Огляд far cry 6: революція покоління tik-tok

14

Я довго збирався з думками, щоб почати писати огляд far cry 6. Ubisoft давно вже запам’яталася гравцям іграми з великим відкритим світом, який буквально усіяний аванпостами і джаггернаутами. Змінюються декорації, змінюються дійові особи сюжету, але хребет ігор залишається незмінний. Тому від чергової гри від ubisoft я не чекав одкровення і приготувався до стандартної програми. Але французи зуміли мене здивувати.

Герільяс одного разу-герільяс назавжди. Ти можеш скільки завгодно тікати від істини, але вона рано чи пізно наздожене тебе. І в один прекрасний день ти зізнаєшся сам собі, що не можеш жити по-іншому. Революція стала твоїм наркотиком. Ти отримуєш задоволення від кровопролиття, і рано чи пізно ця залежність поглине тебе повністю. Неважливо який зараз рік, яка країна і хто проти кого. Важлива лише вона-viva la revolución.

Far cry 6-це лебедина пісня ігор з відкритим світом від ubisoft. Всі напрацювання компанії за всі ці роки, починаючи з far cry 2 і wildlands, а також включаючи серію assassin’s creed старанно зібрані в одному ігровому продукті, дбайливо переосмислені, оброблені, підігнані за місцем і ретельно відполіровані. Це найвища точка розвитку серії та ігор з відкритим світом від ubisoft в цілому. Far cry 7 буде іншою, вона повинна їй бути, тому що далі еволюціонувати і розвивати стару концепцію більше нікуди. Стеля досягнута.

За рівнем насиченості і опрацьованості ігрового світу far cry 6 лежить на якомусь недосяжному рівні. Художники ubisoft знову зуміли стрибнути вище голови і створили дивно автентичну і красиву республіку в центрі карибського басейну. Буйство зелені джунглів, безкраї поля тютюнових плантацій, гірські вершини, маленькі села і великі міста з кварталами еліти і фавелами – все разом створює неймовірний візуальний ряд. Гра-натуральний симулятор шпалер для робочого столу. Робота з освітленням, тінями проведена безпрецедентна. Я регулярно ловив себе на думці, що в останній раз мене так чіпляв ще найперший far cry зі своїми пляжами і зеленню пальм. Гра прекрасна навіть на консолях нового покоління, а на потужних пк це, мабуть, буде просто бомба.

Але не графікою єдиної гра хороша. Цього разу розробники дійсно постаралися і вичавили все насухо з механіки відкритого світу від ubisoft. У грі якесь позамежне кількість контенту і активностей. Крім справи революції у вигляді сюжетних завдань, які відмінно зрежисовані і кожне відчувається як епізод гостросюжетного серіалу, по світу розкидані побічні активності у вигляді улюблених багатьма аванпостів, представлених у вигляді блокпостів і військових об’єктів. Але тут, жонглюючи вже перевіреними механіками, ubisoft нарешті зуміли досягти балансу.

По-перше, число блокпостів і військових об’єктів очікувано велике, але не перевищує розумні межі. По-друге, наша зачистка цих об’єктів сюжетно обгрунтована і грамотно вплетена в історію. По-третє, захоплюючи об’єкти ми отримуємо точки швидкого переміщення, пункти поповнення припасів, виклику транспорту, і т.д. Плюс, підвищується зручність пересування по світу. Також такі заходи допомагають послабити супротивників, які втрачають доступ до техніки і частини озброєння і ресурсів і в свою чергу число союзників у світі зростає, вони стають краще озброєні і часто можуть прийти на допомогу в жаркому бою. Сам процес зачистки таких аванпостів заохочує творчий підхід з боку гравця. Так, за грамотну і безшумну зачистку ви отримуєте додатковий бонус досвіду і матеріалів. При цьому гра примудряється не перетворити цю справу в сумне однотипне заняття. Незважаючи на все ще прив’язку супротивників до рівня, навіть самі пекельні джаггернаути з “черепком” відправляються до madre muerte від однієї кулі зі снайперської гвинтівки, що потрапила в голову. Так що при бажанні можна чистити точки і вище вас за рівнем. Правда, при цьому ви помрете від будь-якого попадання.

Крім цього, по світу розкидано безліч побічних активностей. Півнячі бої, що дають подих будь-яким сучасним файтингам, що дозволяють вам вербувати лідерів осередків ель бандітос для виконання завдань на тактичній карті у вигляді текстових квестів для отримання унікальних гармат і ресурсів. Облаштування табору, зведення будівель, опрацьована полювання та риболовля, таємниці і головоломки островів. Контенту в грі безліч і при цьому від гравця не вимагають жити в грі і займатися похмурим фармом, щоб перейти до чергової порції сюжету. Гра не провисає і постійно тримає темп, хоч часом і зменшує оберти, даючи спокійно повивчати вельми красивий відкритий світ.

