Яка повинна бути швидкість завантаження сайту?

298

Від автора: всім привіт. Як по вашому, яка повинна бути швидкість завантаження сайту, щоб пошукові системи не знижували його ранг у видачі? Давайте поміркуємо на цю тему.

Яка повинна бути швидкість завантаження сайту?

Впасти можна, піднятися – чи

Чому на самому початку статті я використовував такий дивний заголовок? Справа в тому, що в ньому міститься найбільш правильне твердження щодо того, як швидкість завантаження впливає на ранжування. Воно полягає в тому, що при дуже поганій швидкості дійсно пошукова система може погіршити ваші позиції. З іншого боку, якщо ваш ресурс буде літати, він навряд чи отримає суттєву перевагу порівняно з ресурсами, де жвавість знаходиться на середньому рівні.

Чому так? Досить логічним є твердження, що у пошукової системи є якась шкала, за якою вона може оцінити швидкість завантаження і визначити, хороша вона чи погана. Відповідно, якщо реакція у сайту дуже швидка, то він отримує перевагу над повільним проектом, але майже не має переваги над середнім. Тому що в даному випадку різниця між “добре” та “посередньо” може бути незначною.

Швидкість і відсоток відмов

Ось найважливіше, на що може вплинути швидкість, так це на відсоток відмов. А вже цей параметр так чи інакше впливає на ранжування. І тут знову програють сторінки з дуже повільною швидкістю відкриття. Все тому, що люди не люблять всі повільне.

Тут не потрібно нічого доводити, бо це давно вже зроблено іншими. Наприклад, один американський блогер прискорив свій блог на 2 секунди і конверсія на сторінках сайту, збільшилася в 2 рази. Можна уявити собі, як до поліпшення швидкості сотні нетерплячих американців закривали його блог раніше, ніж він відкривався. Відповідно, відсоток відмов був набагато вище.

Це насправді дуже сумно, тому що в такому випадку неважливо, наскільки крут ваш контент – багато хто просто не дочекаються його відображення і закриють сайт. Щоб такого не відбувалося, потрібно дотримуватися хоча б базових порад по оптимізації швидкості. Давайте ми їх розглянемо.

Наскільки швидким повинен бути ваш ресурс?

Я відразу відповім вам на запитання, яким має бути час завантаження сторінок. Воно має бути хоча б на середньому рівні. Це десь 60-80 балів з Google Insights. Цей сервіс, хоча і є самим популярним, все ж дає поверхневу картину. Якщо перевести в секунди, то це приблизно 2-5 секунд.

Аналіз швидкості завантаження сайту я рекомендую проводити закордонним сервісом. Зокрема, pingdom. Ось я проаналізував один сайт в ньому:

Яка повинна бути швидкість завантаження сайту?

Тут нас особливо повинні цікавити 4 показника. По-перше, це load time або час завантаження сторінки. Природно, чим воно менше, тим краще. У нашому випадку результат 2.59 секунди, що швидше 61% перевірених сайтів. Який можна зробити висновок? Спритність сайту знаходиться на оптимальному рівні і в цілому в поліпшенні не потребує.

Нижче ви можете також бачити показники page size (розмір сторінки) і requests (к-ть запитів, необхідних для формування). На кількість запитів потрібно звернути особливу увагу, тому що чим їх більше, тим довше завантажується сторінка.

Що ж, по швидкості цей піддослідний показав середній результат. Я б навіть сказав, що середньо-високий. Це означає, що при бажанні ви можете щось ще оптимізувати, але гострої потреби в цьому немає, тому що і так все нормально.

От якщо б розмір сторінки був більше 700 кілобайт, а час завантаження понад 5 секунд, то це був би вже не такий гарний показник.

Як поліпшити швидкісні показники?

Припустимо, ви не програміст і не верстальник, але навіть ви повинні знати, як покращувати швидкість web-сайтів. Хоча б базові принципи. Перший і найочевидніший – оновлюватися. Може вас здивує, але свіжі версії плагінів і самого движка позитивно позначаються не тільки безпеки, але і на швидкості, хоч це поліпшення і незначно.

Що ще ви можете робити без сторонньої допомоги, так це стискати зображення. Наприклад, через онлайн-сервіс або програму начебто фотошопу, де є функція “Зберегти для Web”. Вже це проста дія (стиснення зображень), здатне зменшити вагу сторінки на 100-300 кілобайт, тому що основну частину ваги займають саме зображення.

Також дуже сильно на швидкість впливає встановлений шаблон і кількість активних плагінів. Наприклад, ось результати одного сайту:

Яка повинна бути швидкість завантаження сайту?

Непогано, так? Це вже високий показник швидкості і якщо у вас щось схоже, то можна взагалі не морочитися більше. Але завдяки чому така швидкість саме у цього сайту?

У нього встановлений дуже легкий шаблон. Для wordpress є багато шаблонів. Одні працюють чудово, а в інших підключається 23 бібліотеки, 15 шрифтів і ще багато чого. А ще по 40 картинок на сторінку. Але в цьому випадку поставлена вкрай проста тема з мінімальним функціоналом. Друга причина, по якій у сайту відмінна швидкість – всього 4 установлених плагіна.

Цікаво, що ніяких спеціальних робіт по підвищенню швидкості не проводилося. Виходить, що при бажанні її можна поліпшити ще більше!

Як бачите, за рахунок одного шаблону і обмеження встановлених плагінів часто можна дуже добре поліпшити швидкість. Хоча у випадку з плагінами більше значення має не їх кількість, а реальні ресурси, яку потрібні розширення. Наприклад, є великі важкі плагіни. 1 такий може забирати більше ресурсів, ніж 5-10 невеликих.

Що ж, мабуть це головне, що може зробити новачок для поліпшення швидкості. Ще ви можете поставити на wordpress одну з систем кешування (наприклад, Hyper Cache або Super Cache) після чого налаштувати її. В інтернеті досить інструкцій з налаштування таких відомих плагінів.

Що робити?

Основна ідея, яку я хотів донести до вас сьогодні, полягає в тому, що якщо у вас хоча б середня швидкість завантаження (2-4 секунди), то немає потреби намагатися її покращити, бо на просування сайту це ніяк не вплине.

У той же час, якщо є реальні проблеми і швидкість нижче середнього, ось тут вже треба діяти і намагатися щось оптимізувати, тому що занадто повільні сайти не подобаються людям. А те, що не подобається їм, з часом може знижуватися і в пошуковій видачі, тому що реакція людей і позиція в пошуку так або інакше пов’язані між собою.

Згадайте слова вище про те, що американський блогер підняв заробітки свого сайту в 2 рази, просто підвищивши швидкість завантаження на 2 секунди. Так що можна багато чого говорити, але ось вона, реальна практична користь від швидкого завантаження.

Так от, у нас на блозі досить багато корисної інформації на тему оптимізації. В цілому, для базової оптимізації її вам вистачить. Ну а якщо що, у нас є повноцінний відеокурс на тему максимальної оптимізації сайтів, щоб вони завантажувалися максимально швидко, і у вас ніколи не було проблем зі швидкістю. Там, звичайно, розібрано набагато більше фішок.

Тому вибирайте самі, що вам потрібно: базова або просунута оптимізація, потім беріть наші матеріали і вивчайте. Ну а самі прості рекомендації я дав в цій статті. Прощаюся з вами і бажаю швидкості!