Європарламент закликає заборонити системи розпізнавання осіб в поліцейських цілях

14

Європейський парламент сьогодні закликав до введення заборони на використання поліцією технології розпізнавання осіб в громадських місцях, а також на інші суперечливі практики, які включають використання інструментів штучного інтелекту для профілювання потенційних злочинців до того, як злочин взагалі буде скоєно.

Politico.eu

У резолюції, прийнятій переважною більшістю голосів, депутати європарламенту також зажадали заборонити приватні бази даних з розпізнавання осіб.парламент підтримав спробу єврокомісії заборонити системи соціальної оцінки, на зразок тих, які використовуються в китаї для оцінки надійності громадян на основі їх поведінки. Автор резолюції петар вітанов (petar vitanov) каже, що її прийняття є величезною перемогою для всіх громадян європи.

Резолюція про відмову від технологій розпізнавання осіб явно демонструє, як європарламент проголосує на майбутніх переговорах щодо закону про штучний інтелект. Пропозиція єврокомісії щодо законопроекту обмежує використання віддаленої біометричної ідентифікації, включаючи технологію розпізнавання осіб, в громадських місцях, за винятком випадків, коли це робиться для боротьби з найтяжчими злочинами, такими як викрадення людей і тероризм.

Ведучий парламентер за законом про штучний інтелект брандо бенифей (brando benifei) і майже все його з-переговорники з інших політичних груп у парламенті закликали до повної заборони на розпізнавання осіб. Це різко контрастує з політикою деяких країн-членів єс, які прагнуть використання технологій біометричної ідентифікації для зміцнення державної безпеки.