Як встановити лічильник яндекс метрика на сайт

222

Від автора: вітаю всіх читачів webformyself. У веденні свого сайту дуже важливо мати під рукою його статистику, тому що без цього неможливо адекватно оцінити, якого він досяг успехаю І сьогодні я допоможу вам розібратися, як встановити лічильник “Яндекс Метрика” на сайт. А це одна з найкращих систем аналітики.

Що потрібно перед установкою метрики

По-перше, я хочу вам сказати, що перші кілька місяців життя проекту необхідності в лічильнику взагалі може не бути, бо на ваш ресурс мало хто буде заходити. Однак, якщо ви будете замовляти рекламу чи очікуєте припливу відвідувачів з перших днів проекту, тоді лічильник вам знадобиться відразу. У будь-якому випадку, не рекомендую встановлювати його, якщо у вас ще немає відвідуваності.

Ну а перед установкою самої Метрики вам потрібно обов’язково додати ресурс в Яндекс.Вебмастер. Цей сервіс ви можете знайти в списку всіх сервісів Яндекса. Для додавання достатньо буде ввести адресу вашого ресурсу і підтвердити права на нього будь-яким із запропонованих способів. Зазвичай це завантаження спеціального файлу підтвердження собі на сайт. Завантажити його потрібно в кореневу папку, а зробити це можна по FTP або через панель управління сервером.

Після того, як права підтверджені, ви можете додати в вебмастер інші свої проекти (на них теж потрібно підтвердити права) якщо вони у вас є. Також ви можете відразу ж приступати до установки лічильника.

На головній сторінці вебмастера в самому верхньому меню ви можете побачити відповідний пункт меню (Метрика). Ось на нього і тиснемо. На наступній сторінці треба тиснути “Додати лічильник”.

Як встановити лічильник яндекс метрика на сайт

Тепер можна приступати до заповнення форми, яку нам пропонує яндекс. Всього-то тут потрібно ввести адресу сайту, назва лічильника, часовий пояс і додаткові домени, якщо вони є. Якщо у сайту немає додаткових дзеркал, то нічого тут вводити не потрібно. Приклади: site.ru, site.com сайт.рф

Так часто роблять великі компанії, щоб охопити якнайбільше доменних імен, з якими буде доступний їхній сайт.

Як встановити лічильник яндекс метрика на сайт

По суті, найголовніше, що від вас вимагається – це правильно вписати доменне ім’я і прийняти угоду користувача.

Після цього вам перекине на сторінку управління створеними налаштуваннями, на ній ви можете змінити параметри, тому якщо спочатку при заповненні виникли якісь помилки, нічого страшного, ви зможете все це виправити.

Далі перейдіть на вкладку “Код лічильника”. На ній вам потрібно буде вибрати, в якому форматі він буде поставлений.

Як встановити лічильник яндекс метрика на сайт

Тут важливе зауваження – якщо ви хочете, щоб лічильник на вашому сайті бачили всі, то ставте галочку біля варіанту “Інформер”. Для поліпшення швидкості завантаження я раджу також відзначити “Асинхронний код”. Тут вам пропонують самим вибрати, що додати. Можна відобразити всі в один рядок, щоб це займало мінімум місця у файлі.

Якщо ви ставите статистику тільки для себе і не хочете відображати її для всіх, не ставте галочку біля Інформера. В іншому випадку налаштуйте його зовнішній вигляд так, щоб він підходив вам по дизайну вашого сайту. Тут є такі налаштування:

Як встановити лічильник яндекс метрика на сайт

Яндекс рекомендує нам ставити код лічильника якомога ближче до початку сторінки. Якщо ви ставите просто скрипт без картинки, то можна саме так і вчинити. Якщо ж ставите інформер, то доведеться засунути його в підвал сайту або в бічну колонку в залежності від того, де ви хочете бачити картинку на сайті.

Відредагувати потрібний файл ви можете, з’єднавшись з файлами сайту по ftp або іншим доступним способом. Наприклад, якщо інформер потрібно вставити в підвал, потрібно знайти в шаблоні footer.php і вставити код туди. Це на прикладі сайту на WordPress.

Можливості Яндекс.Метрики

Як встановити яндекс метрику розібралися. Тепер через пару годин ви побачите в вебмастере все в тій же вкладці “Метрика”, новий лічильник і вже перші цифри на ньому. Наскільки вони будуть великі, залежить від популярності вашого ресурсу. Це може бути як кілька осіб, так і кілька осіб.

Метрика показує кількість переглядів, візитів і унікальних відвідувачів. Наприклад, якщо людина через 30-60 хвилин знову приходить на ваш сайт, це вже вважається повторним візитом. Таким чином, візитів за замовчуванням завжди буде трохи більше, ніж відвідувачів, а переглядів найбільше, тому що одна людина може переглянути хоч 10, хоч 100 сторінок і все це буде зараховано.

Як встановити лічильник яндекс метрика на сайт

При кліці по якомусь конкретному счечику ви можете побачити більш детальну інформацію. Наприклад, середня кількість переглядів на відвідувача, час на сайті, подивитися звіти за більш тривалі періоди. Наприклад, можна дізнатися середня кількість переглядів за весь рік або окремий місяць. В цьому плані метрика дуже крута, з її допомогою дуже легко проаналізувати будь-який відрізок часу.

Найбільше мені подобаються в цій системі барвисті діаграми, в яких показується вся статистика.

Як встановити лічильник яндекс метрика на сайт

Ось так ось все це гарно виглядає, ви можете бачити джерела трафіку, час на сайті, відсоток відмов і т. д.

Але все це лише початкові можливості метрики. За своїм функціоналом система може набагато більше, але все це потрібно потихеньку вивчати. І до речі, сам Яндекс нам в цьому допомагає, випустивши свій навчальний курс з вебмайстру. В ньому якраз одна серія уроків присвячено роботі з метрикою і з неї ви можете дізнатися ще багато корисної інформації по роботі з цим чудовим сервісом.

Ну що ж, як правильно встановити яндекс метрику ми зрозуміли, залишилося навчитися користуватися її можливостями в повній мірі. На цьому Я з вами прощаюся. Піду, мабуть, подивлюся, скільки у мого блогу там сьогодні переглядів Як встановити лічильник яндекс метрика на сайт .