Календар для Joomla

117

Від автора: вітаю Вас, шановні читачі. У даній статті ми з Вами поговоримо про те, як реалізувати календар для Joomla, який в зручній для сприйняття формі буде відображати заходи, або події компанії, яку представляє конкретний сайт.

Для створення календаря подій, у даній статті ми скористаємося дуже популярним і функціональним розширенням під назвою JEvents. JEvents – це спеціальний компонент, по створенню і управлінню подіями Вашого сайту, або краще сказати подіями Вашої компанії. При цьому, використовуючи вище зазначене розширення, всі події відображаються всередині спеціального календаря, таким чином, користувач відразу ж бачить дату початку події або заходу, його тривалість і, звичайно ж — дату закінчення. Розширення складається з компонента, який необхідний для формування подій та великої кількості модулів і плагінів, які використовуються для відображення Ваших подій на сторінках користувача частини.

Отже, для початку давайте встановимо календар подій joomla, для цього переходимо на сторінку опису розширення по вище вказаному посиланню.

Календар для Joomla

Далі, клікаємо по кнопці «Download» і переходимо на офіційний сайт розробника в розділ завантажень.

Календар для Joomla

Вибираємо останню актуальну версію, клікаєм по її заголовку і на наступній сторінці отримуємо доступ до кнопки скачування розширення.

Календар для Joomla

Скачавши пакет установки, переходимо в менеджер розширень Joomla і встановлюємо стандартним способом. Далі, необхідно русифікувати встановлений компонент. Для цього в головному меню сайту розробника, переходимо по посиланню «Translations».

Календар для Joomla

І на наступній сторінці вибираємо продукт, для якого необхідно завантажити мовний пакет.

Календар для Joomla

Далі вибираємо цікавить мова і клікаєм по його заголовку для скачування.

Календар для Joomla

Потім встановлюємо в CMS Joomla, використовуючи менеджер розширень. Таким чином, календар joomla 3 успішно встановлений і готовий до роботи. А отже, переходимо в його панель управління, використовуючи пункт меню «Компоненти».

Календар для Joomla

При першому запуску розширення, потрібно виконати попередню настройку, але за великим рахунком на базовому рівні досить просто зберегти налаштування за замовчуванням. Після цього Ви будете перенаправлені на головну сторінку компонента.

Всі події можна розділяти за окремими категоріями і для цього в панелі управління JEvents, передбачений спеціальний менеджер категорій (посилання «Управління категоріями»). Але так як у даній статті ми створимо всього лише одна подія – категорії створювати не будемо. Тому переходимо по посиланню «Управління подіями».

Календар для Joomla

В менеджері подій, для створення нової події, клікаємо по кнопці «Створити».

Календар для Joomla

Далі вказуємо назву події, вибираємо автора, категорію, визначаємо яка група користувачів отримає до нього доступ, вибираємо стан і додаємо опис події, яка по суті має повною мірою пояснити користувачам його призначення. На вкладці календар, вказується час початку та закінчення події.

Після створення подій Ви можете відобразити їх на сторінках користувача частини сайту у вигляді компактного календаря, використовуючи спеціальний модуль. А значить переходимо в «Менеджер модулів» Joomla, і вибираємо для редагування «JEvents Calendar».

Календар для Joomla

На сторінці редагування, необхідно опублікувати даний модуль, обрати категорію подій, позицію його відображення в шаблоні, сторінки, на яких він буде показуватися користувачам і по суті можна зберігати зміни і перевіряти працездатність модуля.

Календар для Joomla

Як Ви бачите модуль, досить інформативно показує прийдешні події сайту, або компанії. При цьому дати відображаються у вигляді посилань, на спеціальну сторінку короткого опису подій пов’язаних з відповідною датою. Якщо до дати прив’язане подія, то на вищевказаній сторінці ми побачимо посилання на нього.

Календар для Joomla

Клацнувши по заголовку події, ми побачимо його повний опис.

Календар для Joomla

Таким чином календар joomla 3 реалізується дуже просто і швидко з використанням спеціального розширення JEvents. При цьому ми розглянули тільки базові можливості даного компонента, якщо Ви бажаєте його вивчити більш детально, Вам буде корисний наш курс Joomla-Майстер. З нуля до преміум шаблону.

На цьому дана стаття завершена. Всього Вам доброго і вдалого кодування!!!