Які плагіни встановити на сайті

218

Від автора: всім привіт. Коли ми говоримо про пошукової оптимізації, чималу роль відіграє cms сайту, а також те, які плагіни на ній стоять. Сьогодні ми поговоримо про те, які плагіни встановити на сайті wordpress.

Які плагіни встановити на сайті

Звичайно, дана стаття не може бути якимось закликом до дії і після її прочитання не обов’язково ставити всі описані плагіни. Я просто опишу плагіни для wordpress, які, на мою думку, покращують оптимізацію вашого сайту.

All in One SEO Pack або Yoast SEO

Які плагіни встановити на сайті

Якщо ви використовуєте wordpress хоча б трохи, то напевно знаєте хоча б про одне з цих плагінів. На двох плагіни зібрали кілька мільйонів установок. Раз так, то не будемо поки мудрувати і шукати щось інше. Ви повинні вибрати для себе, який з цих плагінів поставити, тому що удвох вони стоять не можуть.

Загалом, обидва плагіна можна назвати свого роду модулями пошукової оптимізації. Справа в тому, що за замовчуванням wordpress не так багато можливостей для seo, ці розширення якраз додають їх. Наприклад, за замовчуванням відсутня зручна форма для заповнення мета тегів. А це найважливіші елементи пошукової оптимізації.

Відповідно, при установці і активації кожен з плагінів додає таку форму під кожну нову запис, яку ви додаєте. Виглядають вони по-різному. All in One seo pack дає можливість заповнити title, description і keywords, а також задати для кожної конкретної сторінки команди для робота: індексувати або не індексувати текст і посилання.

У Yoast SEO немає можливості заповнення keywords, але її можна включити в налаштуваннях. Але як показує практика і без цього мета теги все відмінно просувається.

Який з плагінів вибрати? Тут я не можу відповісти конкретно, тому що це все одно породить грунт для суперечок. У кожному плагіні є якісь свої плюси й якісь недоліки. Ідеально було б з’єднати їх можливості разом, але це неможливо, тому доведеться вибирати щось одне.

До речі, це не єдині модулі для поліпшення seo в wordpress. Є і інші, але вони набагато менш популярні. Тим не менш, можна тестувати їх локальному сервері, наприклад.

Cyr to lat чи Ukr to lat

Наступний плагін (теж потрібно вибрати один) знадобиться вам для того, щоб налаштувати ЧПУ у відповідності з рекомендаціями сеошників. Які ці рекомендації? Більшість оптимізаторів радять використовувати тільки латинські символи в url-адресі сторінок, а за замовчуванням вони у нас там буде кирилиця.

Відповідно, будь-який з названих плагінів вирішує цю проблему. Правда, ukr to lat має ще одну можливість – перетворювати кирилицю в латиницю в назвах картинок. Начебто це вже не така важлива деталь і тут можна сперечатися, чи потрібно це взагалі. Якщо потрібно, ставте саме це розширення.

Google XML Sitemaps

Це розширення необхідно для того, щоб згенерувати xml карту сайту. Це досить важлива річ, тому що її наявність дозволяє пошуковому роботу швидше дізнаватися про нові сторінках сайту.

Про якості плагіна свідчить кількість його установок – більше мільйона. Ну і загалом, на всіх форумах і блогах для генерації xml-карти вам, швидше за все, порекомендують саме його. Ставимо і не морочитися.

До речі, вбудовані можливості по карті сайту є і в повноцінних модулях seo-оптимізації, про яких ми говорили спочатку. Однак все ж я раджу вам використовувати окреме розширення, яке якраз ідеально створено під свою конкретну мету.

Inline Related Posts

Які плагіни встановити на сайті

Користь установки цього плагіна для seo спірна. Я б навіть заявив, що її і не буде. Але він потрібний скоріше для інших цілей. Напевно ви знаєте про такий параметр, як глибина перегляду сайту. Він є одним з багатьох параметрів, які так чи інакше визначає якість контенту і сайту в цілому.

Тому що якщо глибина перегляду велика (більше 2-3), це означає, що в середньому людина переглядає не одну, а кілька сторінок. А чому він так робить? Очевидно, що йому цікаво, ось він і не поспішає залишати ресурс!

Найціннішим є ручна перелінковка статей. Плагін не позбавляє вас від цієї роботи, але все ж частково допомагає її виконати. Він проставляє в кожній статті через певну кількість слів (можна налаштувати) спеціальний блок з посиланням на іншу статтю схожої теми (статті беруться з тієї ж рубрики, що пост).

В цілому, такий хід я б навіть не назвав якісної внутрішньої перелінковкою. Навпаки, посилання у таких блоках краще закрити від індексації (в налаштуваннях), тому що вони змінюються динамічно. Але ви отримуєте щось інше – більше шансів затримати людину на своїй сторінці.

Відповідно, він приходить з пошуку, соц. мережі або ще звідки-небудь і починає читати текст. Йому може не сподобається і він захоче подивитися щось інше. Тут-то і буде корисним розміщувати в кожній статті побільше посилань на інші ваші пости. Так менше шансів, що людина швидко піде і не повернеться.

Звичайно, я не закликаю ліпити посилання через кожні 30 слів. Оптимальною відстанню я бачу проставлення посилань через кожні 150-300 слів.

Broken Link Checker

Які плагіни встановити на сайті

Теж досить корисне розширення, яке може працювати в режимі “коли треба, тоді й включиш”. Воно дозволяє проаналізувати сайт на наявність битих посилань і показати їх, якщо є. Биті посилання вам ні до чого, їх потрібно виправляти або видаляти.

