Як зробити сторінку для 404 сайту

229

Від автора: сторінка 404 – явно не найголовніша і потрібна сторінка на вашому сайті. Зазвичай на неї потрапляють вкрай рідко, якщо тільки ваш ресурс не рясніє помилками і битими посиланнями. Але все ж як зробити сторінку для 404 сайту, щоб при попаданні на не чоловік не залишав сайт, а залишався на ньому і знаходив-таки потрібну інформацію.

Як зробити сторінку для 404 сайту

Основна суть, яку потрібно зрозуміти – якщо людина потрапила на сторінку 404, то це значить, що він кудись переходив і щось намагався знайти. На вашому сайті. Але йому попалася ця помилка. Люди не дуже люблять помилки, тому високий шанс, що людина просто покине ваш проект.

Повністю виключити можливість потрапляння на сторінку 404 ви не можете, бо можете просто випадково ввести неправильний адресу — і ви потрапите на неї. А може, у вас на сайті десь закралася бите посилання, що веде на сторінку сайту, якої більше не існує. Звичайно, в ідеалі такі посилання потрібно оперативно видаляти, але факт залишається фактом – так чи інакше невеликий відсоток людей все ж зіткнуться на вашому сайті з нею, а раз так, ви повинні зробити її максимально дружньою для людей.

Якою повинна бути сторінка 404 сайту?

Інформативною і креативною, якщо говорити прямо. По-перше, на ній ви повинні чітко повідомити користувача, що сталося, і запропонувати шляхи вирішення проблеми. Наприклад, десь поруч має бути пошукова рядок, щоб людина могла знайти потрібну інформацію через пошук. По-друге, корисно відразу ж прикласти список свіжих/популярних/кращих публікацій вашого проекту. По-третє, зі сторінки 404 повинен бути вихід на основні розділи, а також, бажано, на карту.

Ну а що я маю на увазі під “креативної?” Це означає оформити вміст максимально цікаво, щоб користувач, побачивши error 404, посміхнувся хоча б. Наприклад, можна вставити якусь картинку, що позначає, що нічого не знайдено або ще щось.

Тому що на багатьох сайтах я бачив досить креативні page 404. Звичайно, це необов’язкове вимога до вашого ресурсу. Я б навіть сказав, абсолютно необов’язкове. Тому що з помилкою 404 у будь-якому випадку стикаються дуже рідко і всі ваші старання побачить дуже мало людей.

Втім, можу запевнити, що створення сторінки 404 – справа пари хвилин, тому особливо напружуватися вам не доведеться.

Як створити page 404 в wordpress?

Власне, тепер переходимо до справи. WordPress вже генерує певний шаблон для 404 помилки за замовчуванням, але він дуже нудний і швидше за все потребує зміни. Щоб створити свою 404 сторінку, створіть у файлі активного шаблона (теми) файл 404.php. Можливо, він вже там є, тоді просто відкрийте його. Там ви побачите код, що відповідає за висновок все, що ви бачите на екрані при виникненні помилки.

Ви можете внести в нього якісь зміни. Наприклад, вставити віджети або зображення. Якщо у вашому шаблоні немає файлу 404.php, то ви можете взяти його з іншої теми, видаливши непотрібне, або написати самому, якщо ви хоч трохи розбираєтеся в wordpress. Це насправді не важко.

Ось приклад дуже простого коду шаблону:

Як зробити сторінку для 404 сайту

Як бачимо, тут досить простий для wordpress шаблон – підключається шапка, бічна колонка і футер, а в основній частині лише картинка і абзац. В результаті сторінка виглядає так:

Як зробити сторінку для 404 сайту

Я записав лише основну частину. Загалом-то, можна додати який-небудь призов або спонукати людину скористатися пошуком. Ідеально було б нижче дати посилання на карту ресурсу, а також на самі важливі і корисні, на ваш погляд, розділи і сторінки проекту.

Але зазвичай однієї картинки і який-небудь текстового напису цілком вистачає. Все одно на цю сторінку дуже мало хто потрапить, якщо у вас на сайті немає ніяких помилок. Хіба тільки, що ви спеціально допустите помилку в url, щоб помилуватися цією сторінкою.

Як бачите, в wordpress зробити таку сторінку зовсім легко. Зробіть її раз і можете забути про неї на багато років.