Жирові відкладення потроху накопичуються протягом багатьох років, перш ніж привести до серйозних наслідків. Період накопичення залежить від якості матеріалу труб і від правильності їх монтажу. Жирові відкладення неоднорідні по своїй товщині. Їх внутрішній діаметр більш м’який і має желеподібну консистенцію, в той час як зовнішній, який безпосередньо примикає до внутрішньої стінки труби, дуже твердий. Це пояснюється тим, що поступово він армується різними волокнами, що потрапляють у стоки. Це можуть бути невеликі ниточки після прання одягу, волосся, частинки нерастворившегося порошку і багато іншого. Плюс до всього ці стійкі утворення притягують і вбирають в себе мінеральні солі із стічних вод, що робить їх ще щільніше. Якщо ваша каналізаційна система додатково негерметична або влаштована таким чином, що в ній є протяг, який гуляє по трубах, жировий шар буде підсихати і ущільнюватися ще більше. Наявність протягу не основна причина тужавіння. Це може виникнути і внаслідок малої кількості проходить води. Іншим словом, економія води ні до чого хорошого не призводить, а внутрішня порожнину труб швидше стає непрохідною. Герметична ваша система чи ні, зрозуміти дуже просто. В негативному випадку буде присутній характерний неприємний запах. Жирові засмічення найстійкіші і найбільш складні в плані усунення.
Механічні засмічення складають лише 10-20% всіх випадків. Під механічними засорами передбачають різні предмети, які в принципі не повинні потрапляти в каналізацію. Наприклад, в процесі домашнього ремонту, куди зливається вода з залишками різних будівельних розчинів? Звичайно ж в унітаз. Предмети особистої гігієни і предмети, пов’язані з доглядом за собою. Наприклад, ватні диски, лейкопластири, вушні палички і навіть туалетний папір – це небажані предмети для каналізаційної системи. Для всього цього у квартирі передбачено відро для сміття. А як же бути з залишками різних розчинів, адже ви не будете виносити їх на вулицю, і виливати прямо в каналізаційний люк, правда? В такому випадку необхідно ретельно промити систему і переконатися, що брудна вода пішла без залишку. Одним словом – лийте більше води. Обов’язково контролюйте, щоб діти не кидали в унітаз дрібні предмети від іграшок або конструктора, а також ганчірки і пазли. Чомусь вони дуже люблять це робити. До речі, дуже згубно впливає на стан труб і сприяє утворенню засмічень гуща від натуральної кави, цибулиння і шкірка овочів і фруктів. Особливо це актуально в теплу пору року, коли їх у надлишку.
Механічні пошкодження каналізаційної системи можуть виникнути через потрапляння в систему сторонніх твердих предметів. У приватних будинках зовнішні труби каналізації можуть пошкодити коріння дерев. Вони можуть обвити трубу і просто розчавити її. У цьому місці утворюється скол, а його краї, згідно законам фізики, будуть виступати всередину. Він-то і стане бар’єром для проходження води і буде зупиняти різне сміття, що призведе до швидкого утворення пробки.
Неправильний монтаж, виконаний недосвідченими фахівцями, обов’язково дасть про себе знати через якийсь час. Проблема може виникнути, якщо труби розташовані під дуже гострим кутом або, навпаки, мають мінімальний ухил, а також якщо вибрано неправильне, занадто маленьке перетин, або якщо в місцях з’єднання або спайки двох труб не була виконана зачищення торців і на них залишилися задирки. Такі маленькі упущення необхідно ретельно контролювати. Каналізаційний злив може і зовсім працювати неправильно, якщо не встановлено фановиє труби і клапана. Засмічення стануть дуже частими, якщо повороти труб виконані під прямим кутом, якщо труби занадто вигнуті на невеликій ділянці і мають безліч поворотів.
Перевищення експлуатаційного ресурсу каналізації. Навіть якщо розводка труб у вашій системі виконана правильно, але їм уже багато років, ви все одно потрапляєте в зону ризику. Тільки труби з ПВХ практично не схильні до утворення і затримки на стінках жирових відкладень. Якщо ви досі використовуєте чавунні труби, то слід знати, що їх внутрішня порожнина схильна до утворення корозії, на поверхні якої з задоволенням буде затримуватися наліт бруду і жиру.
Розуміючи причини виникнення засмічень, в майбутньому ви зможете вберегти себе від небажаних наслідків та експлуатувати вашу каналізаційну систему правильно.

МІСЦЯ ЗАСМІЧЕННЯ КАНАЛІЗАЦІЇ
Щоб ефективно усунути засмічення не вдаючись до допомоги фахівців, необхідно орієнтуватися в проблемних ділянках. Для цього необхідно розібратися в пристрої каналізаційної системи. Розберемо докладніше:

Якщо засмітилася кухонна раковина або умивальник. Панікувати не варто, а варто насамперед заглянути під мийку. Там ви побачите сифон, який має відстійник у вигляді чаші, від якої далі йде труба безпосередньо до стояка. У більшості випадків засмічується саме сифон. У зв’язку з особливостями його конструкції, він виконує одразу кілька функцій: збирає більшу частину сміття та важких частинок на дні чаші і перешкоджає проникненню неприємного запаху з каналізації в квартиру або будинок. Вода, яка постійно присутня у відстійнику, і замикає ці «аромати». Ви зрозумієте, що система вимагає прочищення, коли сміття в ньому накопичиться стільки, що воді просто не залишиться місця, і запахи почнуть просочуватися. Насамперед необхідно розкрутити сифон. Починати слід з його нижньої частини. Будьте готові до того, що на вас обрушаться смороду, і може потекти брудна темна вода. Іноді сифон закручений дуже щільно. Щоб не зірвати різьбу і не пошкодити його, оберніть її тканиною і спробуйте ще раз. Обов’язково поставте під сифон таз або відро, щоб запобігти потраплянню бруду на підлогу. І не забудьте одягнути гумові рукавички.