З чого почати навчання веб-дизайну?

627

Від автора: багато новачків не знають, з чого їм почати навчання веб-дизайну. Великий і жахливий Інтернет сповнений різноманітних матеріалів, які часто збивають з пантелику. У більшості людей, до того ж, присутні елемент сумніву у своєму таланті і страх невдачі. Особливо якщо їх знайомство з графікою обмежилося З уроками у початковій школі.

Сьогодні я розповім вам, як стати веб-дизайнером і не загубитися у величезній кількості інформації. Якщо у вас є віра в себе і бажання вчитися, значить, ця стаття для вас!

Печерні люди робили наскальні малюнки, стародавні єгиптяни малювали ієрогліфи, а ми живемо в епоху веб-дизайну. Що ж це таке? Спробую пояснити «на пальцях» і упакувати в дану статтю той мінімум, з якою вам просто необхідно буде розібратися перш, ніж перейти в цю сферу.

З чого почати навчання веб-дизайну?

Веб-дизайн — це…

Всі ми інтуїтивно розуміємо, що веб-дизайн — це перетворення інформації на екрані щось естетично приємне і впізнаване. Це обмін ідеями з іншими людьми. Вираження своєї індивідуальності. Графічна формулювання основних цілей і завдань сайту, його концепції. Загалом, це щось багатогранне і, на перший погляд, дуже складна. Особливо, якщо ви:

87-річний дідусь;

не маєте відповідного досвіду та/або освіти;

не вмієте малювати;

не володієте комп’ютером.

Якщо хоча б один пункт з вищеперелічених не про вас, значить, у вас є реальний шанс стати веб-дизайнером! Ну а якщо серйозно, то для людини, яка захоплена улюбленою справою, не існує жодних перешкод. Навчання web-дизайну може проходити і самостійно, і з допомогою спеціалізованої літератури, уроків, Інтернет-ресурсів, платних і безкоштовних відеокурсів.

З чого почати навчання веб-дизайну?

Вимоги до веб-дизайнера

На плечі веб-дизайнера лягає те, як саме корпоративний сайт, блог або інший ресурс буде сприйматися користувачем. Наскільки легко і швидко він зрозуміє вміст сторінок, зорієнтується в навігації, знайде потрібну йому інформацію і зробить те чи інше дію. Наприклад, оформить замовлення на послугу або товар.

Таким чином, головними завданнями фахівця з дизайну сайтів є:

звернути увагу користувача на переваги компанії;

виділити важливу інформацію про товар, послугу, підприємстві;

логічно підвести відвідувача до купівлі або вчинення іншої дії.

Інструментами веб-дизайнера в цій нелегкій боротьбі за клієнта повинні стати відповідні елементи структури сайту: кнопки, зображення, відео, посилання, текстові блоки.

З чого почати самонавчання? 5 кроків до успіху

1. Вивчіть зовнішні аспекти web-дизайну. Навчання і самоосвіта слід почати з перегляду інших робіт для натхнення. Перегляньте роботи великих студій, відомих дизайнерів, проаналізуйте сайти з високою відвідуваністю.
Які шрифти вони використовують? Як підібрана колірна палітра? Особливості основних блоків, назв, зображень, кнопок? На всі ці тонкощі потрібно обов’язково звертати увагу.

З чого почати навчання веб-дизайну?

2. Дотримуйтесь свого внутрішнього інтересу. Прислухайтеся до себе і постарайтеся зрозуміти, що вас захоплює в тій чи іншій роботі, що найбільш цікаво саме вам.

Пробуйте і експериментуйте, поки до вас не прийде бачення того, чим саме ви хочете займатися. Це може бути дизайн сайтів, брендинг та розробка логотипів, айдентика або створення фірмового стилю, дизайн мобільних додатків і т. д.

З чого почати навчання веб-дизайну?

3. Вивчіть основи малюнка та композиції. Для цього зовсім необов’язково записуватися в художню школу, сидіти в аудиторії з такими ж новачками і намагатися намалювати кулю або вазу. Вам цілком достатньо вміти зробити начерк. Дайте вашій руці звикнути до олівця. Для цього наберіться терпіння і змальовувати з фотографій, картинок, відеоуроків.

Щоб вдало пройти цей етап, забудьте про предмет, який ви малюєте. Думайте тільки про його пропорції і розташування в просторі.

Якщо ви не вірите у власні сили, загуглите біографії художників Матісса, Поля Гогена, Мозес, Адольф Бугро, які вперше почали малювати у зрілому віці.

З чого почати навчання веб-дизайну?

4. Навчіться користуватися інструментами Photoshop, вивчіть основи CSS і HTML, принципи адаптивної верстки. Не варто гнатися одразу за безліччю програм, у процесі навчання веб-дизайну ви зрозумієте, яких конкретно знань вам не вистачає.

З чого почати навчання веб-дизайну?

5. Знайдіть практичне застосування своїм знанням. Створіть власний сайт або блог. Зробіть портфоліо і розмістіть його на спеціалізованих біржах фріланса.

Щоб обзавестися своїми роботами, що зовсім необов’язково виконувати ці проекти. Ви можете зробити свої замальовки сайтів, інтерфейсів додатків, логотипів місцевих фірм.

Виконуйте вправи з книг або уроків, знайдених в Інтернеті. На початковому етапі в цілях навчання web-дизайну можна навіть запозичувати чужі ідеї і видозмінювати їх.

І ще декілька порад початківцям веб-дизайнерам

Будьте в тренді і розвивайтеся. Будь у вас хоч безмежний талант художника, ви все одно обов’язково повинні знати такі речі, як растрова і векторна графіка, CMYK і RGB, принципи адаптивного, плоского та матеріального дизайну, інструменти Photoshop.

Приділяючи хоча б 1-2 години в день вивчення цих речей, ви наб’єте руку і досягнете певного рівня, що дозволить вам стати високооплачуваним фахівцем в області веб-дизайну. З чого почати навчання — з самостійного вивчення основ малювання і графічних програм або комплексних навчальних курсів — вирішувати вам, в залежності від ваших прагнень та мотивації.

Коли є інтерес до дизайну сайтів, навчання проходить дуже легко. Можна нескінченно дивитися сайти і блоги, читати інтерв’ю дизайнерів і слухати лекції на youtube, абсолютно не втомлюючись від цього.

Однак пам’ятайте, веб-дизайн — це напрямок, який можна вивчати тільки теоретично. Чим більше реального досвіду, тим краще.

Сучасний ринок накладає на професію «веб-дизайнер» свій відбиток. В останні пару років закріпилася тенденція до мінімалістичною, спрощеної структурі сайту, без екзотичних шрифтів, «рюшек», тіней і т. п. На піку популярності також велика типографіка, фонові зображення на всю ширину сторінки, плоский дизайн (flat style).

З чого почати навчання веб-дизайну?

У наступних статтях я більш детально розповім вам про сучасні тенденції дизайну. На цьому буду прощатися. Підписуйтесь на оновлення нашого блогу, щоб бути в курсі всіх подій і новинок в середовищі дизайнерів і розробників сайтів. Вчіться, розвивайтеся і все у вас вийде!