Nintendo заборонила збір коштів на книгу з гайдами по її класичним іграм

19

Філіп саммерс – справжній фанат старих ігор і особливо ігор від nintendo. Захоплення було настільки сильним, що філіп, свого часу, почав створювати власні гайди. Головна особливість його проходжень в порівнянні з іншими подібними матеріалами в мережі – яскраві ілюстрації, наочно показують ігровий світ. Всі ілюстрації філіп саммерс виконав самостійно.

Філіп подумав, що його робота може зацікавити шанувальників ретро-ігор, і вирішив видати справжню книгу гайдів, виконаних у вигляді коміксів. Проект отримав назву hand-drawn game guides (“намальовані вручну гайди по грі”). Всього в колекції саммерса керівництва по чотирьох ігор-metroid, contra, ninja gaiden і legend of the zelda.

Для фінансування художник відправився на kickstarter, де він знайшов позитивний відгук у аудиторії. Краудфандингова компанія зібрала 320 000 $ перш, ніж у справу втрутилися юристи nintendo. Японська компанія не оцінила ідею, що хтось може заробляти на її інтелектуальній власності, тому юристи ввічливо попросили згорнути кампанію.

завжди є ризик. Цієї ночі я закрив кампанію hand-drawn game guides на kickstarter. Так, саме з тієї причини, про яку ви подумали. Я сподівався, що зможу розібратися з будь-якими юридичними проблемами, але виявилося, що це не так.

Філіп саммерс, автор hand-drawn game guides

Nintendo відома серйозним ставленням до своєї інтелектуальної власності і регулярно подає до суду на ентузіастів. Випадок з філіпом саммерсом лише підтверджує сформовану тенденцію. Однак шанувальники завжди можуть підтримати художника і придбати за чисто символічну суму (або завантажити безкоштовно) його гайди в цифровому форматі – для цього достатньо зайти на сторінку hand-drawn game guides.