Як оновити Joomla?

241

Від автора: вітаю Вас, дорогий друже. Система управління контентом Joomla за час свого існування дуже активно розвивається і удосконалюється, в плані функціоналу і зручності роботи, що передбачає регулярний вихід нових версій даної CMS. А значить, у початківця розробника може виникнути цілком законне питання – як оновити Joomla, до останньої актуальної версії. Тому в даній статті я постараюся відповісти на дане питання.

Для початку хотів би відзначити, що постійно необхідно слідкувати за випусками оновлень і по можливості оновлювати сайт до останньої актуальної версії (до речі, це стосується не тільки сайтів, створених на CMS Joomla). Так як нові версії можуть містити важливі оновлення по підвищенню безпеки, а також виправлення різних помилок, або оптимізацію роботи всієї системи в цілому. Тому якщо Ви хочете підтримувати свій сайт в хорошому робочому стані його необхідно обов’язково оновлювати.

Важливе зауваження: якщо сайт вже розроблений і введений в роботу — перед оновленням настійно рекомендую зробити резервну копію сайту, щоб уникнути втрати контенту або порушення працездатності CMS. Звичайно, оновлення – це досить простий процес, але все ж, при цьому виконується заміна і перезапис деяких файлів, а значить, можуть виникнути помилки. Якщо Ви ще зовсім новачок у роботі з вище зазначеної CMS, і не знаєте, як створюється резервна копія сайту – Вам буде корисний наш курс з CMS Joomla

В даній статті ми будемо говорити про те, як оновити джумлу 3, тому як для оновлення попередніх версій, потрібно використання додаткових інструментів.

Перевірка версії Joomla

Насамперед необхідно перевірити версію, використовуваної CMS, а отже і необхідність установки оновлень. Для цього переходимо в панель адміністратора і якщо Ви використовуєте не актуальну версію — на головній сторінці, відразу ж з’явиться повідомлення про необхідність оновлення:

Як оновити Joomla?

Якщо ж Ви тільки розробляєте сайт, і доступу в інтернет немає, то для визначення версії, використовуваної CMS, переходимо по посиланню “Інформація про систему” з головного меню “Система”:

Як оновити Joomla?

І визначаємо версію CMS:

Як оновити Joomla?

Далі переходимо на офіційний сайт в розділ завантажень і перевіряємо, чи збігається версія використовуваної CMS, з актуальною:

Як оновити Joomla?

Якщо ж версії не збігаються – потрібне оновлення.

Як оновити Joomla 3 в автоматичному режимі?

Отже, давайте розберемо, як оновити Joomla 3 в автоматичному режимі. Для цього переходимо в панель адміністратора, далі пункт головного меню “Компоненти” і переходимо по посиланню ” Оновлення Joomla!” :

Як оновити Joomla?

При цьому ми потрапляємо на сторінку менеджера оновлень, де натиснувши на кнопку “оновити” Ви запустите процес оновлення CMS. Але перед цим переконайтеся, що використовувані Вами розширення – сумісні з установлюваної версією.

Як оновити Joomla?

Після успішного оновлення, на екрані Ви побачите наступне повідомлення:

Як оновити Joomla?

Як оновити Joomla вручну?

Тепер давайте поговоримо про те, як оновити Joomla вручну. Ручне оновлення передбачає скачування спеціального пакета оновлень Joomla, і установку його в систему. При цьому буде виконано оновлення версії CMS.

Для цього переходимо на офіційний сайт в розділ завантажень і переходимо по посиланню “Upgrade Packages Joomla! 3 upgrade packages”:

Як оновити Joomla?

Далі необхідно вибрати відповідний пакет оновлень. В якості прикладу, я використовую Joomla версії 3.4.1, а значить, мені підійде наступний пакет оновлень:

Як оновити Joomla?

Далі завантажуємо пакет оновлень у форматі zip архіву і встановлюємо в CMS Joomla, використовуючи менеджер розширень. Знову ж таки нагадую, перед оновленням, переконайтеся, що використовуються розширення сумісні з новою версією:

Як оновити Joomla?

Після оновлення, ми можемо перевірити результати нашої роботи і переконатися, що Joomla оновлена:

Як оновити Joomla?

Тепер, як Ви бачите, питання, як оновити джумлу, для Вас вичерпано. При цьому, процес оновлення, не зачіпає налаштування і встановлені розширення.

На цьому дана стаття завершена. Вдалого кодування і до нових зустрічей!