Стосовно супротивників. Нам як-не-як протистоїть армія і військові. І ведуть вони себе відповідно. У країні оголошено воєнний стан і солдати по суті виконують поліцейські функції. Far cry 6 навчить вас тримати ваш арсенал в кобурі і не махати стовбурами з приводу і без. Поки ви ведете себе добре, тримайте зброю в кобурі, не намагаєтеся проникнути в об’єкт, що охороняється, вас ніхто не буде чіпати. Вас можуть попросити піти, потім поматеритися, рушити прикладом і нарешті запитати документи, і якщо ви і після цього продовжуєте себе вести неадекватно, вам пропишуть цілющу кулю в руку або ногу. В особливо запущених випадку дарують гранату або кулеметну чергу.

У масі своїй вояки призовники, і якщо і воюють, то в кращому випадку задовільно, хоча і не гребують фланговими обходами, переговорами по рації, але часом туплять і не особливо горять бажанням лізти в незрозумілі кущі. Але якщо ви пошумите як слід, підірвете пару вантажівок, дасте покликати підкріплення по рації, запустити сигнальну ракету, або ж заб’єте на виючу сирену, по вашу душу зі столиці прибуває загін спеціального призначення.

І ось тут у вас є три варіанти розвитку подій:

Перший – вас уб’ють на місці, специ не ведуть переговори і відразу стріляють на поразку. А їх зброя і обмундирування на голову вище звичайних вояк.

Другий-втекти, хоча це часом проблемно, бо спецназ грамотно оточує, заходить з флангів, влучно стріляє, прикриває один одного, ведучи загороджувальний вогонь, не гребує викликом авіації, бронетехніки і мінометним обстрілом. А якщо ви все-таки зуміли сховатися від них під кущем, то просто оточують приблизний квадрат вашого знаходження і починають все методично заливати мінометами і напалмом, викурюючи вас як щура.

Третій-ви перетворюєтеся в джона рембо і з цибулею напереваги, шугаючись кожного шереху, методично стрілами і мачете вирізаєте спеців і при першій же можливості валите нафіг подалі. З ростом вашого рангу загрозу від вас сприймають все серйозніше і специ виїжджають по вашу душу частіше. В останній раз від солдатів у мене так горіло в першому far cry. Мачете, потужна снайперська гвинтівка з оптикою і глушником і лук – ваші найкращі друзі.

До слова ще про військових, я був спершу в обуренні, що на деяких занедбаних раніше зачищених точках з’являються нові військові. В мою голову закралася думка про банальне спавне з повітря і я вирішив трохи витратити часу і простежити за процесом, щоб зняти прокол ubisoft. Яке ж було моє здивування, коли через півгодини прилетів вертоліт і скинув десант з солдатів поруч з постом, і останні бадьоро його зайняли. Я повторив експеримент. В інших випадках або ж повстанці захоплювали пости, попутно збираючи зброю з трупів військових, або ж останні займали точки шляхом десантування з вертушок або ж підвозилися на вантажівках. Важливі ж для сюжету аванпости автоматично захоплювалися членами повстанської організації libertad, але сили лоялістів регулярно влаштовували вогневі контакти з ними.

Взагалі атмосфера громадянської війни, де колишні сусіди починають стріляти один в одного, де немає лінії фронту, як такої передана в far cry 6 вельми непогано. Видно, що країна страждає, змучена революціями яру тільки почала вставати на ноги і ось знову чергова громадянська війна. Я регулярно ловив себе на думці, що в цій війні немає особливого сенсу, так, диктатор творить жахливі речі, але це ціна підняття країни з колін. За 10 років країна змогла пройти в розвитку 40, побудовані дороги, проведено електрику і водопровід, зносяться фавели і будуються нормальні будинки.

Винайдено ліки від раку, що переводить навіть пізні стадії з високою ймовірністю в ремісію. Країни світу стоять у черзі, щоб заплатити чималі гроші за це диво, причому платять золотом. Країна дійсно відроджується, переживши чотири революції, але покоління хіпстерів, любителів tik-tok і lgbtq+ за допомогою заокеанської демократії зрозуміло, що дисципліна це погано і вирішило влаштувати свою революцію, вельми слабо розуміючи, що це взагалі таке.

І тому раптово з’ясовується, що доблесні артисти почали революцію із заклику на дискотеці мочити поліцію і вояк проклятого фашиста і були сильно здивовані, що після закидання військових пляшками і камінням, а також саморобними банками з палаючим бензином, у відповідь отримали град куль, і тепер потрібноПомститися за це криваве побоїще. І коли цій доблесній співачці lgbtq борцесі в обличчя тикають її гуано, вона не знаходить нічого кращого, ніж почати істерити і вбити говорить правду. І так повсюдно. Ніхто не думає про наслідки, всім плювати, що країна знову буде відкинута в кам’яний вік. Важливо задовольнити своє его тут і зараз. Особливо показова нібито боротьба опорів, потайки намагаються втекти в сша, кинувши своїх людей. Вони, звичайно, в кінці одумалися під тиском обставин, але осад залишився.

