Захистити дані передаються в Мережі допоможуть кванти енергії

283

Від автора: у Росії запустили першу багатокористувацьку комп’ютерну мережу, що працює на основі квантової криптографії. Дана технологія забезпечує більш високу ступінь захисту мережі від злому усіма стандартними засобами.

У Татарстані російські вчені запустили перший в країні ділянку комп’ютерної мережі на основі квантової криптографії. При реалізації проекту використані напрацювання вітчизняних фахівців. Дана технологія забезпечує найвищий рівень захищеності інтернет-з’єднання.

Як зазначають самі автори нової «сітки», проект є повністю експериментальним. Мета його запуску – виявити всі можливі «огріхи», які можуть виникнути при масштабне застосування технології квантової криптографії для побудови сучасних мереж.

Наголошується, що при реалізації проекту використовувалася вже існує телекомунікаційна інфраструктура: квантові складові «вживлялись» в діючі комунікаційні канали. Такий принцип розгортання дозволить в майбутньому заощадити значні кошти.

Квантові мережі краще захищені від проникнення, ніж звичайні сучасні канали. В квантової криптографії для кодування переданих даних використовуються алгоритми, які були створені на основі аналізу субатомних характеристик фотонів.

Згідно фізичним законам, «стан» фотона ніколи не повторюється двічі. Тому всі спроби «вважати» його кілька разів не дадуть правильного результату. При цьому всі дані передаються за допомогою коротких (однофотонных) імпульсів лазерного променя, що пропускаються через оптоволоконне волокно.