Як перенести сайт на DLE

214

Від автора: вітаю вас, друзі. У цій статті ми торкнемося питання того, як перенести сайт на DLE з одного сервера на інший. Це досить проста процедура, але у новачків вона може викликати певні труднощі. Отже, розглянемо покроково процедуру перенесення сайту на DLE.

Власне, нам всього-то доведеться зробити кілька простих кроків. Перше, що необхідно зробити бекап бази даних. Зробити це можна як через додаток phpMyAdmin, так і засобами самого движка DLE. Давайте використаємо другий варіант, як більш простий.

В адмінпанелі сайту знаходимо пункт Керування базою даних. У версії DLE 11.0 цей пункт меню знаходиться у розділі Налаштування скрипта. Якщо ви використовуєте іншу версію DLE, тоді пошукайте відповідний пункт меню в адмінці в інших розділах, якщо його не виявиться в поточному.

Як перенести сайт на DLE

На цій сторінці нас цікавить кнопочка зеленого кольору з написом Зберегти базу даних. Тиснемо кнопку і чекаємо закінчення процесу створення бекапу бази даних.

Як перенести сайт на DLE

Як бачимо, бекап успішно створено і поміщений в теку /backup/, можемо знайти його там.

Як перенести сайт на DLE

Тепер настав час перенести на сервер всі файли і папки скрипта DLE з локального сервера на сервер хостингу. Зробити це можна за допомогою будь-якого файлового менеджера, я рекомендую використовувати FileZilla, як найбільш зручний і надійний. Не забувайте, що тут, як і при встановленні скриптів, може знадобитися встановити права на запис (777) для папок templates/, backup/, engine/data/, engine/cache/, uploads/.

Щоб ви ніде не помилилися, можна зробити нову установку скрипта, використовуючи файл install.php з інсталяційного дистрибутива DLE вашої версії. Якщо ви зробили повторну установку, тоді залишилося лише авторизуватися в адмінпанелі сайту і зробити відновлення бази даних з бекапа. Зробити це треба там же, в розділі Управління базою даних, вибравши відповідний файл резервної копії бази даних та натиснувши червону кнопку Відновити базу даних.

Після цього очистіть вміст папок /engine/cache/ і /engine/cache/system/, видаливши з них усі, крім файлів .htaccess. Власне все. На цьому процес перенесення сайту на DLE з одного сервера на інший — завершений.

На цьому я з вами прощаюся. Нагадую, якщо ви хочете вивчити процес створення сайту на DLE з нуля, тоді зверніть увагу на наш курс Створення сайту на CMS DLE. Удачі!