Навіть лідер libertad, клара гарсія, до кінця не розуміє, навіщо їй потрібна ця революція і хоч і витає в хмарах, але усвідомлює, що доводиться працювати і шукати в союзники відвертий скам і маргіналів. Самі доблесні герільяс точно так само, як і військові не гребують цивільним терором, тортурами, і торгівлею людьми і наркотиками, щоб купити зброю у сша, яких дуже сильно зачепила відмова диктатора антона кастільо продавати їм ліки від раку. Серед усього цього хаосу єдиний, хто хоч мало-мальськи думає про країну, це, раптово, головний наш антагоніст. Він єдиний думає про наслідки, готовий йти на жертви і викликає щиру симпатію, на відміну від ідіотів з протилежного боку. Тим більше він сам прийшов до влади в результаті повалення минулого диктатора, який увергнув яру в кам’яний вік, і переміг згодом в результаті чесних і демократичних виборів при повній підтримці народу.

Та навіть сам головний герой на ім’я дені рохас після вибору статі аватара виявляється втягнутий в цю історію з волі випадку і через тупість друзів, і його повстанці по суті використовують і шантажують. Але поступово герой втягується і до жаху своєму усвідомлює, що отримує задоволення від процесу, кайфує від вбивств, адреналіну і перетворюється в ідеального революціонера, якому плювати з ким воювати і де, важливий процес. Сама зміна людей в умовах конфлікту, ломка поглядів і психології нехай не ідеально, але вельми непогано відображено в грі. Незважаючи на те, що протагоніст говорить зворотне, у нього по суті немає особистих рахунків до ель президенто.

Що стосується стрільби, на геймпаді, гра проходилася на xbox series x, імпакт від зброї вельми непоганий, саме прицілювання зроблено зручно і деякий дискомфорт з незвички був в зовсім вже жарких боях. Більш того, місцями геймпад виявлявся навіть зручніше зв’язки клавіатури і мишки. Крім великого асортименту зброї далекого бою, розділеного за категоріями, присутній ближній бій у вигляді мачете, і вишенька на торті – спеціальні, зібрані на коліні з мотлоху ресольверські гармати і звичайно супремо – універсальне суперзброя, яке може повернути хід бою на 180 градусів. Тут бурхлива фантазія дизайнерів і гриби працювали на всю котушку і кожна зброя унікально і вимагає індивідуального підходу.

Також є заховані по схованках особливі варіанти стандартних гармат, але на відміну від останніх, іменні стовбури не можна піддати модернізації на верстаті. До слова, верстак ваш кращий друг, і модернізацією свого арсеналу ви будете займатися регулярно, але це обставлено вельми цікаво і не викликає роздратування, благо при активній грі нестачі в матеріалах немає. У плані захисту наш герой розділений на зони: тулуб, голова, руки, ноги, і кожну частину тіла потрібно індивідуально захищати за допомогою особливих комплектів броні на вибір з різними бонусами. Те ж саме стосується і супротивників. Якщо візуально смужки здоров’я ще видно, то швидкість вбивства варіюється від місця попадання кулі. Хедшот-це завжди миттєва смерть для всіх.

За кількістю і варіації транспортних засобів farcry 6 вже дихає в потилицю серії gta і засобам пересування можна присвятити окрему статтю. Особисті ж авто головного героя з поліпшеннями-це просто пісня і ода сміттєвому тюнінгу. Хоча в умовах яри несподівано зручним і майже ідеальним транспортом стали коні. З цікавого можна відзначити вельми вдалу реалізацію друзів тварин під назвою аміго, і чотириногі і пернаті комради дійсно полегшують життя повстанця. Поголів’я включає в себе вовків, півня, крокодила, собак та іншу живність.

Гра завантажена контентом по самі борти і подарує чимало приємних годин. Але сама атмосфера, незважаючи на яскравість і веселість, пронизана безвихіддю і сумом. І звичайно, я забув згадати про музику. Музичний супровід виконано на вищому рівні. Була явно проведена чимала робота з пошуку автентичних треків і тому слухати радіостанції яри, подорожуючи на авто і чуючи підспівування головного героя класичним латинським трекам – це окреме задоволення.

Що маємо за підсумком? – кращий far cry з часів першої частини і лебедину пісню ігор з відкритим світом від ubisoft. Гра відполірована, використовує перевірені часом і доведені до блиску механіки, але по суті не пропонує нічого нового. Еволюція ігрової концепції та серії ігор прийшла до своєї вершини. Подальший рух цим шляхом буде тупиком. Серії потрібно переосмислення і конкретна струс. А поки заслужені 9 з 10 за відмінну гру, не перевантажену гріндом, з красивим відкритим світом і піднятою непростою темою революції і громадянської війни.

плюси:

 • обрана складна тематика герильї
 • опрацьовані персонажі
 • головний лиходій
 • красивий відкритий світ
 • недурний іі
 • маніакальне увага до дрібниць
 • зручна кастомізація броні і зброї
 • хороша система тварин супутників
 • поділ зон поразки супротивників і героя
 • аванпосты і джаггернауты здорової людини

мінуси:

 • дрібні баги анімацій
 • нерівномірна складність деяких побічних завдань
 • аванпости і джаггернаути все ще з нами
 • велика частина механік добре відома за колишніми іграми ubisoft