Blue origin відправить в космос вільяма шетнера, який зіграв роль капітана кірка в «стартреку»

25

Аерокосмічна компанія blue origin, що належить джеффу безосу (jeff bezos), оголосила імена двох останніх членів екіпажу суборбітальної місії new shepard ns-18, реалізація якої запланована на 12 жовтня.

Зображення: blue origin

Ними стали 90-річний канадський актор вільям шетнер (william shatner), який зіграв капітана кірка в серіалі і фільмах «стартрек», а також віце-президент з операцій new shepard в blue origin одрі пауерс (audrey powers). Компанію шетнеру і пауерс складуть колишній інженер національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (nasa) сша і співзасновник компанії planet labs кріс бошуайзен (chris boshuizen), а також заступник голови департаменту охорони здоров’я в dassault systems і співзасновник компанії medidata глен де врі (glen de vries).

Що стосується вільяма шетнера, то він став знаменитим після виконання ролі капітана джеймса т.кірка в серіалі «стартрек», який вийшов на екрани в 1966 році, а пізніше і в декількох повнометражних фільмах в даному всесвіті. Крім акторської кар’єри шетнер відомий як письменник, продюсер і режисер. Згідно з наявними даними, шетнер давно мріяв побувати в космосі, і реалізація місії new shepard sn-18 зробить його найстарішою людиною, що стала учасником суборбітального польоту.

Вільям шетнер (ліворуч) і одрі пауерс ( праворуч) / зображення: blue origin

Що стосується одрі пауерс, то вона приєдналася до blue origin в 2013 році і з тих пір курирує всі польотні операції new shepard, технічне обслуговування кораблів, а також інфраструктуру запуску, посадки і наземного супроводу. Пауерс зіграла важливу роль в отриманні blue origin необхідних дозволів для проведення польотів з екіпажем на борту. Вона також обіймала посаду заступника головного юрисконсульта та віце-президента з правових питань та дотримання нормативних вимог в україні. Перш ніж стати юристом пауерс близько десяти років працювала інженером, в тому числі в nasa.

Запуск корабля new shepard з чотирма членами екіпажу повинен відбутися 12 жовтня о 16:30 за московським часом. Трансляція суборбітального польоту буде вестися на офіційному сайті blue origin.