Запущений найбільший в росії відеосервіс vk відео — вітчизняний конкурент youtube, tiktok і навіть netflix

33

Російська інтернет-компанія vk (колишня mail.ru group) представила нову відеоплатформу під назвою vk відео. Вона відразу ж отримала звання найбільшої в росії з щоденною унікальною аудиторією понад 40 мільйонів користувачів. Все завдяки тому, що новий сервіс об’єднав відеоплатформи “вконтакте», “однокласників”, а також інші продукти vk. Нова платформа об’єднає в собі різні формати і контент самих різних видів.

Vk.com

Згідно із заявою компанії, користувачі vk відео отримують доступ до величезної бібліотеці відеоконтенту, а рекламодавці і правовласники — до найбільшої аудиторії рунета. За словами vk, відеосервіс пропонує широкий набір інструментів для аналізу статистики споживання контенту та монетизації.

Vk відео забезпечує користувачам доступ до набору ключових для відеосервісів функцій, таких як перегляд роликів в дозволі до 4к, адаптивний стрімінг, а також крос-платформний плеєр з найшвидшим першим кадром. До складу платформи також включений ряд передових інструментів і мережевих протоколів, покликаних прискорити доставку контенту кінцевим споживачам.

Марина краснова, генеральний директор «вконтакте» і vk відео, каже, що запуск нового відеосервісу дозволить 40-мільйонної аудиторії щодня активних глядачів переглядати більш ніж два мільярди унікальних відео щорічно, а творцям контенту завантажувати більше 250 мільйонів роликів. Крім того, єдина платформа дозволить компанії швидше впроваджувати нові технології та рішення.

Vk.com

Олександр соболь, технічний директор «вконтакте» і vk відео, зазначає, що новий відеосервіс побудований з використанням цілого ряду унікальних технологій, створених фахівцями компанії, включаючи автоматичне створення субтитрів на основі технологій розпізнавання мови і геораспределенную ery. Серед інших інновацій-neurohd, нейромережа для автоматичного підвищення якості зображення в роликах.

Користувачі веб-версії і мобільного додатку “вконтакте” отримають доступ до нової відеовітрині, в основі якої лежить єдина платформа рекомендацій відео, побудована на алгоритмах машинного навчання, здатних аналізувати вміст ролика. Модель розрізняє більше тисячі категорій відео за допомогою комп’ютерного зору і технологій розпізнавання мови. Завдяки цьому платформа може запропонувати користувачеві відео за участю його друзів. Крім того, отримана з роликів інформація використовується в процесі пошуку роликів.

Вітрина vk відео запропонує користувачам широку бібліотеку контенту, що включає фільми, серіали, телешоу, мультфільми та багато іншого. Для зручності користувача всі відео будуть розподілені за тематичними розділами. Нова система пошуку стане ще більш інтуїтивною і скоротить шлях користувача від запиту до перегляду відповідного відео. Відеовітрина вже доступна для користувачів “вконтакте”, а незабаром з’явиться і на інших сервісах екосистеми vk.

На відеоплатформах «однокласники» і «вконтакте» щорічно з’являється більше 250 мільйонів відео. 80 % з них припадає на користувальницький, а ще 20 % — на професійно створений контент. Vk заявляє, що на новій відеоплатформі зросте кількість професійного контенту, в тому числі і власного виробництва, включаючи серіали і реаліті-шоу. Ряд професійних проектів буде виконаний в набирає популярність портретної орієнтації. Таким чином платформа зможе скласти конкуренцію не тільки youtube, але і tiktok, а можливо навіть і netflix. Vk відео розширить можливості для творців контенту. Кожному правовласнику будуть запропоновані індивідуальні умови монетизації, а також доступ до розгорнутої аналітики.

Vk приділила окрему увагу технологічній складовій нового сервісу. Всі користувачі vk відео отримають доступ до оновлень, які раніше з’явилися у відеоплеєрі «вконтакте». Йдеться про технологію адаптивного відеострімінгу з масштабованою архітектурою, необмежену кількість глядачів прямого ефіру, якість 4к, завантаження медіафайлів до 256 гбайт, фоновий перегляд у форматі картинка-в-картинці, підтримку стрімінгу на мережеві медіаплеєри chromecast і airplay. Окремо варто відзначити фірмову технологію автоматичного створення субтитрів, яка, на відміну від рішень інших компаній, здатна проставляти розділові знаки і великі літери, що істотно спрощує читання.

Особливої уваги заслуговує георозподілена мережа доставки контенту (cdn), завдяки якій відео запускаються в середньому в 1,5 рази швидше, незалежно від відстаней. Cdn-мережа vk є однією з найбільших в росії. Вона включає в себе більше 50 вузлів, розташованих в різних точках світу, завдяки чому забезпечує надійну і швидку доставку відеоконтенту всім користувачам сервісу, незалежно від місця їх знаходження.