Яндекс.новини почали маркувати матеріали змі-іноземних агентів

21

Новинний агрегатор яндекса почав позначати матеріали, що публікуються змі-іноземними агентами.

Тепер, поруч з новинами видань, включених до реєстру іноземних агентів, публікується повідомлення про те, що ” дане повідомлення створено / поширене іноземним змі, які виконують функції іноземного агента»,

При цьому в яндексі посилаються на обов’язки агрегатора новин, передбачені статтею 10.4 закону «про інформацію, інформаційні технології та захист інформації».однак, на думку юристів, ця позиція не відповідає закону. Як стверджує адвокат станіслав селезньов, зазначена стаття не містить прямої вказівки на подібну обов’язок агрегаторів новин, а лише відсилання на інші нормативні акти, які в свою чергу також не містять вказівки на обов’язок позначати інформацію відомим набором слів виду «дане повідомлення…» для будь-яких осіб, крім безпосередньо внесених до реєстрів виконують функції іноземних агентів, або є зареєстрованими змі.

Нагадаємо, закон про змі-іноземних агентів був підписаний президентом путіним у грудні 2019 року. По ньому російські змі, які отримують іноземне фінансування, повинні маркувати свої матеріали, а іноземні змі також зобов’язані створювати юрособи в росії. За відсутність маркування передбачений штраф.

Відзначимо так само, що в кінці вересня яндекс.новини представили новий партнерський кабінет зі спеціальним розділом для статистики за показами і доходами в дайджесті.