Смартфони google pixel 6 коштуватимуть від 649 євро і отримають п’ять років оновлень безпеки

15

На минулих вихідних британська роздрібна мережа carphone warehouse розмістила в інтернеті сайт-тизер (на даний момент закритий), присвячений смартфонам google pixel 6. Сайт був сповнений інформації про прийдешні флагмани. Найцікавішим, ймовірно, було твердження, що новинки отримають п’ятирічну підтримку виробника.

Arstechnica.com

Google не розповідала, чому вирішила перейти в нових pixel на свої фірмові чіпсети tensor замість стали звичними qualcomm snapdragon. Неодноразово висувалися припущення, що компанія вирішила піти на такий крок не в останню чергу заради продовження термінів підтримки android, що дозволить google краще конкурувати з apple на мобільному ринку. Нагадаємо, що apple вже сім років забезпечує підтримку для iphone 6s-його все ще можна оновити до самої останньої версії ios.

Зауважимо, що чіпи qualcomm є серйозною проблемою, коли мова заходить про оновлення програмного забезпечення. Деякі компанії, такі як samsung, продовжують термін оновлення android на своїх пристроях до трьох років і пропонують понад це ще рік оновлень безпеки, проте жоден з клієнтів qualcomm не має права підтримувати смартфони довше. У випадку з pixel 6 ніхто крім самої google не зможе впливати на терміни підтримки смартфонів. Пошуковий гігант, як і apple, тепер буде контролювати як залізо, так і програмне забезпечення своїх смартфонів. Звичайно, варто зауважити, що на сайті carphone warehouse повідомляється про те, що google буде надавати не менше п’яти років великих оновлень безпеки, так що ймовірно, що масштабних оновлень ос для новинки буде менше.

Arstechnica.com

Google зробила багато роботи, щоб зробити pixel 6 самим довгограючим смартфоном серії. Android 12 кардинально змінить спосіб розгортання ядра linux android на нових пристроях за допомогою generic kernel image (gki). З gki, який, як очікується, дебютує на pixel 6, google скоротить процес до одного форка з модульною системою для всіх налаштувань і драйверів і скоротить вік ядра вдвічі. Google також представляє офіційну систему оновлення ядра, яка дозволить компанії доставляти оновлення ядра linux через google play.

Arstechnica.com

Сайт carphone warehouse також розкрив деякі подробиці про чіпсет google tensor. Крім звичайних заяв про вражаючі фотоможливості, на сайті було сказано, що чіп запропонує до 80% більш високу продуктивність. Варто зауважити, що в цьому випадку новинка порівнюється з pixel 5, який був типовим смартфоном середнього класу з процесором snapdragon 765g. Крім того, повідомляється, що pixel 6 і 6 pro підтримують 30-вт дротову зарядку. Що стосується бездротової зарядки, для pixel 6 її потужність складе 21 вт, а для pixel 6 pro — 23 вт. Якраз до 23 вт здатна забезпечити нова зарядна станція google pixel stand.

Що стосується цін, pixel 6 коштуватиме 649 євро. Pixel 6 pro обійдеться покупцям в 899 євро. Pixel 6 буде конкурувати з iphone 13 і samsung galaxy s21, а конкурентами pixel 6 pro стануть більш просунуті iphone 13 pro і galaxy s21+.