Повідомлення: ваше підключення не є приватним. Що робити?

31

Якщо спливає повідомлення: ваше підключення не є приватним, то неодмінно виникає і питання: що робити?

Справа в тому, — я вже писав про це в не менш корисною статті (посилання нижче), — що на початку осені 2021 року користувачі windows 7 випробували на собі неприємну проблему — при переході на деякі сайти, вони не відкривалися: вискакує попередження — незахищеного і/або неприватного з’єднання.

Такі незручності в opera, chrome або яндекс браузер. Однак, що на перший погляд забавно, якщо спробувати зайти на проблемний сайт з іншого пк, або свого смартфона-сайти відкриваються!

По тексту нижче обов’язково розберемося з цим питанням, і поправимо обставину, якщо підключення не є приватним.

У мене помилка “err cert date invalid” – дата правильна

В даному конкретному випадку, щоб переконатися і залишатися спокійним в пошуках рішень-перевіримо налаштування дати і часу на пк. Відкриємо bios і впораємося як йдуть справи там (посилання дам нижче).

Якщо все ок, то ймовірно, комусь із нас допоможе дія, описане нижче-встановимо сертифікат.

Перевстановлюємо ssl сертифікат let s encrypt

Сьогодні ми виходимо з того факту, що у нас дата і час налаштовані правильно! …однак, сайти не відкриваються!.. Що робити ще?

Спробуємо вирішити таким чином: помилка “err cert date invalid” як правило виникає через те, що ssl сертифікат let’s encrypt прострочений (сертифікати використовують веб-сайти для обробки захищеного з’єднання — http:// і з сертифікатом: https://) для фаерфокс..

Офіційне пояснення:

30 вересень 2021 відбулася катастрофічна подія. У найбільшого постачальника сертифікатів let’s encrypt закінчився кореневий сертифікат identtrust dst root ca x3, який використовувався на мільйонах пристроїв, випущених або оновлених до 2015 року. Були зачеплені не тільки ос windows, але і безліч інших девайсів — смартфони, «мак», консолі старих поколінь (playstation, xbox).

… І коли проблема в сертифікаті, то потрібно завантажити і встановити оновлений let’s encrypt.

Повернутися до змісту ↑

Встановлюємо сертифікат

Насамперед відкриваємо скачаний файл; погоджуємося, як і говорив,з попередженням системи безпеки…

У новому діалоговому (між комп’ютером і користувачем) вікні “сертифікат” тюкаем по кнопці ” встановити сертифікат…»

Нас привітає майстер імпорту сертифікатів. Тюкаем “далі» …

  • у вікні налаштувань переводимо перемикач в положення” помістити всі сертифікати в наступні сховище “і далі притопимо” огляд» …
  • вибираємо сховище» довірені кореневі центри сертифікації”; не забуваємо про “ок» …
  • …ну і, як підсумок « “далі” і ” готово» …

У фіналі-перезавантажуємо пк для застосування внесених змін. Відтепер (до певного часу) помилки err cert date invalid — ваше підключення не є приватним — не буде!..