Який двигун вибрати для сайту

259

Від автора: вітаю вас, дорогий читачу. Якщо прямо зараз ви роздумуєте над питанням, який вибрати движок для сайту, то ось вам корисна інформація по цій темі.

Вибір движка для сайту

Для початку я хотів би навести невелику статистику. Справа в тому, що в цьому рейтингу лідирує CMS WordPress, і позиція цього движка ще довго не буде зрушена. На ньому працюють більше половини сайтів. Другий за популярністю движок (Joomla) використовується в 6-7 разів рідше свого конкурента. На третьому місці з невеликим відставанням розташувався Drupal. Мабуть, з цих трьох варіантів і варто вибрати, але спочатку я вам скажу ось що.

Чому потрібно вибрати WordPress, якщо ви новачок

Який двигун вибрати для сайту

Я скажу вам, що якщо ви початківець у сайтобудуванні, ви неодмінно повинні вибрати WordPress. Чому? Я спробую аргументувати.

Він простий в установці. Так, цей движок дуже легко встановлюється, я б навіть сказав, дуже легко. Проблеми можуть виникнути тільки у новачка, але вони вирішуються шляхом прочитання будь-якої розумної інструкції в пошукових системах.

Легко керувати. Мені дуже подобається адмінка цієї CMS. Тут все дуже добре продумано навіть для самого недосвідченого користувачі. Все настільки зрозуміло, що у вас немає шансів не розібратися. Хочеш додати запис? Без проблем. Перевірити коментар? Просто. Налаштувати дизайн? Простіше нікуди.

Всі важливі налаштування винесені на саме видне місце. По суті, тут немає якихось глибоких вкладених налаштувань, які без документації не знайти. Знаєте, коли після року використання WordPress я вирішив спробувати Datalife на одному сайті, я навіть не одразу розібрався, де там шаблон поміняти. Мені здається, у вордпрес навіть у повного новачка не виникло б з цим особливих проблем.

Функціональна Система за рахунок плагінів. У простому движку без установки додаткових плагінів дуже мало можливостей, але вони і не потрібні початківцю. Здавалося б, досвідченим користувачам потрібні ці можливості. Але я вам скажу, що за рахунок популярності для цієї cms випущено стільки плагінів і шаблонів, що у вас не виникне жодних проблем з розширенням можливостей.

Практично щоб ви не захотіли: вивести карту сайту, соціальні кнопки, поставити захист, зробити опитування або провести тестування – все можна зробити за допомогою плагінів, яких для движка випущено безліч. А досвідчені користувачі можуть запровадити необхідний код прямо в файли шаблону, отримавши потрібні можливості без установки додаткових розширень.

Все ж WP має мінуси

Вони полягають ось у чому: конфлікт плагінів. Чим більше ви їх маєте, тим вище шанс, що якісь будуть конфліктувати між собою. Я рекомендую вам тримати відмітку активних плагінів в районі 10-20. Якщо треба більше, спробуйте реалізувати деякі можливості з допомогою хаків. До речі, про самих корисних плагінах дивіться тут.

Який двигун вибрати для сайту

Високе навантаження на сервер. Якщо говорити про швидкості і навантаження на сервер, то WordPress не стане в цьому плані кращим. Але все ж ситуація не так вже й погано. Купіть нормальний VDS, налаштуйте кешування, застосуйте поради щодо поліпшення швидкості. До речі, ви можете їх знайти в нашому курсі по прискоренню завантаження. Сайт буде літати. Звичайно, на тому ж DLE швидкість при рівних налаштуваннях буде трохи краще. Але це мізерна перевага, на мій погляд.

Ну от, власне, і всі мінуси, на мій погляд. Ну і ще те, що на вордпрес краще всього створювати блоги з іншими типами сайтів все не так гладко, хоча останнім часом на ньому спокійно працюють інтернет-магазини. Звичайно, для сайту-візитки WordPress теж згодиться.

Інші движки і їх особливості

Ну давайте хоч трохи поговоримо про інших движках, хоча по наповненню статті ви вже напевно зрозуміли, що я цілком за WordPress, і не тільки я.

Joomla – багато хто сьогодні також вибирають цю CMS. Потрібно сказати, що вона має свої переваги, які рівномірно чергуються з недоліками. Joomla навіть без розширень спочатку має великі можливості, але сама по собі система повна, а ще в неї багато коду.

Який двигун вибрати для сайту

Завдяки популярності для движка також випущено багато шаблонів і розширень для нього, хоча все ж менше, ніж у вордпресс. Що для WordPress безкоштовно, то для Joomla часто можна знайти тільки за гроші (я про розширення).

І ще один неприємний мінус є і джумлы – неймовірно дивна адмінка, в якій важко навіть знайти, де сторінку додати. В цьому плані керувати сайтом для новачка буде набагато складніше, хоча досвідчені користувачі, безсумнівно, з закритими очима все знайдуть.

Drupal. На Drupal можна створити форум, блог, новинний сайт і навіть соціальну мережу. Мабуть, не годиться він тільки для інтернет-магазинів, для цього типу сайтів просто є набагато більш прості рішення.

Який двигун вибрати для сайту

Движок поширюється безкоштовно. З ним буде складніше розібратися, що з Joomla, тому це вибір вже досвідчених веб-майстрів. Найголовніший плюс – спочатку велика функціональність. Наприклад, можливість робити форум, голосування, новинну стрічку, без установки додаткових розширень.

DLE (DataLife). Це CMS трохи відрізняється від попередніх, тому що вона не поширюється безкоштовно, але все ж пробну версію будь-який бажаючий може використовувати скільки завгодно часу, тому ознайомитися з можливостями цієї CMS ви також можете без проблем.

Установка практично така ж проста, як і у WordPress. Движок заточений під новинні проекти, це відразу видно із шаблонів, які ставляться за замовчуванням.

Грамотна настройка движка дозволяє надавати мінімальне навантаження на сервер і тримати високовідвідуваний сайт на невеликих ресурсах. Хоча CMS платна, в плані безпеки вона не є абсолютно кращою – постійно з’являються нові патчі, які потрібно обов’язково встановлювати, тому що вони закривають дірки в безпеці.

На якому движку краще зробити сайт?

Це залежить від того, який тип сайту вам потрібен. Якщо блог, то ідеальним рішенням буде wordpress. Новинний портал? CMS Datalife спеціально заточена під них. Інтернет-магазин? Можливо, варто спробувати OpenCart. Форум? Цілком можна на Drupal. Кожна cms має свої переваги, які роблять її оптимальним вибором для реалізації тих чи інших проектів.

Я думаю, основне уявлення про cms ви отримали, а також те, що буде оптимальним вибором для новачка. На цьому я закінчую цю статтю. Підписуйтесь на оновлення нашого блогу, якщо хочете постійно отримувати нові матеріали.