Як в chrome включити опцію створення скріншотів сторінок з виділенням

30

У магазині chrome можна знайти розширення для вирішення безлічі самих різних завдань, в тому числі для швидкого створення скріншотів веб-сторінок. Правда, при цьому потрібно не забувати, що всі активні розширення так чи інакше споживають ресурси пам’яті, тому, якщо є така можливість, краще користуватися засобами самого браузера. Наприклад, швидко створити скріншот виділеної області сторінки в останній версії chrome можна засобами оглядача.

Втім, створити знімок сторінки в хром можна було і раніше, але тоді для цього вам довелося б використовувати панель розробника, відтепер же, активувавши один прапор в експериментальних налаштуваннях, створювати скріншоти можна в пару кліків з меню «поділитися цією сторінкою» .

Зайдіть на службову сторінку прапорів chrome://flags і знайдіть через пошук настройку «desktop screenshots» .

Вона має значення default , ви ж зміните його на enabled , після чого перезапустіть оглядач натисканням кнопки «relaunch» .

Якщо ви тепер викличте меню “поділитися цією сторінкою” (іконка виклику знаходиться в адресному рядку праворуч від url), то побачите в ньому опцію «скріншот» , якої раніше не було.

Після вибору цього інструменту фон сторінки буде залитий напівпрозорої маскою, а курсор перетворитися в перехрестя. Затиснувши ліву кнопку миші, виділіть потрібний вам ділянку сторінки і відпустіть мишку.

В результаті з’явиться віконце зі створеним скріншотом, який можна буде зберегти в форматі png .

За замовчуванням же зображення копіюється в буфер обміну.

На жаль, на даний момент прапор «desktop screenshots» не передбачає можливості створення скріншотів сторінок з прокруткою і не ясно, чи з’явиться така можливість в chrome в майбутньому чи ні.