Як створити сторінку в DLE

325

Від автора: вітаю вас, друзі. З цієї невеликої статті ви дізнаєтеся, як створити сторінку в DLE і додати посилання на неї в будь-меню на вашому сайті або будь-яку новину. Також ви дізнаєтеся, як додати посилання в меню. Приступимо?

DLE — досить зручна CMS для публікації новин. Фактично DLE буде одним з найбільш вдалих виборів для новинного сайту. Але ось керувати меню і додавати в нього які-небудь посилання — цього, на жаль, в DLE з коробки немає. Можете пошукати в адмінпанелі пункт для управління меню на сайті — ви не знайдете такого.

Фактично для того, щоб змінити меню на сайті, вам доведеться відкривати редактор коду і вносити правки через нього.

Але не хвилюйтеся завчасно. Хоча в цьому процесі і є деяка частка незручності, але зробити це все ж таки досить просто. Давайте спробуємо. У якості «піддослідного» я буду використовувати шаблон Default, який встановлений за замовчуванням у версії 11.0 DLE.

Як створити сторінку в DLE

Як бачимо, у шаблоні є два меню: верхнє і зліва в сайдбарі. Давайте почнемо з верхнього меню і додамо в нього сторінку, яку зараз і створимо. Створити сторінку можна в адмінці в меню Інші розділи — Статичні сторінки.

Як створити сторінку в DLE

Тиснемо кнопку Створити нову сторінку й заповнюємо форму додавання сторінки. Зверніть увагу на перші два поля: Назву та опис. Поле Назва відповідає за URL нової сторінки. Відповідно, в цьому полі можна використовувати лише латинницу без пробілів. Моя сторінка буде називатися Про сайті, тому в поле Назва я напишу about.

Поле Опис відповідає за фактичне назва сторінки в прямому сенсі цього слова. Сюди я впишу потрібне мені назва сторінки — Про сайт.

Як створити сторінку в DLE

Інші поля форми заповнюйте і налаштовуйте на власний розсуд. Зберігаємо нову сторінку і бачимо її у списку сторінок.

Як створити сторінку в DLE

При кліці по назві сторінки в списку (about) — ми перейдемо до самої сторінці на нашому сайті, адреса буде приблизно таким — http://your-site/about.html. Ось цей от /about.html нам і потрібен, це і є адреса сторінки, який потрібно додати в меню. Залишилося знайти це меню.

Для цього нам потрібно знайти у вихідному коді код самого меню і подивитися id або клас елемента, в якому знаходиться меню. В шаблоні Default це id=» top_menu «. Тепер йдемо в розділ Управління шаблонами — Шаблони сайту. За замовчуванням тут повинен бути обраний вже використовується шаблон на сайті. Якщо це не так, тоді оберіть потрібний вам. Виберемо зі списку ліворуч шаблон main.tpl (головний шаблон сайту) і знайдемо потрібний нам елемент.

Як створити сторінку в DLE

Як бачимо, меню знаходиться у файлі modules/topmenu.tpl. Відкриємо папку /modules/ в цьому ж списку ліворуч і відкриємо з цієї папки потрібний нам шаблон. Як бачимо, тут є три посилання. Додамо ще одну за аналогією, використовуючи посилання на сторінку, створену на попередньому кроці.

Як створити сторінку в DLE

Збережемо зміни і перевіримо їх на сайті. У верхньому меню з’явилася посилання на нову сторінку, все працює.

Як створити сторінку в DLE

Точно таким же чином ви можете додати посилання на будь-яку сторінку, новину чи навіть інший сайт в будь-меню. Наприклад, щоб додати посилання в меню сайдбара, ми звернемося до шаблону modules/catmenu.tpl і зробимо схожу процедуру, додаючи нову посилання по аналогії з вже наявними в цьому шаблоні.

На цьому ми з вами будемо прощатися. Якщо ви хочете дізнатися більше про роботу з DLE, тоді рекомендую познайомитися з нашим курсом Створення сайту на CMS DLE. Удачі!