Як редагувати шаблон Joomla 3

248

Від автора: вітаю Вас, шановні читачі. Шаблон – важливий елемент будь-якого хорошого сайту, так як він формує структуру та дизайн відображуваних даних. Відповідно в процесі розробки, так або інакше, необхідно вносити безліч правок до оформлення сайту. Тому в даній статті ми з Вами поговоримо про те, як редагувати шаблон Joomla 3.

Для тих хто не знає, шаблон — це спеціальний файл або набір файлів, які відповідають за формування оформлення, структури і дизайну відображуваних даних. При цьому, як правило, шаблон не формує дані і логічно їх не обробляє. Вся видима інформація передається в шаблон з ядра CMS і лише відображається в певних місцях сторінки і в необхідному вигляді. Таким чином, у шаблоні міститься мінімум логіки, яка необхідна для відображення даних.

В Joomla шаблони встановлюються в систему як звичайне розширення, за допомогою “Менеджера розширень”, відповідно для зміни дизайну сайту, достатньо встановити потрібний шаблон. Але все не так просто як здається, так як часто дуже складно знайти ідеально підходящий шаблон для конкретного сайту. Тобто Ви можете знайти хороший шаблон, який задовольняє всім перевагам по зовнішньому вигляду, але один з його елементів не підходить або не відповідає певним критеріям і т. д. В цьому випадку необхідно або шукати інший, або встановити знайдений шаблон в систему і спробувати адаптувати його до потрібного дизайну, тобто внести правки.

Для CMS joomla редагування шаблону можна виконати двома способами.

Перший використовувати налаштування передбачені функціоналом шаблону. Як правило, в кожному шаблоні доступна певна кількість налаштувань, які впливають на його зовнішній вигляд. Наприклад, зміна загального фону, колір шрифту і посилань, логотипу і т. д. При цьому, зазвичай безкоштовних шаблонів Вам доступно обмежена кількість налаштувань, навіть буває, що їх немає взагалі. У теж час платні шаблони, комплектуються дуже багатим функціоналом в плані параметрування, хоча і цього теж буває недостатньо.

Тому, редагувати шаблон Joomla, Ви можете безпосередньо в менеджері шаблонів, на сторінці конкретного шаблону.

Як редагувати шаблон Joomla 3

Для цього необхідно перейти в вищезазначений розділ панелі адміністратора і вибрати потрібний шаблон (клікнути по його заголовку).

Як редагувати шаблон Joomla 3

Наприклад, у стандартному шаблоні Beez3 передбачені налаштування, які Ви бачите на малюнку вище.

Другий спосіб передбачає внесення правок у файл стилів шаблону, бо всі шаблону оформлення, крім його структури, зосереджено там.

Нагадаю, що шаблони Joomla розташовуються в каталозі templates файлової структури CMS. Тому переходимо в папку, а далі в каталог цікавить шаблону, де Ви знайдете шуканий файл стилів. Приміром, у Beez3 стилі розташовуються в додатковій папці css.

Як редагувати шаблон Joomla 3

Дізнатися безпосередній шлях до модуля файлів стилів, можна з вихідного коду сайту. Тобто вибираєте необхідний шаблон в якості шаблону за замовчуванням і переходите у частину. Далі переглядаєте исходники.

Як редагувати шаблон Joomla 3

І нарешті, останній спосіб, який полягає в редагуванні коду файлів шаблону. Це найбільш ефективний спосіб, так як Ви самостійно, вносите правки в код і формуєте необхідний дизайн. При цьому, звичайно, повинні знати принцип роботи шаблонів Joomla. Якщо цей спосіб Вас зацікавив, Вам буде корисний наш курс Joomla-Майстер. З нуля до преміум шаблону.

Так само дуже часто початківці розробники запитують про те, що таке редактор шаблонів Joomla? Коротко скажу, що це спеціальне програмне забезпечення, яке спрощує розробку шаблону і звільняє розробника від ручного написання коду. Так як розробка ведеться в редакторі з використанням візуальних інструментів. Тобто Ви додаєте в майбутній шаблон необхідні елементи, які в подальшому будуть перетворені в код. Найбільш популярним редактором в даний момент є Artisteer, що й не дивно, так як він володіє величезним функціоналом і можливостями. Звичайно, в рамках даної статті про даному редакторі ми говорити детально не будемо, так як це не зовсім вписується в тему, так і для нормального огляду даної програми, необхідно приділити як мінімум одну повноцінну статтю.

Власне на це питання як відредагувати шаблон для Joomla Вас вичерпано. Всього Вам доброго і вдалого кодування!!!