Який інструмент використовувати: ssms, ssdt або azure data studio?

16

Вітаю вас на сайті info-comp.ru! сьогодні ми з вами відповімо на одне просте питання, що виникає у початківців розробників або адміністраторів, яким належить працювати з microsoft sql server, і звучить він наступним чином:

Який інструмент використовувати для роботи з microsoft sql server?

Нещодавно в матеріалі “огляд інструментів для роботи з microsoft sql server” ми розглянули найбільш популярні додатки, які дозволяють працювати з sql server, однак, як було вже зазначено, у початківців може виникнути питання, а який інструмент використовувати особисто мені?

Щоб відповісти на це питання, в даному матеріалі ми розглянемо і порівняємо 3 найпопулярніших додатки для роботи з microsoft sql server, а саме:

  • sql server management studio (ssms)
  • sql server data tools (ssdt)
  • azure data studio

Всі ці програми розробляються компанією microsoft і є офіційними інструментами для роботи з microsoft sql server. За рахунок цього вони і є найпопулярнішими.

І щоб відповісти на питання, який же з цих інструментів використовувати, необхідно розуміти призначення цих інструментів.

Для цього давайте розглянемо зазначені інструменти і сформулюємо їх призначення.

Sql server management studio

sql server management studio ( ssms) – це безкоштовне графічне середовище для управління інфраструктурою sql server, розроблене компанією microsoft.

За допомогою ssms ви можете розробляти бази даних, виконувати інструкції t-sql, а також адмініструвати microsoft sql server.

Середовище sql server management studio є повнофункціональним інструментом для роботи з microsoft sql server, який призначений як для розробників, так і для адміністраторів sql server.

Sql server data tools

sql server data tools ( ssdt) – це окремий компонент (робоче навантаження) visual studio, який призначений для розробки реляційних баз даних sql server.

Ssdt створений для проектної розробки баз даних із застосуванням всіх можливостей і переваг visual studio, а також з використанням звичного для розробників додатків інтерфейсу і функціоналу.

Таким чином, sql server data tools призначений для розробників, які створюють програми в середовищі visual studio.

Azure data studio

azure data studio – це безкоштовний, кросплатформенний інструмент з відкритим вихідним кодом для роботи з базами даних microsoft sql server.

Azure data studio заснована на visual studio code і орієнтована на sql розробників. Таким чином, основне призначення azure data studio-це написання, редагування і виконання sql запитів, іншими словами, це редактор sql коду.

Недоліки

Відсутній конструктор таблиць

Немає функціоналу для роботи з властивостями об’єктів

Відсутня можливість управління безпекою

Відсутня можливість імпорту та експорту dacpac

Відсутній функціонал для більшості завдань адміністрування

Висновки (відповідь на головне питання)

На основі всього вищевикладеного можна зробити наступний висновок і сформулювати відповідь на питання – «який інструмент використовувати для роботи з microsoft sql server?».

Основним вашим інструментом для роботи з microsoft sql server стане:

Sql server management studio (ssms)

Якщо у ваші завдання входить повний супровід microsoft sql server, починаючи від створення баз даних, написання sql запитів, створення збережених процедур і функцій, і закінчуючи адмініструванням sql server, включаючи управління безпекою, то тут однозначно основним вашим інструментом повинна стати sql server management studio (ssms).

Sql server data tools (ssdt)

Якщо ви розробляєте додатки в visual studio, при цьому у ваші завдання входить проектування і реалізація реляційних баз даних для цих додатків, то тут, безумовно, основним вашим інструментом стане sql server data tools.

Azure data studio

Якщо у ваші обов’язки входить тільки написання sql запитів і вивантаження даних в певних форматах, а також розробка збережених процедур, функцій і, можливо, створення нових таблиць і уявлень, іншими словами, ваша робота пов’язана тільки з sql кодом, то тут найзручнішим інструментом буде azure data studio і саме вона стане основним вашим інструментом.

Крім цього, azure data studio точно стане вашим основним інструментом при роботі з microsoft sql server, якщо ви працюєте на платформі, відмінній від windows, так як на поточний момент azure data studio – це єдиний інструмент зі зручним графічним інтерфейсом від компанії microsoft, який призначений для роботи з microsoft sql server і реалізований для декількох платформ (windows, linux, macos).

На сьогодні це все, сподіваюся, матеріал був вам корисний, удачі вам і поки!