Як вибрати движок для створення сайту

274

Від автора: вітаю вас на порталі webformyself. Сьогодні я розповім вам, як вибрати движок для сайту і яку CMS найбільш оптимально вибирати, якщо ви новачок.

Вибір движка – на що звернути увагу?

Практично кожна людина, яка приходить до створення свого сайту, змушений вибирати, на якому движку його розмістити. Давайте і ми подумаємо, а що ж краще вибрати новачку, щоб максимально швидко навчитися керувати сайтом, навіть не маючи особливих знань.

Взагалі, движки бувають безкоштовні і платні. Другі ми відразу відкидаємо, тому що новачкам вони точно ні до чого, а ось просунуті користувача напевно і без цієї статті щось про них знають. Значить, сьогодні розберемо тільки безкоштовні. Серед таких утворилася своєрідна трійця найпопулярніших – WordPress, Joomla та Drupal. На них розміщується за різними статистичними даними від 60 до 80-ти відсотків сайтів.

До речі, я записав імена движків в порядку зменшення популярності і збільшення складності використання. Виходить, що WordPress найпопулярніший і найлегший. Так вже вийшло, що саме під цю CMS випущено тисячі розширень, розроблено купу шаблонів, і взагалі, в мережі утворилося величезне співтовариство людей, які використовують і щосили хвалять WordPress.

Насправді цих хвалебних пісень WordPress дійсно гідний – це неймовірно простий движок, але в той же час досить функціональний. Далі в статті я наведу вам кілька доводів, чому новачок повинен вибрати цю систему.

WordPress легко встановлюється

Установка движка – для деяких людей це здається чимось дуже складним, але у випадку з WordPress у вас не повинно виникнути ніяких проблем, навіть якщо ставити його вручну. Вам достатньо скопіювати всі файли движка в кореневу папку сайту (попередньо звідти краще все видалити), перейти за адресою вашого нового проекту і слідувати інструкціям інсталятора.

Все, що вам потрібно буде зробити – це створити нову базу даних (для нового сайту), дати доступ до неї хоча б одному користувачеві і записати всі ці дані при встановленні (ім’я бази, ім’я користувачі і пароль). Також відразу замініть префікс таблиць на будь-який інший. Головне, щоб не був “wp_”.

А в наступному кроці все ще простіше, я навіть не буду вам пояснювати. Тут усе зводиться до того, щоб придумати логін і пароль, вибрати назву сайту і т. д. Я раджу вам скористатися вбудованим генератором паролів, а не вигадувати його самому. Також подбайте про те, щоб одразу надійно зберегти пароль.

Після цього установка буде завершена. Так-так, всього 2 кроки, які, по суті, проходиться за 3-5 хвилин, після чого ви будете направлені на сторінку входу, з який і будете в майбутньому заходити в адмінку (панель управління сайтом).

Як вибрати движок для створення сайту

До речі, адмінку також досить легко захистити від хакерів, про це ви можете прочитати в самому кінці статті.

Розібратися в WordPress легко

Це, мабуть, один з найголовніших плюсів движка. В адмінці тут ви не побачите якісь гранично складних налаштувань, все настільки просто, що загубитися практично неможливо. Звичайно, що вам доведеться налаштувати, я б навіть сказав досить багато всього, але це робиться не редагуванням коду, а простими інструкціями, установкою потрібних плагінів.

Основне гідність вордпресс полягає в тому, що для цього движка написані тисячі статей з налаштування різних параметрів, вирішення проблем і роботи. Просто не може у вас виникнути якийсь проблеми з цією CMS, рішення якої не було б десь описано. Найчастіше проблеми вирішуються за допомогою “загугливания”.

Потрібно сказати, що вирішити проблеми з іншими движками буде набагато складніше, тому що вони не такі популярні. І там, де для WordPress написано 10 рішень проблеми, для іншої CMS знайдеться 2-3, і то доведеться їх ще добре пошукати. Так, ось така біда.

Під WordPress багато класних безкоштовних плагінів

Іноді я дивуюся тому, що якийсь плагін для цієї CMS безкоштовний, хоча насправді він реалізує просто суперські можливості, що істотно розширюють можливості вашого сайту. Що вже там говорити про платні розширення, яких теж дуже багато. З тим же Joomla ситуація не така хороша, не так багато хороших розширень, доступних безкоштовно.

Як вибрати движок для створення сайту

Безпечна система, щоб там не говорили

Хоча і говорять, що чим популярніше програма, тим простіше її зламати, але це не зовсім правда. Принаймні, про WordPress я б так не сказав. Злом якщо і відбувається, то в основному з-за самих користувачів, які придумують прості паролі, не змінюють стандартний логін і абсолютно ніяк не дбають про захист, хоча б самої базової.

У неї входить і оновлення движка. Його бажано проводити, хоча не обов’язково прямо в день оновлення, можна через декілька днів після його виходу.

Він ідеальний для створення блогу

Справа в тому, що більшість новачків хочуть створити собі блог, а для цієї мети як раз спочатку розроблений і WordPress. І ви не знайдете нічого простіше, краще і безпечніше.

Вести блог на WordPress дуже легко – розроби собі унікальний шаблон, додай потрібну функціональність за допомогою плагінів, додавай селі спокійно нові пости, та не забувай оновлювати всі компоненти, коли виходять нові версії. А ще непогано не забувати про резервних копіях. До речі, і для цієї мети є купа плагінів.

Мій висновок такий – WordPress просто створений для новачка. Ідеально тримати на цій CMS свої блоги, але без проблем можна створити сайт-візитку, інтернет-магазин, портал. З цього движка потрібно починати своє знайомство зі світом систем управління сайтами. У будь-якому випадку, після такого знайомства вам вже буде трохи простіше впоратися і з іншими движками, якщо ви захочете їх спробувати з часом.

А ще в освоєнні WordPress вам можуть допомогти наші курси. Причому ви можете стати не просто впевненим користувачем цього движка, але і справжнім гуру, який уві сні розробляє плагіни і шаблони до нього. Наприклад, якщо вас цікавить розробка плагінів, ви можете поглянути на наш курс, в якій якраз повністю описується процес створення розширень. Аналогів в рунеті поки не зустрічав.

А тут ви можете дізнатися, які 12 плагінів дуже рекомендується мати на своєму сайті, щоб зробити його в кілька разів якісніше.

Що ж, сьогодні ми з вами дізналися популярні движки для сайтів, а також визначили найкращий саме виходячи з його популярності і простоти використання.