Найбільший витік даних: 1,5 млрд облікових записів facebook продають в даркнете

23

Слідом за масовим збоєм, який порушив ряд популярних сервісів, включаючи tiktok, facebook і instagram, стало відомо, що на чорному ринку з’явилися дані 1,5 мільярда облікових записів facebook. Витік став найбільшим в історії соціальної мережі.

За даними видання privacyaffairs, зараз ця величезна база даних продається на популярному форумі даркнета, присвяченого хакерським атакам. Інформація, яка буде доступна покупцям бази даних: ім’я та адреса електронної пошти, номер телефону, місце розташування, стать, а також ідентифікатор користувача. За попередньою оцінкою експертів, дані здаються достовірними.

Використовуючи таку базу, потенційно недобросовісні рекламодавці можуть проводити несанкціоновані розсилки і фішингові атаки. Зазначається, що новий витік не пов’язаний з тим, про який писали змі раніше. Минулого разу соціальну мережу звинуватили в крадіжці 500 мільйонів облікових записів.

Один з потенційних покупців повідомив, що йому запропонували ставку в 5000 доларів сша за мільйон облікових записів. Продавець також зазначає, що над базою протягом чотирьох років працювала група веб-скреперів, які встигли обслужити понад 18 тисяч клієнтів.