Особливо це актуально для великих сайтів, де постійно йде якийсь рух і кожен день з’являються нові пости і коментарі. Після перевірки та виправлення плагін можна деактивувати до наступної перевірки.

Будь плагін для приховування посилань в коментарях

За замовчуванням wordpress все налаштовано, просто жахливо в плані пошукової оптимізації. Якщо ви хочете нормального просування, то все це необхідно виправляти. Одна з найбільших проблем – відкриті посилання на сайти коментаторів. Адже форма коментування wordpress за замовчуванням має поле “Сайт”. Сьогодні кожен третій має сайт, тому коли ваш блог почнуть коментувати, то буде з’являтися багато відкритих зовнішніх посилань. Це загрожує смертю для молодого сайту.

У цієї проблеми є декілька варіантів рішення:

Прибрати поле “Сайт”. Це можна зробити самому, якщо ви трохи знаєтеся на php або встановити який-небудь плагін під цю мету. Але в такому випадку готуйтеся до того, що активність в коментарях зменшитися. Багато люди коментують інші блоги лише для того, щоб залишити посилання на свій проект. Ну а для вас це хороша можливість мати зворотний зв’язок з іншими веб-майстрами. Загалом, дивіться самі, чи правильно буде прибирати полі.

Взагалі прибрати рідну форму коментарів і поставити іншу від зовнішнього сервісу. Цей спосіб відразу вирішить багато проблем (зовнішні посилання, дублі сторінок), але одночасно з цим буде мати свої недоліки (коментарі не індексуються, відсутність або не така зручна модерація). Наприклад, якщо ви поставите віджет коментарів від Вконтакте або Facebook, то взагалі не зможете зрозуміти, коли і де з’явився новий комент. Більш зручними в цьому плані є системи коментування Disqus та HyperComments. Самий оптимальний вибір, на мій погляд, це Cackle, хоча цей сервіс платний. Ці системи дозволяють вам більш менш зручно керувати коментарями.

Третій варіант – налаштувати і оптимізувати рідну систему коментарів. Так, хоч за замовчуванням все погано, але це можна досить просто і швидко вирішити. Зокрема, проблему відкритих зовнішніх посилань на сайти коментаторів можна вирішити з допомогою плагіна. Наприклад, hide links, noexterrnal links, hidecommentlinks. Кожен гарний по-своєму, рекомендую почитати опис кожного, а по можливості навіть знайти докладний огляд, після чого визначитися зі своїм вибором.

Belavir

Останній плагін, який я пораджу встановити. І він ніяк не пов’язаний з seo-оптимізацією. Чому я загострюю на нього увагу? Я б його пхали в усі рейтинги і збірки корисних плагінів, тому що він дійсно цього заслуговує. Розширення виконує дуже корисну річ – воно стежить за тим, змінюються файли wordpress-сайту, а якщо так, то сповіщає вас про це на головній сторінці адмінки.

Відповідно, якщо зміни вносили особисто ви або ваш співробітник, просто скиньте оповіщення. Якщо ж зміни відбулися без вашої участі – це привід негайно вживати заходів. Досить багато сайтів на wordpress зламують і заражають шкідливим кодом. Ви не можете застрахуватися і захисту на 100%. Значить, потрібно знати, як і коли відбулося зараження.

Наприклад, півроку назад один мій сайт був зламаний і в functions.php помістили функцію для генерації прихованих посилань на якийсь портал. Тоді у мене не стояло belavir і якийсь час я взагалі не знав про проблему. Вона була виявлена випадково, коли одного разу я переглядав вихідний код головної сторінки і виявив там дивну посилання на автомобільний сайт, яку я сам не ставив. Причому за відладчику я подивився, що з допомогою стилів посилання відсунута за екран, але все ж присутній на сторінці і виконує свою роботу.

Як бачите, без belavir я довгий час навіть не здогадувався про злом мого сайту. Потім виникла інша проблема – знайти код, який впровадив зломщик. Це можливо зробити не так просто, якщо врахувати, що зломщик зазвичай діє дуже хитро – прописує потрібну функцію десь за краєм видимій області вікна. Це було і в моєму випадку. Зрештою, мені знадобилося аж кілька днів, щоб розібратися.

Уявляєте, наскільки швидше вирішилася проблема, якщо б було встановлено Belavir? Вона зважилася б за пару хвилин, тому що плагін показує конкретний файл, в якому відбулися зміни, а також час його редагування.

Підсумок

Що ж, на цьому пора закінчувати з корисними плагінами. Деякі з них мали пряме влияение на seo, а деякі лише опосередкований. Але всі виконують роботу, яку так чи інакше корисно при оптимізації.

Природно, це далеко не всі корисні розширення. Та й я не кажу про те, що зараз вам потрібно бігти і всі їх встановлювати. Робіть це по необхідності. А ще добірку корисних плагінів ви можете знайти у нас на сайті – тут. Там же є і для Joomla.

Бонус: як дізнатися, які плагіни встановлені на сайті wordpress?

Якщо ви хочете подивитися, які розширення стоять на іншому сайті, який не є вашим, то можете використовувати сервіс whatwpthemeisthat. Він показує активний шаблон, а також деякі плагіни. Правда, не всі, а лише 10-30 відсотків від загального числа активних, так як деякі не вдається виявити.