Багато скроллите? спробуйте миша з електронним перемикачем ходу: тестую razer basilisk v3

23

Прийшов час для оновлення асиметричною мишки razer для шутерів і moba. У basilisk v3 більш досконале залізо, доопрацьоване коліщатко і нова зона rgb-підсвічування. Форма і ергономіка залишилися колишніми, ставка зроблена на великий корпус з окремим упором для великого пальця.

Технічні характеристики

 • кількість кнопок: 9 + чотирьохпозиційне коліщатко.
 • сенсор: razer focus+, оптичний.
 • частота опитування: 1 000 гц.
 • роздільна здатність сенсора: до 26 000 dpi.
 • швидкість: 650 дюймів / с.
 • перемикачі: оптичні razer (друге покоління), 70 мільйонів кліків.
 • матеріали корпусу: матовий пластик, глянсовий пластик і гумові накладки.
 • підсвічування: логотип, коліщатко і підстава корпусу, rgb.
 • підключення: usb 2.0.
 • кабель: незнімний, в плетеному обплетенні speedflex, 2,1 метра.
 • габарити: 130 × 60 × 42 мм.
 • вага без кабелю: 101 грам.

Зовнішній вигляд і ергономіка

На велику асиметричну миша з загостреними лініями і окремим упором для великого пальця шикарно лягає долоню. Рішення не змінювати і без того приємну форму було вірним. Єдине помітна зміна-обважнення до 101 грама, що додало солідності. Однак особисто мені до душі маніпулятори приблизно на третину легше.

Матеріали корпусу також змін не зазнали. В основі фірмовий матовий пластик razer, боковини щедро покриті прогумованими вставками, а прикрашає корпус глянець. Вставка втоплена і залишається чистою при звичайному хваті.

Крім логотипу і коліщатка, rgb-світлодіоди додали по всьому периметру підстави. Світиться смужка поділена на 9 незалежних зон з індивідуальним налаштуванням кольору і сприймається нерозривно. Діоди спрямовані таким чином, щоб світіння застеляло стіл.

Клавіші і сенсор

Оновлення в першу чергу торкнулося клавіш. Тепер в основі лежать оптичні перемикачі razer другого покоління зі швидкістю спрацьовування 0,2 мс і ресурсом 70 мільйонів кліків. За тактильним відчуттям це та ж оптика-до спрацьовування люфту немає, а після — мінімальний, майже непомітний, підпружинений хід.

Коліщатко нахиляється вліво і вправо для вертикального скролінгу. А механічне регулювання опору замінена на електронне перемикання ступінчастого або плавного ходу. За замовчуванням за це відповідає одна з центральних кнопок, зміна режиму миттєва. З одного боку, тепер не можна визначати “скутість” коліщатка, а з іншого — перемикати тип ходу нальоту дуже зручно. Також з’явилася кінетична прокрутка: при швидкому обертанні миша сама активує плавний скролінг, після чого коліщатко досить довго продовжує обертатися за інерцією.

Важіль під великим пальцем, навпаки, піддався спрощенню. Тепер його не можна заглушити або замінити на важіль достовірніше. В іншому, це все та ж окрема додаткова клавіша з коротким ходом і приглушеним кліком. На неї зручно призначити перемикач hypershift.

Ще дві бічні клавіші знаходяться трохи вище на більш звичному місці. А на підставі корпусу знайшлося місце для перемикача профілів, збережених в пам’яті. Всього 9 кнопок. Така різноманітність дає можливість призначити додаткові дії, які зазвичай виконуються поєднаннями на клавіатурі. Наприклад, кидок гранати в шутері або активацію голосового чату в будь-який інший грі. У професійних програмах теж стане в нагоді: натисканням бічних клавіш я викликаю потрібні пензлики в фотошопі. Софт razer дає можливість прив’язати потрібні програми до профілів і, як наслідок, до налаштувань клавіш.

У razer basilisk v2 був сенсор з роздільною здатністю 20 000 dpi, а в цьому році компанія пішла далі і збільшила дозвіл оптичного сенсора focus+ до 26 000 dpi. Це необхідно для підвищення і без того високої точності. Ковзання ідеальне, тильна сторона щедро усипана тефлоновими накладками (фторопласт ptfe).

Підключення

У плані підключення у razer basilisk v3 немає нічого особливого. Це провідний маніпулятор з 2,1-метровим проводом в тканинній оплітці. Для зручності передбачена багаторазова стяжка. З нетерпінням чекаю появи точно такого ж маніпулятора з бездротовим з’єднанням.

Утиліта razer synapse

Наша героїня оснащена за останнім словом техніки і для неї доступний повний функціонал razer synapse. У списку дій всі можливі варіанти, є підтримка комбінацій hypershift і турборежим, що повторює натискання певне число раз під час утримання кнопки. Перепризначити не можна тільки основну ліву кнопку. У цьому ж розділі налаштовується коліщатко: віртуальне прискорення прокрутки, перемикач типу обертання і автоматична активація вільного ходу при різкому прискоренні.

Дозвіл сенсора змінюється в діапазоні від 100 до 26 000 dpi, є можливість незалежної настройки по осях x-y. У наступному розділі регулюється відстань відстеження в діапазоні від 1 до 3 мм.сенсор можна відкалібрувати під один з килимків razer, або додати свою власну поверхню вручну.

Для підсвічування є 8 готових профілів і повністю кастомізіруемий режим в chroma studio. Світіння синхронізується з іншою периферією razer.

У софта razer немає проблем з нерозумним споживанням ресурсів, 7 фонових процесів займають не більше 200 мб оперативної пам’яті. Встановлювати synapse на кожен комп’ютер не буде потрібно, в пам’ять миші можна завантажити 5 повністю незалежних профілів. Це може бути корисно на кіберспортивних турнірах, коли доводиться грати на незалежному комп’ютері.

Відгук через два тижні використання

Незважаючи на гадану схожість, razer basilisk v3 — це дійсно нова модель за рахунок безлічі корисних поліпшень. Найпомітнішим є коліщатко з електронним перемикачем ходу. Це нововведення для геймерських мишок, раніше опція зустрічалася тільки в професійних офісних моделях logitech. Не менш важливо оновлення сенсора і світчів, а обважнення пішло тільки на користь — тепер і думати не потрібно про грузики. Але перед покупкою рекомендую відповісти на питання: чи до душі вам важкенькі миші?

Вердикт такий: оновлення не зіпсувало флагманську асиметричну мишу. Якщо ви придивлялися до basilisk v2, але не встигли її купити, перемикайтеся на свіжу версію. Це еталон для шутерів і moba, яка також підійде для повсякденної роботи.

плюси:

 • ергономічний асиметричний корпус з упором для великого пальця;
 • відмінна якість матеріалів і збірки;
 • оновлене залізо;
 • плавне або ступінчасте коліщатко;
 • додаткове підсвічування на підставі корпусу;
 • хороший кабель в зручній оплітці;
 • вбудована пам’ять на 5 профілів.

мінуси:

 • глянець на додаткових кнопках і вставці.