Як вибрати кабель utp

6-28-2021

кабель UTP купить киев призначена для створення локальних мереж, підключення пристроїв охоронної системи, телефонії і камер відеоспостереження.  Технічні характеристики кабелю залежать від провідника і кількості жив, а захист від зовнішнього і внутрішнього впливу – від властивостей використовуваної виробником оболонки. Якість сигналу визначає надійність і стабільність створеної інфраструктури. Працюючі електроприлади, близьке прилягання силових ліній і інші фактори можуть стати причиною виникнення перешкод і порушити функціонування системи. Крім цього самі провідники створюють навколо себе електромагнітні поля, заважаючи прилеглим жилах.  

Технологія скручування провідників за типом кручений пари багато в чому вирішує проблему внутрішніх перешкод кабелю, що забезпечують принципи транспозиції.

Для запобігання зовнішнього впливу розробники кабельного обладнання використовують екрани – додатковий внутрішній прошарок. Екранований кабель має позначення ftp, а вироби без додаткового захисту позначаються як utp. Існують інші різновиди кручений пари, але в прокладці комунікаційних ліній їх використовують рідко. Які у ftp і utp кабелю відмінності-про це далі.

Екран виготовляють з фольги, матеріалом для якої служить алюміній або мідь. Екрануюча оболонка підвищує ступінь захисту каналу від зовнішніх перешкод. Це необхідно у випадках укладання лінії поблизу електроприладів, побутової техніки та інших видів обладнання. Загальна фольгована оболонка без ізоляції кожної пари провідників окремо позначається як f / utp.

Ftp-це абревіатура ,в якій ” f “означає” foiled “або фольгований, а” tp “– це” twisted pair”, що перекладається як”кручена пара”. Це вдосконалена конструкція лінії передачі, популярна в побуті і професійній діяльності. Незахищена кручена пара, або utp, не комплектується дренажним провідником. Це спеціальний канал для зняття перешкод, який також є страхуючим засобом екранування на випадок розриву основного контуру. Щоб забезпечити надійний захист від впливу зовнішніх електромагнітних полів, необхідно грамотно виконати заземлення, інакше екран не зможе виконувати покладені на нього функції. Дренажний провідник виготовляють з м’якої лудженої міді.

Ще одна проблема екранованих кабелів – вразливість до низькочастотних шумів, що унеможливлює передачу сигналу поблизу потужних електродвигунів і індукційних елементів.

Фольга не має стійкості до хімічного і фізичного впливу. Вибираючи кабель, потрібно враховувати умови експлуатації – це продовжить термін служби виробу і підвищить її надійність.

Виробники пропонують свої рішення, випускаючи продукцію для зовнішньої або внутрішньої прокладки. При великій протяжності вуличної лінії цілісність захисної оболонки, фольги або провідників може бути порушена під впливом власної ваги, поривів вітру або утворенням криги.

У кабелі ftp outdoor 4x2x0, 50 cu steel rope ця проблема вирішена використанням сталевого троса з діаметром 1,5 мм.

В абревіатурі utp символ “u” – це скорочення від “unshielded”, що дослівно означає “незахищений” або “неекранований”. Може здатися, що відсутність додаткового захисту від перешкод є недоліком, але на ділі це дає інші переваги. Такий кабель простіше укладати непрофесіоналові, адже питання з заземленням лінії відпадає.

загасання сигналу в utp кабелі виражено слабкіше, що дозволяє збільшити дальність передачі по лінії.

Відсутність захисту від перешкод – не проблема, коли поблизу з прокладеною лінією немає потужних електромагнітних полів. Без фольгованого екрану підвищується стійкість провідника до низьких шумів, що дозволяє прокладати лінії зв’язку на виробничих об’єктах. Спрощення монтажу забезпечується підвищеною гнучкістю в порівнянні з кручений парою ftp. Ця перевага скорочує обсяг робіт, дозволяючи обійти перешкоду замість прокладання лінії наскрізь.

До відкритої проводці всередині приміщення пред’являються особливі вимоги пожежної безпеки: зовнішня оболонка не повинна виділяти шкідливих речовин і підтримувати горіння. Ця умова реалізована в кабелі skynet utp indoor 4x2x0, 50 cu lszh, де “ls” означає малодимність, а “zh” – відсутність галогенів.

Кручена пара skynet серії standart, негорючий lszh, мідний, 4 пари, для внутрішньої прокладки

Немає однозначної відповіді на питання про те, який з цих варіантів краще. При аналогічних умовах стандарти різних країн мають на увазі монтаж utp і / або ftp кабелю. Щоб зробити раціональний вибір, потрібно спиратися на умови експлуатації.

види кабелів і їх відмінності

Для кабелю ftp і utp відмінності полягають в:

Необхідно чітко розставити пріоритети між зазначеними пунктами, вибравши найбільш підходящу пропозицію. Рекомендується враховувати репутацію виробника і використовувані матеріали. Надійним постачальником кабелів вита пара є бренд skynet, який проводить багатоетапний контроль якості всієї продукції перед випуском. Тд аміком-офіційний дистриб’ютор виробника, товари якого можна вивчити в каталозі на сайті.