Фото дня: галактичне око в сузір’ї тукана

55

У рубриці «зображення тижня» на сайті космічного телескопа «хаббл» (nasa/esa hubble space telescope) опублікований чудовий знімок об’єкта з позначенням ncg 7329.

Джерело зображень: nasa / esa hubble space telescope

Названа структура являє собою спіральну галактику, яка розташовується в сузір’ї тукана. На знімку яскрава центральна частина ncg 7329 виглядає як гігантське космічне око.

Фотографія отримана за допомогою інструменту wide field camera 3 (wfc3) — найбільш технологічно досконалого приладу «хаббла». Камера була встановлена в травні 2009 року в якості заміни пристрою wide field and planetary camera 2 (wfpc2). Прилад wfc3 здатний захоплювати зображення у видимому, ближньому інфрачервоному, ближньому і середньому ультрафіолетовому ділянках електромагнітного спектра.

Зазначається, що для формування представленого зображення були задіяні чотири фільтри, які охоплюють різні спектральні діапазони. На фотографії прекрасно видно характерна структура спіральних галактик, зокрема, рукава, що закручуються проти годинникової стрілки. Вони являють собою області активного зореутворення і складаються переважно з молодих гарячих світил.

Нижче можна подивитися зображення галактики ncg 7329 у високій роздільній здатності-натисніть для збільшення.