“аліса” тепер може спілкуватися пошепки і складати казки

43

На щорічній конференції yac яндекс представив нові функції «аліси»: вона тепер розпізнає шепіт і може складати казки. Новий навик голосового помічника може стати дуже корисним в разі, коли користувач не хоче будити домочадців або відволікати оточуючих від роботи, що вимагає зосередженості.

На офіційному сайті “яндекса «розповіли, як» аліса” освоювала шепіт. Весь процес навчання фірмового голосового помічника проходив в кілька етапів. Спочатку нейронна мережа повинна була освоїти навик розпізнавання шепоту по звуковому спектру, який відрізняється від спектру звичайної мови, оскільки люди шепочуть без використання голосових зв’язок. Потім “алісі” довелося навчитися відрізняти шепіт від голосу застудженої людини, які вона спочатку плутала. Далі голосовий помічник повинен був сам навчитися шепотіти. Для цього багатогодинний запис з пошепки у виконанні тетяни шитової, актриси, яка озвучувала алісу, додали в уже накопичений навчальний корпус і повідомляли нейромережі, де шепіт, а де звичайна мова.

Також «аліса» навчилася складати казки: за допомогою мовної моделі сімейства yalm, навченої на суперкомп’ютерах «яндекса», вона складає казку разом з людиною, ставлячи питання. Генерація казок з’явиться в пристроях з алісою в кінці грудня.