Як вставити скрипт в Joomla

212

Від автора: вітаю Вас, шановні читачі. Сучасні веб-сайти, які активно використовують JavaScript для реалізації додаткового функціоналу, безпосередньо на стороні клієнта. Приміром, слайдери і галереї зображень, валідація інформації і т. д. Тому в даному уроці ми поговоримо про те, як вставити скрипт в Joomla використовуючи різні способи.

Як Ви знаєте за формування дизайну користувальницької частині сайту, відповідає шаблону. Відповідно саме в шаблоні здійснюється підключення основних бібліотек, фреймворків, скриптів і стилів. Але шаблон формує основну структуру сайту, а за відображення інформації компонентів або модулів, що відповідають їх вбудовані макети, які при необхідності можуть перевизначатися в шаблоні. Таким чином, необхідні для конкретних розширень скрипти, можуть підключатися безпосередньо в макетах.

З вище сказаного випливає, що скрипти для joomla можуть бути підключені в певному файлі шаблону, або макета конкретного розширення. Та найбільш зручне місце – це, звичайно ж, головний файл шаблону index.php, так як розширення доступні не на всіх сторінках сайту.

Тому, давайте розглянемо перший спосіб підключення скриптів в Joomla, який передбачає ручне додавання певного коду. Отже, відкриваємо вихідні файли CMS Joomla і переходимо в каталог templates.

Як вставити скрипт в Joomla

В даній папці ми бачимо список каталогів з встановленими шаблонами. Далі переходимо в папку активного шаблона і відкриваємо файл index.php в текстовому редакторі.

Як вставити скрипт в Joomla

Відповідно між тегами head як правило підключаються необхідні елементи (скрипти, стилі тощо). А значить, ми можемо вручну прописати підключення або ж використовувати спеціальний метод, про який ми далі поговоримо. Тому давайте підключимо простий скрипт, який описаний в окремому файлі script.js. Ось його код:

Відповідно між вищевказаними тегами, використовуючи блок , прописуємо підключення файлу: