Як зробити чпу на сайті

218

Від автора: вітаю всіх читачів. Сьогодні ми продовжуємо розмову про пошукової оптимізації і настав час обговорити, як зробити чпу на сайті, а також як це грає на позиції в пошуку.

Що це таке і навіщо потрібно?

ЧПУ – мабуть, одна з найвідоміших заходів, які приймаються при просуванні сайту. Вона відноситься до внутрішньої оптимізації сайту. Абревіатура розшифровується так: людино-зрозумілі урли, але щоб не вимовляти такий довгий термін, його скоротили до трьох літер.

Що це взагалі означає? За замовчуванням практично в будь-якому движку при публікації нової сторінки або запису її адресу виглядає так, що не можна сказати про те, що знаходиться на сторінці. Наприклад: wordpress.ru/?p=123

Так виглядає за замовчуванням адресу записів у движку WordPress. І як тут здогадаєшся за url-адресою, про що йдеться в статті? Наприклад, стаття називається “Як зробити в wordpress чпу сторінок?”. Якщо на сайті налаштовані ЧПУ, то її адресу буде приблизно таким: Site.ru/kak-sdelat-v-wordpress-chpu-stranic

Погодьтеся, що в такому разі вже за url-адресою можна прочитати і визначити основну тему статті. До інших плюсів ЧПУ можна віднести:

Пошукову оптимізацію. Якщо в url-адресі присутні ключові слова, це сприяє кращому ранжирування сторінок, ніж якщо б їх не було.

Поліпшення конверсії. Досить імовірно, що з двох посилань (незрозуміла і зрозуміла) людина вибере зрозумілу.

Як зробити ЧПУ в wordpress?

Якщо у вас сайт cms wordpress, що дуже ймовірно, тоді ви можете дуже швидко і легко вирішити цю проблему. По-перше, перейдіть в адмінці в пункт Настройки – Постійні посилання. Виберіть варіант: назва посади (записи). Чудово, з цього моменту у нас вже під час написання нового поста буде генеруватися ЧПУ-посилання.

Як зробити чпу на сайті

Єдина проблема – в посиланні будуть присутні російські символи. В цілому, якоюсь величезною проблеми я в цьому не бачу, але серед оптимізаторів прийнято вважати, що більш оптимальним вважається написання url назви запису транслітом англійською.

Реалізувати це просто — потрібно поставити плагін Cyr to lat. Для нього не потрібно ніякої налаштування і починає виконувати свою роботу вже після активації. Ви самі можете перевірити це, створивши нову запис і подивившись її url-адресу.

Втім, є у нього і альтернативний варіант – Ukr to lat. Нещодавно я дізнався, що це розширення крім перетворення url-адрес самих записів робить те ж саме з зображеннями, які ви завантажуєте і вставляєте в пост. Ви можете називати їх по-російськи, плагін автоматично перетворює назви англійськими літерами.