Яндекс створив найшвидший алгоритм обробки зображень

196

Від автора: вітчизняні розробники створили алгоритм, за допомогою якого можна прискорити процес обробки графічного контенту в кілька разів. Для цього використовуються останні напрацювання у сфері моделювання нейронних мереж.

Російські програмісти створили новий алгоритм, що дозволяє зменшити швидкість обробки зображень в кілька разів за допомогою використання останніх розробок в сфері нейронних мереж. Новий підхід не тільки підвищує швидкість обробки, але і витрачає при цьому меншу кількість ресурсів.

Авторами інноваційного алгоритму є розробники компанії «Яндекс» Вадим Лебедєв і Дмитро Ульянов, а також Віктор Лемпицкий («Сколтех») і Андреа Ведальди з Оксфорда.

Робота створеного алгоритму заснована на використанні двох нейронних мереж. Перша з них (описова) у режимі онлайн проводить розрахунок можливих помилок, які можуть виникнути під час обробки зображення.

Друга мережа (генерує) з використанням випадкового набору пікселів відтворює «копію» картинки. Завдяки цьому вдається об’єднати створений зразок з оригіналом з мінімальною кількістю помилок.

Ознайомитися з результатами роботи нового алгоритму можна на науковому порталі N+1. Очікується, що незабаром буде запущений онлайн-сервіс, який працює на основі інноваційної технології.