Як встановити PHP: всі підводні камені процесу

227

Від автора: один знайомий (ще той «кривих справ майстер») вирішив самостійно зібрати шафу. В результаті після декількох годин мук у нього вийшов тільки стіл. Ось така метаморфоза сталася. Щоб не опинитися в подібній ситуації, розглянемо, як встановити PHP правильно.

Без чого не буде працювати PHP

PHP – не звичайний мову, а серверна. З-за цього простий установки інтерпретатора мови буде мало. Щоб ви змогли виконувати код на своєму персональному комп’ютері, знадобиться локальний сервер.

Такого добра у всесвітній павутині вистачає. Перерахуванням достоїнств і недоліків кожного з серверів ми займатися не будемо. Замість цього опишемо процес установки перевіреного часом варіанти — Apache , який вже давно асоціюється у всіх з розробкою на PHP.

Історія даного продукту докладно описана у Вікіпедії. Так як надійність Apache підтверджена багатьма роками «безжалісного», то не буде на доказ це марнувати свій дорогоцінний час. Спробуємо самостійно встановити PHP сервер на ПК під Вінду.

Встановлюємо «індіанця»

Розглянемо поетапну установку сервера з індіанського племені Apache:

Заходимо на Apache.org у меню праворуч тиснемо на «Download». Після цього в наданому списку дзеркал вибираємо будь-завантажуємо і инсталяху з розширенням .msi (рідний формат під Windows версії не нижче 2.2

Оскільки проект є open source, то зараз розвелося безліч збірок цього сервера. Якщо не можете знайти зазначену, перейдіть за цим посиланням. Тут на дзеркалі доступні для скачування рідні версії Apache.

Як встановити PHP: всі підводні камені процесу

Після завантаження запускаємо інсталяційний пакет на виконання. Стандартна Процедура установки: погоджуємося з умовами використання, вказуємо ім’я домену сервера, «мило» адміністратора. Потім «Next».

Як встановити PHP: всі підводні камені процесу

Вказуємо директорію, куди слід встановити PHP сервер Apache.

Як встановити PHP: всі підводні камені процесу

І чекаємо, поки пройде процес інсталяції ПЗ. Переходимо в директорію, куди встановили Apache. У папці конфігурацій знаходимо httpd.conf і відкриваємо його. Знаходимо рядок «Deny from all» і коментуємо цю директиву. Таким чином ми знімаємо вбудований захист сервера, яка не потрібна для локального використання Apache. Тобто відкриваємо доступ до всіх папок, в тому числі і до віртуальним. Якщо цього не зробити, то програма при спробі доступу до будь-якої з директорій видасть «403» помилку.

Як встановити PHP: всі підводні камені процесу

Збережіть всі зміни і перезапустіть сервер.

Переходимо до PHP

Заходимо на php.net і викачуємо одну з «86» версії дистрибутива (краще захищену). Потім розпаковуємо її в окремій папці на тому ж диску, де і сервер. Я не буду повністю описувати всі параметри, які можна змінити. Більш докладно про це можна прочитати в супутньої технічної документації.

Хотілося б відзначити, що всі налаштування PHP задаються у файлі php.ini. Він відкривається за допомогою будь-якого редактора (в тому числі і Блокнотом). Наведу опис декількох часто використовуваних параметрів, які задаються через цей файл:

post_max_size – встановлює максимальний обсяг даних, які можна за раз обробити за допомогою методу POST.

upload_max_filesize – максимальний розмір файлів, які можна завантажити.

default_charset – за допомогою даного параметру можна в PHP встановити за замовчуванням кодування utf 8.

Тепер для повного щастя залишилося прописати кілька рядків у httpd.conf. З їх допомогою ми підключимо PHP до локального сервера, щоб він працював в якості модуля Apache. Цього цілком вистачає для написання і тестування коду в «домашніх» умовах. Зазначені рядки слід розмістити в середині файлу:

LoadModule php5_module шлях до інсталяції PHP/ php5apache2_2.dll – підключає бібліотеку, з допомогою якої дистрибутив буде використовуватися в якості модуля.

PHPIniDir «шлях до файлу php.ini/» (наприклад, PHPIniDir «F:/php-5.3.5/») – зрозуміло без слів.

AddType application/x-httpd-php phtml php – налаштовує відповідність між файлами PHP і mime-тип (application/x-httpd-php).

Ну як? Налаштування потребує часу, уваги та вміння. А ви ніколи не замислювалися, що найлегше купити вже зібраний «шафа». Хоча в нашому випадку під шафою мається на увазі вже готовий пакет, в який входять і PHP, і сервер, і СУБД. Зрозуміло, що мова йде про Денвері. Завдяки йому ніякої «шафа» не зможе перетворитися під «умілими руками спеца в який-небудь «стіл» або «тумбочку» Як встановити PHP: всі підводні камені процесу .