Захист від копіювання вмісту на WordPress

339

Від автора: вітаю вас, друзі. У цій невеликій статті – Захист від копіювання вмісту на WordPress – ми дізнаємося, як можна спробувати захистити свій сайт на WordPress від копіювання або, простіше кажучи, крадіжки контенту з вашого сайту. А також спробуємо дізнатися, здійсненна чи реально це завдання.

До речі, а навіщо взагалі може знадобитися захищати вміст від копіювання? Тут насправді все просто. Унікальний контент – це один з найбільш важливих факторів для виходу вашого сайту в ТОП пошукових систем. І уявіть, як буде прикро, коли ви написали унікальну корисну статтю, а хтось її скопіював і вставив на свій сайт. При цьому якщо сворованная стаття буде проіндексована першої, то вашу статтю пошуковик, швидше за все, буде вважати вже не унікальною. У результаті шанси вийти в ТОП по ключовикам статті різко падають.

Як бачимо, проблема крадіжок контенту – дійсно актуальна. Наскільки ж реальна завдання захисту вмісту від копіювання? Відповідь тут однозначна і проста: захистити контент свого сайту цілком і повністю від копіювання, на жаль, неможливо. Як би нам цього не хотілося, і які б зусилля для цього ми не робили.

Насправді ми можемо лише саму малість перешкодити копіювання контенту, поставивши захист, яка буде не більш ніж «захистом від дурня». За фактом, як би ми не старалися, ті, хто захоче поцупити контент, — без проблем це зроблять. Саме тому я й вагався при написанні даної статті, оскільки вважаю, що дана захист може лише доставити незручність звичайним користувачам, не рятуючи при цьому ваш контент від копіювання.

Тим не менш, якщо дана проблема стоїть для вас особливо гостро, то ви хоча б можете спробувати хоч трохи ускладнити контент від копіювання. Для цього ми використовуємо плагін WP Copy Protect. Давайте знайдемо і встановимо його.

Захист від копіювання вмісту на WordPress

Власне, робота з плагіном закінчується його установкою. Ніяких сторінок з налаштуваннями він не створює, та вони і не потрібні, оскільки все, що робить цей плагін, так це вимикає на вашому сайті WordPress праву кнопку миші. От і все.

Спробуйте виділити текст будь-якої статті або сторінки на Вашому сайті, навряд чи у вас щось вийде. Як я і говорив вище, з одного боку, контент нашого сайту тепер, начебто, захищений від копіювання. Однак на ділі подібну захист професіонала легко обійти, при цьому декількома різними способами.

Ну а звичайним користувачам даний плагін, як і говорилося вище, може спричинити певні незручності. Наприклад я, читаючи яку-небудь статтю, часто люблю виділяти мишкою деякі ділянки статті. Так мені, наприклад, зручно знати, що я вже прочитав і де зупинився. За даними ж плагіном я геть позбавлений такої зручності, оскільки плагін не тільки відключає праву кнопку миші, але і забороняє виділення тексту лівою кнопкою миші.

Тому перед установкою подібних плагінів двічі подумайте, чи потрібні вони вам насправді. На цьому я буду завершувати цю статтю. Якщо ви захочете познайомитися з дійсно корисним списком плагінів, які можуть знадобитися для вашого сайту на WordPress, тоді обов’язково подивіться ці уроки. На цьому у мене все. Удачі!