Екранування спецсимволов в регулярних виразах

227

Від автора: вітаю вас, друзі. У цій статті ми поговоримо про екранування спецсимволов в регулярних виразах. Під спецсимволів, звичайно ж, маються на увазі метасимволи у регулярних виразах. Почнемо?

Отже, як ми вже знаємо з попередніх статей, у регулярних виразах є безліч всіляких метасимволів, завдяки яким і досягається вся міць регулярних виразів. Наприклад, один з найбільш часто використовуваних метасимволів — це точка. Точка в стандартному режимі шаблону збігається з будь-яким символом, крім переведення рядка.

Це чудово, але якщо нам необхідно знайти у рядку саме точку, тоді використання метасимвола дасть нам зовсім не той результат.

Екранування спецсимволов в регулярних виразах

Замість пари точок в рядку ми отримали весь рядок. Щоб вирішити проблему, достатньо вказати в регулярці, що точка не повинна бути спецсимволом, тобто щоб вона збігалися тільки сама з собою. Робиться це з допомогою іншого метасимвола, він повинен бути вам знайомий, це зворотний слеш — \.

Власне, цей спецсимвол використовується в якості символу екранування не лише в регулярних виразах, але в інших мовах програмування. Отже, спробуємо поставити перед точкою зворотній слеш.

Екранування спецсимволов в регулярних виразах

Ось тепер все працює, як нам і потрібно. Точно таким же способом ми повинні додавати будь-які інші метасимволи при необхідності, якщо хочемо, щоб вони сприймалися як звичайних символів і збігалися тільки самі з собою.

Ну а на цьому у мене все. Більше про регулярних виразах ви можете дізнатися з нашого курсу з регулярними виразами. Удачі!