Список корисних регулярних виразів

201

Від автора: вітаю вас, друзі. З цієї статті ви дізнаєтеся, де шукати вже готові регулярні вирази і, можливо, складете свій власний список корисних регулярних виразів. Приступимо?

Регулярні вирази використовуються часто-густо при вирішенні різних завдань. Ось лише декілька класичних прикладів, де складно обійтися без можливостей регулярних виразів: валідація email, перевірка логіна, перевірка на відповідність різним форматам (дата, час) і багато іншого.

Однак що робити, якщо ви тільки приступили до вивчення регулярних виразів і скласти власний шаблон для вас поки складно? У цьому випадку не обійтися без допомоги, яку можна спробувати отримати на різних форумах. Опишіть завдання і, швидше за все, хтось допоможе скласти правильне регулярне вираження. До речі, на нашому форумі також є гілка, в якій можна задати питання з регулярними виразами.

Але варто знати, що є типові задачі, для яких написані різні шаблони регулярних виразів. Мало того, ці регулярні вирази зібрані і зручно каталогізовані. Приклад такого сайту — regexlib.com.

Список корисних регулярних виразів

У розділі Search ви знайдете безліч вже готових шаблонів регулярних виразів, які залишається лише скопіювати і використовувати у своєму php-скрипті. Особливу зручність полягає в тому, що регулярні вирази сортовані за категоріями. Тут ви зможете знайти шаблони для валідації e-mail, url, чисел, рядків, дати і часу, адрес і телефонів, розмітки, кодів та інше.

Як бачимо, список вже готових регулярних виразів досить значний і, погодьтеся, новачок зможе знайти тут багато корисних шаблонів.

На цьому ми будемо завершувати сьогоднішню статтю. Більше про регулярних виразах ви можете дізнатися з нашого курсу з регулярними виразами. Удачі!