Які версії Disavow потрібні для виведення ресурсу з-під санкцій Google

204

Від автора: Google радять усім ресурсів, до яких були застосовані ручні санкції, перед відправкою заявки на їх зняття розмістити файл Disavow на канонічну версію сайту. Про це повідомив Джон Мюллер під час відеокімнати з веб-майстрами.

Один з учасників конференції попросив представника пошукової системи пояснити, як йому діяти в наступній ситуації. Веб-майстер додав на індексацію Search Console кілька своїх ресурсів. Після чого встановили в них редирект з canonical-версій сайтів на версії HTTPS і HTTP.

Через деякий час на всі чотири ресурсу Google наклав ручні санкції. Зараз веб-майстер збирається подавати заявку на відновлення позицій сайтів. Варто йому розміщувати Disavow тільки для конкретних версій ресурсів? Або для кожної з версій сайту повинен бути доданий файл?

Мюллер відповів, що в цьому випадку буде досить розміщення одного (канонічного) файлу Disavow, який містить посилання на інші версії ресурсу. Наприклад, якщо канонічної є HTTP-версія, а Google індексує зразок сайту HTTPS, то слід розміщувати Disavow саме на канонічну версію.

Якщо ви не знаєте (або не знаєте), який із зразків є канонічним, тоді краще додавати «коригуючий» файл для кожної з версій сайту.

Файл Disavow служить для відхилення вхідної посилальної маси, що негативно впливає на позицію ресурсу в пошуковій видачі. Більш докладно про це можна дізнатися з довідки Search Console.