Mediatek представить новий чіпсет kompanio для комп’ютерів і ноутбуків

15

Тайванський виробник напівпровідників mediatek анонсував проведення презентації 9 вересня, в ході якої компанія має намір представити нову платформу серії kompanio. Відомо, що попередній чіпсет kompanio 1300t створений на базі флагманського dimensity 1200, призначеного переважно для смартфонів.

Gizmochina.com

Новий kompanio розрахований на використання в планшетах і ноутбуках. Вже представлений mediatek kompanio 1300t використовується в недавно вийшов флагманському планшеті honor — tab v7 pro.

Для того, щоб приблизно сформувати уявлення про можливості нового рішення, можна оцінити 1300t — він використовує чотири «великих» ядра cortex-a78 і чотири «малих» cortex-a55. У платформу інтегрований gpu mali g-77 mc9, що перевершує mali g57 mc5, представлений у вже застарілому kompanio 1200.

Про характеристики нового рішення поки залишається тільки здогадуватися, але відомо, що kompanio 1300t має інтегрований 5g-модем з підтримкою двох sim-карт і мобільних операторів. Також забезпечена підтримка двох дисплеїв з роздільною здатністю до 1080p, або до 1440p для одного дисплея з частотою оновлення до 120 гц і підтримкою відео hdr10+.

Варіант здатний працювати з камерами роздільною здатністю до 108 мегапікселів і здійснювати запис відео в 4к, зі швидкістю до 60 кадрів в секунду. Інтегрований apu підтримує функції на кшталт “інтелектуальної” оптимізації зображення ai picture quality (ai-pq) і обробку голосових команд.

Очікується, що нова модель отримає не менше можливостей. Також вже відомо, що mediatek працює над флагманськими 4-нм чіпсетами dimensity 2000 для смартфонів, здатними на рівних змагатися з ще не вийшов флагманом qualcomm snapdragon 898. З чуток не виключено, що mediatek може випередити конкурентів і першою випустити 4-нм рішення на ринок.