Запис даних в MySQL – щоб пісня звучала коду

374

Від автора: ех, з пісні слів не викинеш! Але їх можна видалити, оновити або додати інші. Головне, щоб слова були внесені в базу даних. Сьогодні ми розповімо, як відбувається запис даних в MySQL і як це зробити правильно, щоб пісня звучала!

Додавання записів за допомогою phpMyAdmin

В оболонці phpMyAdmin для адміністрування СУБД MySQL реалізований «полегшений» функціонал додати новий записів у таблиці бази даних. З-за своєї простоти він ідеально підходить як для зелених «чайників», так і для «ледачих» професіоналів.

Щоб занести нову інформацію в таблицю, слід зайти в програму під правами адміністратора. Потім у списках зліва вибрати потрібну базу і таблицю. Після чого у верхньому меню перейти через пункт «Вставити».

Запис даних в MySQL – щоб пісня звучала коду

Після цього, щоб внетсти запис у БД MySQL, заповнюємо у наступному вікні для всіх стовпців поля «Значення» і натискаємо внизу «Ок».

Запис даних в MySQL – щоб пісня звучала коду

На наведеному вище скріншоті видно, що модифицируемая таблиця «Animals» складається з двох стовпців (полів): id, name. У другому розділі вказано тип кожного стовпця. Нам потрібно внести значення тільки для поля name, оскільки стовпець id є первинним ключем, і для нього при створенні таблиці задано автоинкремент. Це означає, що значення поля id буде генеруватися MySQL автоматично, додаючи до попереднього цілого числовому значенню 1.

Щоб дізнатися, яке поле записів даних в MySQL є первинним ключем (primary key), в phpMyAdmin відкрийте меню (за обраної таблиці зліва в списку) на вкладку верхнього меню «Структура». Тут наводиться опис всіх полів таблиці, їх тип і додаткові характеристики.

Запис даних в MySQL – щоб пісня звучала коду

Вставка даних за допомогою SQL-запитів

Але phpMyAdmin – це всього лише оболонка, а справжні адміністратори «спілкуються» з сервером MySQL за допомогою мови структурованих запитів. Тобто «розмовляють» з ним на мові SQL. Так як ми прагнемо стати справжніми професіоналами, то трохи «зануримося» в вивчення команд SQL в рамках розглянутої теми. Ось запит, ввівши який в полі «SQL», ви створите таку ж базу даних:

CREATE TABLE Animal (id MEDIUMINT NOT NULL AUTO_INCREMENT,
name CHAR(30) NOT NULL, PRIMARY KEY (id));

Запис даних в MySQL – щоб пісня звучала коду

Після створення таблиці і запис у базу даних MySQL (через вкладку «Вставити») програма повідомить вам, що в animals додано рядок зі значенням ідентифікатора 1. А трохи нижче у вікні редактора буде виведений код запиту, який за нас сформувала оболонка і відіслала сервера БД.

Запис даних в MySQL – щоб пісня звучала коду

Код запиту:

INSERT INTO `my_db1`.`animal` (`id`, `name`) VALUES (NULL, ‘Cat’);

Давайте більш детально вивчимо його. В SQL для вставки нового рядка в таблицю використовується оператор INSERT. Він повідомляє серверу, що в таблицю бази даних (`my_db1`.`animal`) потрібно поля id, name вставити вказані значення (VALUES (NULL, ‘Cat’).

Зверніть увагу, що стовпця id ми вказуємо не числове значення, а NULL, оскільки для цього поля ми «ввімкнули» автозаповнення (автоинкремент).

Як вставити запис за допомогою PHP

Все розглянуте нами є лише «прелюдією» до основного дійства, у якому виходить на сцену «його високість» серверна мова програмування PHP. Саме завдяки йому як СУБД MySQL отримала такого поширення в Мережі.
На зв’язці цих двох інтернет-технологій побудована велика частина всесвітньої павутини. Куди не гляньте, скрізь ви знайдете їх: в сучасних CMS, «самописних» движках і на сервері.

Не дивно, що для запису даних в MySQL PHP надає стільки вбудованих функцій. Але ми зупинимося на найголовніших з них. Ось код, який додає новий «тварина» в таблицю animals. Якщо сильно постаратися, то таким чином можна зібрати цілий звіринець:)

$con_str=mysql_connect(‘localhost’, ‘root’, “, ‘db1’);
if(mysql_connect(‘localhost’,’root’)){
echo “Hello!!”;
}
mysql_select_db(‘db1’,$con_str);
$query_str=”INSERT INTO `db1`.`animal` (`id`, `name`) VALUES (NULL, ‘dog’)”;
mysql_query($query_str);
mysql_close();

Цей код потрібно вставити в файл PHP і розмістити його на стороні сервера.

За допомогою функції mysql_connect() ми коннектимся до сервера баз даних MySQL. В якості аргументів функція приймає хост, ім’я користувача СУБД, пароль і назву бази, до якої потрібно підключитися. У нас вказаний порожній пароль, оскільки ми використовуємо сервер, встановлений на локальній (клієнтської) машині.

Для демонстрації всіх описаних прикладів запису в базу MySQL за допомогою PHP ми застосовували «джентельменський набір» від Денвера. У нього входить локальний сервер Apache сервер MySQL phpMyAdmin і ще кілька корисних засобів створення та тестування програмного коду.

Потім в логічному блоці if ми перевірили наявність з’єднання до сервера БД. Після чого у функції mysql_select_db() ми позначили базу, до якої будемо коннектіться. За допомогою функції mysql_query() запустили на виконання SQL-запит, записаний в змінну $query_str. І врешті закрили встановлене з’єднання (функція mysql_close()). Тепер, якщо ми заглянемо в свій звіринець (таблицю animal), то виявимо там нового «вихованця».

Запис даних в MySQL – щоб пісня звучала коду

Для його запису в MySQL PHP «люб’язно надав весь необхідний набір функцій. Головне, на чому «обпікаються» новачки при використанні SQL в програмному коді – це неправильне написання запитів, порушення синтаксису і чергування знаків для екранування (лапок).

Щоб уникнути появи на своїй голові зайвих «сивого волосся, краще перевіряти правильність написання запиту за допомогою phpMyAdmin. Для цього розмістіть код SQL в редакторі програми і запустіть його на виконання. Якщо щось не так, то програма почне «лаятися», виведе повідомлення червоного кольору і вкаже місце розташування помилки.

Запис даних в MySQL – щоб пісня звучала коду

Як бачите, за допомогою MySQL можна і свій звіринець «зібрати», і правильно змінити слова будь-якої «пісні». І для запису у базу MySQL PHP підходить ідеально, тому ми радимо вам завести «тісний» дружбу з цим «великим» мовою програмування!