Як редагувати сайт на joomla

323

Від автора: вітаю Вас, шановні читачі. Система управління контентом Joomla пропонує дуже зручні інструменти по зміні зовнішнього вигляду і функціоналу розроблюваного сайту. Тому в даній статті ми поговоримо про те, як редагувати сайт на joomla.

Сайт, створений на CMS Joomla, як і всі інші, складається з окремих сторінок відображають на екрані певний контент. При цьому, як правило, кожна сторінка формується при створенні окремого пункту меню, за винятком тих сторінок, які є дочірніми по відношенню до деяких батьківським. Наприклад, сторінка перегляду повного вмісту матеріалу, по суті, є дочірньою сторінкою, так як на неї користувач може перейти зі списку записів деякої категорії.

При цьому контент сторінок, в основному, формується компонентами Joomla, як стандартними, так і встановленими додатково. Відповідно створюючи окремий пункт меню, і тим самим реалізуючи нову сторінку, Ви вибираєте доступний вид конкретного компонента, тобто шаблон відображення даних. До того ж кожен компонент довантажує певний набір налаштувань, які можна використовувати, що б в CMS Joomla редагувати сторінку.

Таким чином, для зміни сайту Joomla необхідно додати потрібну кількість сторінок і налаштувати їх залежно від функціоналу. Варто пам’ятати, що крім компонентів, за формування вмісту сайту відповідають модулі і плагіни CMS, хоч і в значно меншій мірі, ніж компоненти, так як їх завдання – додавання додаткової інформації на сторінку сайту.

Тепер переходимо до питання для CMS Joomla як редагувати сторінки?

Як редагувати сайт на joomla

Отже, переходимо в панель адміністратора, а потім у “Менеджер меню”.

Як редагувати сайт на joomla

Joomla! дозволяє створювати необмежену кількість різних меню, кожен з яких буде відображатися у відповідній позиції Вашого сайту, за допомогою модулів. При цьому вибравши цікавить меню, Ви побачите список його пунктів, створених раніше. При цьому кожен пункт – це окрема сторінка Вашого сайту, відповідно питання на поставлене вище питання криється саме тут.

Перше що впадає в очі – це невелика кнопка у вигляді зірочки, яка відображається навпроти кожного пункту.

Як редагувати сайт на joomla

Ця кнопка використовується для вказівки того, яка сторінка повинна бути головною користувача частини сайту. Відповідно, Ви при необхідності можете вибрати іншу сторінку головної. Далі переходимо на сторінку редагування пункту меню, наприклад “Головна”.

Як редагувати сайт на joomla

Пункт меню посилається на конкретний вид компонента, а значить, якщо необхідно змінити контент відображається на цій сторінці, необхідно вибрати інший макет, використовуючи параметр “Тип пункту меню”.

Як редагувати сайт на joomla

В моєму випадку вибраний макет “Вибрані матеріали” компонента Матеріали. Давайте виберемо інший макет – “Блог категорії”, який відображає список матеріалів вибраної категорії у вигляді блогу. Після вибору нового пункту меню – сторінка редагування оновитися і додадуться додаткові параметри налаштувань. Причому не просто окремі параметри і можливо додаткові вкладки. Наприклад, для коректної роботи макета “Блог категорії” необхідно вказати категорію, матеріали якої будуть відображені на екрані.

Як редагувати сайт на joomla

Так само на вкладці “Параметри макета для налаштування відображення матеріалів категорії.

Як редагувати сайт на joomla

Як Ви бачите більшість полів, що відповідають за налаштування сортування матеріалів на сторінці, за винятком чотирьох, які керують макетом і кількістю відображуваних сторінок:

У всю ширину – кількість матеріалів відображаються на всю ширину блоку контенту.

Тільки введення – кількість матеріалів, що відображаються після матеріалів, що відображаються в повну ширину.

Кількість колонок – кількість колонок, які будуть відображати вступну частину матеріалів. При цьому якщо вказати 1, буде сформована всього одна колонка.

Кількість посилань – кількість посилань, відображаються після списку матеріалів.

Так само на сторінці редагування пункту меню ,міститься вкладка “Відображення”, на якій наведено параметри, що відповідають за показ деяких елементів на сторінці, наприклад, заголовок, автора матеріалу, дати створення і т. д.

Як редагувати сайт на joomla

Після налаштування пункту меню, зберігаємо зміни за допомогою кнопки “Зберегти”.

Звичайно, кожен вид компонента (тип пункту меню) передбачає певний набір налаштувань, характерний лише для нього, а значить, Ви зможете привести практично любу сторінку Вашого сайту до необхідного виду. Ви запитаєте чому я кажу “майже”, бо не для всіх ситуацій передбачені налаштування, а значить іноді доводиться редагувати код шаблону конкретного компонента, що вимагає знання структури та логіки роботи шаблонів Joomla. Тому якщо ця тема Вас зацікавила – Вам буде корисний курс Joomla-Майстер. З нуля до преміум шаблону.

Крім цього, часто задається питання, як редагувати сайт Joomla на хостингу? І як мені здається Ви вже знаєте на нього відповідь, так як робота в панелі адміністратора Joomla на хостингу, ні чим не відрізняється від роботи на локальному комп’ютері.

Власне на це питання як відредагувати сторінку joomla – вичерпаний, а значить стаття підійшла до кінця. Всього Вам доброго і вдалого кодування!!!