Як запустити Joomla

543

Від автора: вітаю Вас, шановні читачі. У даній статті ми поговоримо про те, як запустити Joomla на комп’ютері з резервної копії, створеної за допомогою розширення Akkeba Backup. Так як досить часто, проект, який розташовується на реальному хистинге в інтернеті, необхідно переносити на домашній комп’ютер для додавання деякого функціоналу або виправлення помилок. При цьому, як показує практика багато новачків не знають, як відновити сайт з резервної копії Akeeba.

Отже, припустимо, що на реальному хостингу розташовується деякий сайт, створений на CMS Joomla. При цьому, використовуючи розширення Akeeba Backup, була створена резервна копія, що представляє собою один єдиний файл формату .jpa, яка згодом завантажено на комп’ютер. Тепер, власне, питання як запустити joomla на комп’ютері?

Для тих, хто не знає, як використовувати розширення Akeeba, буде корисна стаття Як зробити резервну копію сайту на Joomla.

Як Ви знаєте Joomla досить складний рушій, який написаний з використанням різних мов веб-програмування. При цьому основна логіка формується за допомогою мови PHP. Таким чином, для запуску CMS Joomla на Вашому домашньому комп’ютері необхідний інтерпретатор вищевказаного мови. А що тут складно скажіть Ви? Потрібно просто встановити даний інтерпретатор і запустити сайт. Але є невелика проблема, яка полягає в тому, що для роботи інтерпретатора необхідний веб-сервер, який буде не просто встановлений на комп’ютер, а і правильно налаштований для взаємодії з інтерпретатором і коректної роботи сайтів. Більш того, для зберігання різної системної інформації та контенту движка необхідна база даних, а значить і система управління базами даних, яка на реальному хостингу зазвичай виноситься на окремий сервер.

Таким чином, для запуску двигуна Joomla, необхідно встановити всі перераховані вище елементи і правильно їх з конфігурувати. Звичайно для новачка – це завдання не під силу, але в даний момент розроблені спеціальні програмні збірки, які включають у себе всі необхідні інструменти.

Я б рекомендував Вам використовувати програмний пакет OpenServer, який дуже зручний у роботі і активно розвивається.

Як запустити Joomla

Установка продукту гранично проста, досить запустити скачаний файл і вибрати каталог, в який будуть розпаковані файли і модулі веб-сервера.

Після установки необхідно запустити OpenServer, використовуючи файл запуску, який розташовується в корені каталогу установки. Як тільки веб-сервер буде запущений, в треї буде відображатися наступна іконка програми зеленого кольору.

Як запустити Joomla

Якщо ж прапор іконки червоний або жовтий – значить, під час запуску виникли помилки, які необхідно виправляти шляхом налаштування.

Далі переходимо в каталог установки і потім в папку domains. В якій, ми створимо новий віртуальний домен, під назвою joomla.loc, який по суті являє собою звичайну папку. Після створення, в даний каталог скопіюємо файл резервної копії CMS Joomla форматі .jpa. Потім необхідно перезапустити веб-сервер, використовуючи іконку в треї.

Як запустити Joomla

Далі, для відновлення сайту з резервної копії, необхідний спеціальний інструмент Akeeba Kickstart, який можна завантажити на офіційному сайті Akeeba.

Як запустити Joomla

Тому використовуючи меню, переходимо на сторінку опису даного інструменту.

Як запустити Joomla

Далі, використовуючи посилання “Download Core 4.2.0”, викачуємо архів Kickstart і распакуем його в каталог віртуального домену joomla.loc, де розташований файл резервної копії.

Як запустити Joomla

Після цього відкриваємо браузер і звертаємося до інструменту Akeeba Kickstart, використовуючи віртуальний домен: http://joomla.loc/kickstart.php.

Як запустити Joomla

Далі переходимо за посиланням знизу інформаційного повідомлення.

Як запустити Joomla

При цьому в полі “Запис у файли”, необхідно вибрати параметр “Безпосередньо”, тим самим вказуючи, що резервна копія, розташовується в тій же директорії. А так же вибрати файл архіву в полі “Файл архіву”. Далі клацаємо по кнопці “Почати”.

Як запустити Joomla

Після розпакування архіву з резервною копією клікаємо по кнопці – “Запустити інсталятор”.

Як запустити Joomla

Далі, починається процес установки CMS.

Як запустити Joomla

На початковому етапі запускається перевірка сумісності системи з поточної встановлюваної версії CMS, при цьому результат перевірки відображається на екрані. Якщо певний параметр системи задовольняє вимогам движка — він буде відображатися на зеленому тлі, в іншому ж випадку на червоному. Переходимо до наступного кроку установки.

Як запустити Joomla

Тепер необхідно створити базу даних, в яку будуть вивантажені таблиці вміст архіву резервної копії. Для цього переходимо в інструмент phpmyadmin, який розташовується за адресою http://127.0.0.1/openserver/phpmyadmin (для авторизації вказуємо ім’я користувача root, поле пароля залишаємо порожнім).

Як запустити Joomla

Далі використовуючи вкладку “Бази даних” створюємо нову базу даних з іменем joomla, наприклад.

Як запустити Joomla

Тепер повертаємося до установки і на поточному етапі додаємо параметри підключення до бази даних:

Тип бази даних – розширення для роботи з базою даних – вибираємо mysqli:

Назва хоста бази даних – шлях до системи управління базами даних – localhost;

Ім’я користувача – ім’я користувача за замовчуванням root;

Пароль – пароль для підключення — залишаємо порожнім;

Назва бази даних – ім’я тільки що створеної бази даних.

Після додавання налаштувань переходимо до наступного кроку, на якому здійснюється створення таблиць бази даних та наповнення їх змістом.

Як запустити Joomla

Після відновлення бази даних, необхідно додати назву майбутнього сайту і вказати дані для доступу до панелі адміністратора Joomla.

Як запустити Joomla

Це останній крок відновлення Joomla, а значить після переходу по посиланню “Наступна” ми побачимо повідомлення про те, що відновлення завершено.

Як запустити Joomla

Закриваємо вкладку цій сторінці та натискаємо “Очистити” для видалення Akeeba Kickstart.

Як запустити Joomla

Після цього відновлення CMS Joomla завершено і по суті ми відповіли на питання як запустити джумла на домашньому комп’ютері. Тобто тепер Ви можете переходити за адресою http://joomla.loc і перевіряти працездатність сайту.

Якщо ви бажаєте вивчити Joomla на професійному рівні Вам буде корисний курс Joomla-Майстер. З нуля до преміум шаблону.

На цьому урок закінчено. Всього Вам доброго і вдалого кодування!!!